«Менің үздік сабағым»
атты ұстаздарға арналған қашықтық конкурсына қатысу үшін өтініш
№ |
Мазмұны |
Бастауыш мектеп |
1 |
Автордың толық аты-жөні |
Садвакасова К.А |
2 |
Қызметі |
Бастауыш сынып мұғалімі |
3 |
Жұмыс орны |
Ақмола обл целинагарад ауданы с қосшы Бизнес-академия Дара лицей мектебі |
4 |
Телефон |
87786282436 |
5 |
Жұмыстың тақырыбы |
Орындалған арман |
6 |
Бағыты |
Әдебиеттік оқу |
7 |
|
Пәннің аты: Әдебиеттік оқу |
Уақыты: 16.11.2017 |
Кабинет: 225 |
Мұғалім: Садвакасова К.А |
Сабақтың атауы |
Орындалған арман С. Көбеев |
||
Мақсаты
Күтілетін нәтиже
Сабақтың жабыдығы Түрі
Модульдар |
Әңгімені
түсінік бере отырып, оқуға, кейіпкерлердің мінез
–құлқының іс-әрекетінің мәнін
ашуға, оқырмандық көзқарасын қалыптастыру Керекті
жабдықтар |
||
Психологиялық ахуал |
«Амандасу» тренингін ұйымдастырамын • «Күн»бейнеленсе, жақсы ықыласпен тілек айтамыз. • «Жүрек» бейнеленсе, бір-бірімізбен құшақтасамыз. • «Қол» бейнеленсе, қолымызды қысып амандасамыз. • «Күлкі» бейнеленсе, бір-бірімізге күлімдей қараймыз. |
Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
|
Топқа бөлу |
Мақал-мәтелдер арқылы «Достар» тобы, «Патриоттар» тобы, «Ақылдылар» тобы, «Білімділер» тобы |
|
|
Қызығушылықты ояту |
«Дүниеде
жамандық неден?» авторы Ыбырай Алтынсарин АВТОР, ШАЛ, ҚАРҒА - аштық, КӨК КЕПТЕР - махаббат , ЖЫЛАН -жаман мінез , БҰҒЫ - қорқақтық ШАЛ –қорытынды сөз Қорытындылау. Топтық жұмыс: «Шахмат» әдісі арқылы
|
||
Мағынаны тану |
Қиылған латын әріптерінен сөз құрау. Spandi’ar Ko’bei’ Oryndalg’an arman
|
||
Білу
Оқулықпен жұмыс жүргізіледі
|
Автор
туралы мағлұмат беру
Анасы Айтбоз өте қайратты, ақылды, ауылының
ортақ анасы сияқты қадiрлi адам болған
көрiнедi. Әкесi Көбей хат таныған, шыншыл, тек қолөнерiмен
күн көрген. Әке-шешесiнiң үлгi тәрбиесi
болашақ жылы педогог-жазушының мiнез
құлқының қалыптасуына көп әсер
еткен. С. Көбеевтiң қазақ топырағында
тұңғыш романдарының бiрi болған
«Қалың мал» 1913 жылдың қазан айында басылып
шығады. Бұл роман шығармашылық өмiрiнде ерекше
орын алады. Мұнда қазақ ауылының әлеуметтiк
суретi, қазақ әйелiнiң тағдыры, оның
теңсiздiгi және жастар өмiрi, ойын-той салттары туралы
бейнеленген.
Оқулықпен жұмыс. Топтық жұмыс «Ирек» әдісімен оқыту. (бөлімдерге бөліп беру әр топқа)
|
||
Түсіну |
Түсінгендерін
тізбектей айтады. |
||
Қолдану |
Бумеранг әдісі. Әр топ бір бір сұрақ дайындайды
|
||
Талдау. Топтарға тапсырма: ЛОТО әдісі
|
300025 Әңгіменің басында «Үлкен той болды» деп қандай тойды айтып отыр? 997830 Хамза Қаржасовтың сөзі неге ұнамады? 9893455 Болыс Салмұғамбет Спандияр мен оның әкесіне не деді? 227904 Ыбырайдың неліктен қабағы түйіліп, жүзі сұп-сұр болып кетті? 6205522 Болыс пен байлардың әділетсіздігін қандай әрекеттерінен байқауға болады?
Бұл әңгімеден Спандиярдың қандай арманы орындалған? Дәптермен
жұмыс: Кедейге байланысты айтылған сөздерді теріп жаз |
||
Ой толғаныс Жинақтау |
«Менің арманым» тақырыбына шағын шығарма жазу ( арнайы қиған қағаздарға жазу арман ағашына ілу)
|
||
Үйге тапсырма |
Мазмұнын айту, арманға жету жолдарын жазу |
Күнделіктеріне жазып алады. |
|
Бағалау |
Өзіңді – өзің бағала
|
Бағалау парақшасын толтырады. |
|
Кері байланыс |
«Білім қоржыны»
|
Сабаққа өзіндік талдау
Сабақтың мақсаты етіп «әңгімені түсінік бере отырып, оқуға, кейіпкерлердің мінез –құлқының іс-әрекетінің мәнін ашуға, оқырмандық көзқарасын қалыптастыру» деп алдым, себебі әңгімені түсіне отырып, оның міндеттерін іс-әрекетінің мәнін ашуға, оқырмандық көзқарасын қалыптастыру деп анықтадым. Сабақтың типі аралас сабақ, негізгі кезең ретінде блум таксономиясын атаймын, оның міндеті оқушы тақырыпты толығымен меңгеру болып саналады. Сабақ барысында мен оқытудағы қол жетімділік принципіне сүйендім. Мақсатқа жету үшін , менің таңдауым сұрақ-жауап, топтық тапсырмалар және жаңаша әдіс-тәсілдер болды. Сабақ материалы оқушылар үшін жеңіл әрі қызықты болды. Әр кезеңде мен мына әдістерді қолдандым: «Шахмат» әдісі, «Ирек» әдісі, ЛОТО әдісі, «Бумеранг» әдісі себебі сабақ барысында бірізділіктен қарағанда ойын балаларды ынталандырып серпілтеді деп білдім. Әрі солай да болды. Оқушылар сабақ барысында сергек әрі ширақ қатысты. Бұл тапсырмалар оқушылардың дамытуға бағытталды. Сонымен қатар тапсырмаларды орындау барысында қиындықтар болған жоқ, менің ролім тек бағыттаушы, бақылаушы болды. Оқушылардың тапсырмаларды таңдауына мүмкіндік берілді. Аздаған уақыт тапшылығын сезіндім, себебі 45 минутқа жоспарлап үйреніп қалған 40 минут аздап тапшылық байқалды. Бұл сабақта мен мақсатыма жеттім, себебі оқушылар тапсырмаларды тиянақты орындап, нақты жауап беріп отырды. Бұл сабаққа қосқан менің жаңалығым латын әріптерін беріп сөз құтаттым. Бар көрнекіліктерді толығымен пайдаландым.
Үй тапсырмасын оқушылардың деңгейіне сай бердім, себебі кейбір оқушыларға жай ғана оқып, мазмұндау аздық етеді. Сондықтан шығармашылық тапсырма бердім.
Жалпы алғанда, сабаққа өз бағам өте жақсы,себебі сабағым мақсатына жетті деп есептеймін.
Назарларыңызға рахмет!
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.