Конспект позакласного заходу . Вікторина. ( 1 клас).
Тема: «Летить, поспішає у гості Весна , цікаві завдання несе нам вона».
Мета: Продовжувати розвивати психічні процеси: пам'ять, критичне мислення, образну уяву, увагу, пізнавальні інтереси. Закріпити знання дітей про взаємозв'язок живої i неживої природи. Ознайомити з казковим світом весни, продовжувати вчити дітей бачити прекрасне у навколишньому світi , розвивати почуття прекрасного. Розвивати зв'язне
мовлення, збагачувати словниковий запас учнів. Формувати дбайливе ставлення до всього живого.
Обладнання: касета «Пори року. Весна» А. Вівальді, картинка Весна, мікрофон, запис на дошці теми та девізу заняття, розвивальні irpи на розвиток уяви, уваги, мислення, листівки-сюрприз, сигнальні картки настрою.
Хід заняття:
I. Організаційна частина.
1. Створення позитивної психологічної атмосфери. Вправа «Дружнє коло»
Ми усі одна сім'я,
Неповторні ти і я.
Будемо усі дружити,
В злагоді і мирі жити.
2. Вправа «Подаруй посмішку»( Діти стоять в колі і посміхаються один до одного).
3. Пальчикова гімнастика «3iгpiємо долоньки».
- Хоч на вулиці уже весна, але все таки холодно. 3irpiємо свої долоньки — потремо їх швидко-швидко, потремо щічки, вушка, нам стало тепло, а тепер передамо тепло своїх долонь один одному (діти беруться за руки):
Тепло своїx долоньок
Я друзям віддаю.
Якщо друзі мої поруч, —
Я вci труднощі пройду.
— Сьогодні у нас цікава вікторина по темі «Весна».
Що ви чекаєте від цього заходу ? (Відповіді записуємо на дошці).
II. Оголошення теми та очікуваних результатів.
Ми продовжимо розвивати i тренувати пам'ять, мислення, увагу, уяву.
Отже, сьогодні на уроці ми будемо ( план представлено на дошці в малюнках):
|
умільцями: виготовимо весняну композицію.
III. Ознайомлення з девізом: «Будьмо уважними, - i у нас з вами все неодмінно вийде».
IV.Робота над загадкою.
—Хочете я вас здивую? До нас прийшов гість, а що за гість - відгадайте:
Тільки сонечко пригріло,
Вмить розтанув килим білий,
Клен радіє, певно зна
В гості йде до нас …( Весна).
—Bipно, це - Весна. Прийшла Весна з гостинцями – принесла нам цікаві завдання.
V. Виконання творчих завдань.
1. Асоціативний кущ «Весна».
—Давайте складемо з вами павутинку до слова весна. Що вам приходить найперше на думку, коли ви чуете це слово - весна?
2. Метод ТРВЗ « Добре - погано».
—Весна просить поміркувати: весна - це добре чи погано?
3. Творчі завдання:
Уявіть себе художниками. Які б фарби ви взяли, щоб намалювати весняний пейзаж? (Білий - щоб намалювати підсніжник , жовтий - мімози, зелений - травичку, коричневий стовбур дерев, ...)
4. Технолопя ТРВЗ. Вправа по емпатії.
—3іграйте на вибір роль того, кого ви можете зустріти весною( зайчик, пролісок, підсніжник)
— Ти хто?
— Де ти живеш?
— 3 ким дружиш?
— Що їси?
— Який у тебе настрій?
- Весна дуже задоволена вашою роботою. Вона бажає вам i далі працювати з радістю й охоче, i впевнена, що у вас все вийде.
VI. Робота в трупах.
І. Група художників. Розвивальні iгpи на розвиток уяви:
1. « Яка квітка швидше розпуститься?»
2. «Впиши в порожні клітинки літери, яких не вистачає»
3.« Скільки коштує букет?»
ІІ. Група мислителів . Розвивальні ігри на розвиток мислення:
1. «Розв׳яжи приклади за допомогою лінійки символів»
|
2. «Прочитай слово з перших літер поданих малюнків»
3. «Розв׳яжи приклади і розшифруй слово»
1 + 1 = Е С + 2 = И
И – В = Н В + Е = С
5 – 4 = В
ІІІ. Група дослідників:
1. «Допоможи Вінні - Пуху знайти квітку з 4 пелюстками»
2. «Знайди і прочитай слова:струмок, веснянка, пролісок, первоцвіт, підсніжник»
3. Група умільців: Виготовлення весняної композиції з паперу.
VII. Підведення підсумків.
— Молодці, гарно попрацювали. А у Весни є ще декілька запитань:
1. Інтерактивна вправа «Мікрофон».
2. Прийом «Незакінчене речення «Мені подобається весна, тому що...»
3. Чи збулися Baші очікування? (Порівнюємо iз записами на дошці).
4. Чи задоволенні ви своєю роллю в гpyпi?
5. Який у вас настрій? (сигнальні картки настрою).
Визначення переможців. Вручення медалей « Найкмітливіший».
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.