Көркем еңбек 6 сынып
Оценка 4.6

Көркем еңбек 6 сынып

Оценка 4.6
Образовательные программы
docx
изобразительное искусство
5 кл—11 кл
11.12.2020
Көркем еңбек 6 сынып
Көркем еңбек сабақ жоспары 6 сыныпқа арналған
Оралғазинов Медет Қадырғазыұлы ҚМЖ.docx

                                                           ҚМЖ      Көркем еңбек

Қысқа  мерзімді жоспардың тарауы:  Сәндік қолданбалы өнер

Мектеп: Озерки жалпы орта білім беретін мектебі КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Оралғазинов М.Қ.

Сынып: 6

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

 Бұйымды көркемдеп безендіру

 

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

 

6.1.6.4 Материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып, техникалар, көркемдік материалдарды қолдану және эксперимент жасау

Сабақтың мақсаты

Барлығы:

-          Сырға, сақина, алқа бұйымдарын жасауда материалдардың қасиеттеріне қарай құрал – жабдықтарды іріктейді. Әзірленген нобай негізінде бұйымды жасайды.

 Басым бөлігі:

-          Бұйымды сәндеудеде көркемдік  материалдарды қасиеттерін анықтайды.

Кейбірі:

-           Бұйымды көркемдеуде материалды қолданып екі не үш зергерлік заттармен көркемдейді, ұсынады.

 

Бағалау критерийі

ü  Тәжірибелік жұмыс барысында материалдың қасиетін анықтайды

ü  Техниканы, көркемдік материалды қолданады

ü  Қауіпсіздік ережелерінің маңыздылығын біледі, айтады.

ü  Эксперимент жасайды

Тілдік мақсаттар

 

Негізгі терминдер: нобай, элемент, конструкция

Құндылықтарға баулу

 

 

Жалпыға бірдей еңбек

-Бірлесе жұмыс жасап, жақсы қарым-қатынас орнату;

-сыни тұрғыдан ойлауға және шығармашылықпен жұмыс жасауға дағдыландыру;

-белсенділік таныту;

-жауапкершілікке тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

 

Тақырып бойынша алдыңғы білім

 

 Графикалық кескінді сыза алады, техникалық суретті ажырата алады.

                                                                    Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

 

Ресурстар

Сабақтың басы

 

    1 мин

 

 

 

 

     2  мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         2 мин

 

«Сіз жақсы адамсыз, себебі....»

Психологиялық  жағымды орта туындату (жақсы қасиеттермен жалғастыру)

(шеңберде тұрып бір – біріне айтады, оңнан солға қарай)

 

«Сәлемдеме жіберіңіз» (шеңберде тұрып) қағазға оралған затты әуен ойнап тұрғанда бір біріне береді, әуен тоқтағанда бәр қабатын ашады, онда жазылған сұрақты оқып жауап береді.осылайша заттың  орамасы біткенше  өтілген тақырыптар бойынша сұрақтарға жауп береді. Бұл ойында өткен  ережелер мен анықтамалар айтылады.

Ең соңында жаңа тақырыпқа қатысты зат шығады. Мысалы сақина не  алқа т.с.с. 

Сабақтың тақырыбы анықталады, сабақтың мақсаты оқушылармен бірге анықталады.

Топқа бөлу. Оқушыларды 3 топқа бөлу

І топ «Сырға»

ІІ топ «Сақина»

ІІІ топ «Алқа»

 

 

       

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

3 мин

 

 

 

 

                3 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              6 мин

 

Талдау сұрақтары.

-Қандай зергерлік  бұйымдарды білесің?

 - Сақина неден жасалады?

 Топпен жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс». Бұйымның жасалу реттілігін қара. Сақинаны жасау үшін қандай материалдар керектігін анықта. Қажетті құрал – жабдықтарды ата.

Ауызша кері байланыс «Жарайсың»

Нобайы бойынша бұйымды жаса.

Бағалау критерийі:

-          Нобайларды шығармашылық жұмыста қолданады

-          Материалдың қасиетін анықтайды

-          Тәжірибелік жұмыс дағдыларын көрсетеді.

Дескриптор:

·         Нобайды зерттейді

·         Бұйымның бөліктерін анықтайды

·         Бұйымның техникалық сызбасын сызады

·         Бұйымның жасалу реттілігін көрсетеді

Бағалау: геометриялық фигуралар  көтеру арқылы

Көк –өте жақсы,Жасыл- жақсы, Қызыл-орташа

 

 

 

 

2 тапсырма.

Берілген бұйымды кітапқа қарап орындау.

 Өзара бағалау.

Бағалау критерийне сүйеніп топ арасында оқушылар «Графикалық тәсіл +-» әдісімен бағалайды

 

 

Оқулық15 тарау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Оқулық

Сабақтың соңы

            5 мин

Кері байланыс:

("Шығу парағы"-әдісі ")

Бүгін не үйрендіңіздер?

Сабақ бойынша қандай сұрақтарыңыз бар?

Келесі сабақта не білгілеріңіз келеді?

 

Рефлексия «Екі жұлдыз бір тілек»

 

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?  

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


  Қабілеті жоғары оқушылар бұйымды сәндеуде көркемдік материалды тиімді қолданып ұсынады.

 Қолдауды қажет ететін оқушыға мұғалім және жұбы бұйымды жасауда нұсқау береді.

              Бағалау:

Топпен жұмыс жасаған кезде оқушылар бір – бірін геометриялық фигуралар арқылы бағалады.( Көк –өте жақсы,Жасыл- жақсы, Қызыл-орташа)

2 тапсырманы орындаған кезде өздері жасаған бұйымдарын  өзара бағалады.

Қауіпсіздік ережелерін сақтау, оның ішінде сыммен, сымның үшкір ұштарымен, сабы ұзын құралдармен  байқап жұмыс істеу.

Сабақ бойынша рефлексия

 

 

Жалпы бағалау:

 

 


 

Скачано с www.znanio.ru

МЖ Көркем еңбек Қысқа мерзімді жоспардың тарауы:

МЖ Көркем еңбек Қысқа мерзімді жоспардың тарауы:

Сіз жақсы адамсыз, себебі....»

Сіз жақсы адамсыз, себебі....»

Келесі сабақта не білгілеріңіз келеді?

Келесі сабақта не білгілеріңіз келеді?
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
11.12.2020