Открытый урок по казахскому языку на теме "Дара және күрделі етістік"
Оценка 5

Открытый урок по казахскому языку на теме "Дара және күрделі етістік"

Оценка 5
Работа в классе
docx
классное руководство
3 кл
08.05.2017
Открытый урок по казахскому языку на теме "Дара және күрделі етістік"
Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 2- сынып Сабақтың тақырыбы Дара және күрделі етістік Сабақтың мақсаты Білімдік: Оқушыларда дара және күрделі етістіктер жайлы түсінік пайда болады, білімдері жетіледі. Дамытушылық: Білімге деген қызығушылықтары оянады және тілдік қорлары дамиды. Тәрбиелік: Оқушылардың табиғаттқа деген сүйіспеншіліктері артады, топтық жұмыс жасап, достық қарым-қатынаста бір-біріне көмектеседі, сыйластық қалыптасады, ұқыптылыққа тәрбиеленеді. Күтілетін нәтиже Оқушылар дара етістік пен күрделі етістікті бір-бірінен ажыратады. Дара етістік пен күрделі етістіктің жазылуын есте сақтайды. Топтық жұмыс жасауға жаттығады. Кері байланысқа үйренеді. Сілтеме Қазақ тілі -2 сынып, «Атамұра» баспасы, http://www.youtube.kz Сабақта қолданылатын материалдар: Оқулық, стикерлер, А-4, кесте, жетондар, тірек сызбалары, плакаттар, монитор. Сабақта қолданылатын әдістер: Топтық жұмыс, түсіндіру, диалог, АКТ, талдау және СТО технологиялары Сабақтың барысы І.Ұйымдастыру бөлімі (3 минут) І топ өседі сөзі бойынша жеміс-жидектер тобын таңдайды, ІІ топ киеді сөзі бойынша киімдер тобын таңдайды,ІІІ топ ұшады сөзі бойынша құстар тобын таңдайды. Үй тапсырмасын тексеру (7 минут) Етістікке байланысты жазып келген сөйлемдерін ұсынады . Етістік ережесін айтады (үш топ мысалдар келтіреді) Үй жұмысын және өтілген материалдарды пысықтау барысында тірек сызбасы арқылы жұмыстар жүргізу. Жаңа сабақ (5минут) Оқушыларға «Қарлығаштың құйрығы неге айыр?» ертегісінен үзіндісі бейне таспадан көрсетіледі. Бейне таспа бойынша оқушының ойы тыңдалады. Оқушылар үзіндіден етістікті табады. Тапқан етістікті күрделі етістікке айналдыру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашамын, ереже шығартамын. Оқушыларға 375-жаттығуды ауызша орындау арқылы дәлелдетемін. Бекіту (10 минут) Көркем жазуға «Табиғат» сөзін жаздыртамын. 376- жаттығуды жаңа сабақты бекіту мақсатында тақтаға орындатамын. Берілген дара етістіктерді күрделі етістікке айналдыртамын. Мысалы: Ұшты-ұшып кетті, ұшып барады, ұшып келді. Сергіту сәті (2 минут) АКТ қолдану «Ква-ква» би ырғағымен Оқулық пен тақтамен жұмыс (5 минут) Тақтаға 377- жаттығуды орындатамын. Берілген етістіктерді қатыстырып сөйлем құрауға ұсынамын. Жазылған сөйлем ішінен етістікті тапқызамын. Етістіктің сөйлем ішінде келгенде баяндауыштың қызметін атқаратыны туралы мағлұмат беремін. Шығармашылық жұмыс (5минут) Топтық жұмыс. Оқушыларға монитор арқылы бейне сюжет көрсетемін. Сол бейне сюжеттің желісі бойынша етістіктерді тапқызамын да, күрделі етістікке айналдыртамын. Семантикалық карта бойынша жұмыс (5 минут) Оқушының аты-жөні____________________________________ сұрақтар сөздер Зат есім Жалқы есім Жалпы есім Етістік Дара етістік Күрделі етістік Кесе + + Қонды + + Астана + + Сатып алды + + Сапырды + + Шауып болды + + Қорытындылау Бағалау Үйге тапсырма (1 минут) Сабақты сұрақ- жауап әдісі бойынша қорытындылау. Оқушыларды мақтау-мадақтау әдісі бойынша бағалау. Үйге ереже жаттап келу және 379 жаттығуды орындап келу. Рефлексия (2 минут) Оқушылар сабақтан алған әсерлерін жапырақ стикерлерге жазып,ағашқа іледі.Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 2- сынып Сабақтың тақырыбы Дара және күрделі етістік Сабақтың мақсаты Білімдік: Оқушыларда дара және күрделі етістіктер жайлы түсінік пайда болады, білімдері жетіледі. Дамытушылық: Білімге деген қызығушылықтары оянады және тілдік қорлары дамиды. Тәрбиелік: Оқушылардың табиғаттқа деген сүйіспеншіліктері артады, топтық жұмыс жасап, достық қарым-қатынаста бір-біріне көмектеседі, сыйластық қалыптасады, ұқыптылыққа тәрбиеленеді. Күтілетін нәтиже Оқушылар дара етістік пен күрделі етістікті бір-бірінен ажыратады. Дара етістік пен күрделі етістіктің жазылуын есте сақтайды. Топтық жұмыс жасауға жаттығады. Кері байланысқа үйренеді. Сілтеме Қазақ тілі -2 сынып, «Атамұра» баспасы, http://www.youtube.kz Сабақта қолданылатын материалдар: Оқулық, стикерлер, А-4, кесте, жетондар, тірек сызбалары, плакаттар, монитор. Сабақта қолданылатын әдістер: Топтық жұмыс, түсіндіру, диалог, АКТ, талдау және СТО технологиялары Сабақтың барысы І.Ұйымдастыру бөлімі (3 минут) І топ өседі сөзі бойынша жеміс-жидектер тобын таңдайды, ІІ топ киеді сөзі бойынша киімдер тобын таңдайды,ІІІ топ ұшады сөзі бойынша құстар тобын таңдайды. Үй тапсырмасын тексеру (7 минут) Етістікке байланысты жазып келген сөйлемдерін ұсынады . Етістік ережесін айтады (үш топ мысалдар келтіреді) Үй жұмысын және өтілген материалдарды пысықтау барысында тірек сызбасы арқылы жұмыстар жүргізу. Жаңа сабақ (5минут) Оқушыларға «Қарлығаштың құйрығы неге айыр?» ертегісінен үзіндісі бейне таспадан көрсетіледі. Бейне таспа бойынша оқушының ойы тыңдалады. Оқушылар үзіндіден етістікті табады. Тапқан етістікті күрделі етістікке айналдыру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашамын, ереже шығартамын. Оқушыларға 375-жаттығуды ауызша орындау арқылы дәлелдетемін. Бекіту (10 минут) Көркем жазуға «Табиғат» сөзін жаздыртамын. 376- жаттығуды жаңа сабақты бекіту мақсатында тақтаға орындатамын. Берілген дара етістіктерді күрделі етістікке айналдыртамын. Мысалы: Ұшты-ұшып кетті, ұшып барады, ұшып келді. Сергіту сәті (2 минут) АКТ қолдану «Ква-ква» би ырғағымен Оқулық пен тақтамен жұмыс (5 минут) Тақтаға 377- жаттығуды орындатамын. Берілген етістіктерді қатыстырып сөйлем құрауға ұсынамын. Жазылған сөйлем ішінен етістікті тапқызамын. Етістіктің сөйлем ішінде келгенде баяндауыштың қызметін атқаратыны туралы мағлұмат беремін. Шығармашылық жұмыс (5минут) Топтық жұмыс. Оқушыларға монитор арқылы бейне сюжет көрсетемін. Сол бейне сюжеттің желісі бойынша етістіктерді тапқызамын да, күрделі етістікке айналдыртамын. Семантикалық карта бойынша жұмыс (5 минут) Оқушының аты-жөні____________________________________ сұрақтар сөздер Зат есім Жалқы есім Жалпы есім Етістік Дара етістік Күрделі етістік Кесе + + Қонды + + Астана + + Сатып алды + + Сапырды + + Шауып болды + + Қорытындылау Бағалау Үйге тапсырма (1 минут) Сабақты сұрақ- жауап әдісі бойынша қорытындылау. Оқушыларды мақтау-мадақтау әдісі бойынша бағалау. Үйге ереже жаттап келу және 379 жаттығуды орындап келу. Рефлексия (2 минут) Оқушылар сабақтан алған әсерлерін жапырақ стикерлерге жазып,ағашқа іледі.
Дара және күрделі етістік.docx
Қысқа мерзімді жоспар Сабақтың тақырыбы Сабақтың мақсаты Күтілетін нәтиже Сілтеме Сабақта қолданылатын материалдар: Сабақта қолданылатын әдістер: І.Ұйымдастыру бөлімі (3 минут) Үй тапсырмасын тексеру (7 минут) Қазақ тілі 2- сынып Дара және күрделі етістік Білімдік: Оқушыларда дара және күрделі  етістіктер жайлы  түсінік пайда болады, білімдері  жетіледі. Дамытушылық: Білімге деген қызығушылықтары оянады және тілдік қорлары дамиды. Тәрбиелік: Оқушылардың табиғаттқа деген сүйіспеншіліктері артады, топтық жұмыс жасап, достық қарым-қатынаста бір-біріне көмектеседі, сыйластық қалыптасады, ұқыптылыққа тәрбиеленеді. Оқушылар дара етістік пен күрделі етістікті бір-бірінен ажыратады. Дара етістік пен күрделі етістіктің жазылуын есте сақтайды. Топтық жұмыс жасауға жаттығады. Кері байланысқа үйренеді. Қазақ тілі -2 сынып, «Атамұра» баспасы, http://www.youtube.kz Оқулық, стикерлер, А-4, кесте, жетондар, тірек сызбалары, плакаттар, монитор. Топтық жұмыс, түсіндіру, диалог, АКТ, талдау және СТО технологиялары Сабақтың барысы І топ өседі сөзі бойынша жеміс­жидектер тобын  таңдайды, ІІ топ киеді сөзі бойынша киімдер тобын  таңдайды,ІІІ топ ұшады сөзі бойынша құстар тобын  таңдайды.                  Етістікке байланысты жазып келген сөйлемдерін  ұсынады . Етістік ережесін айтады (үш топ мысалдар келтіреді)                                                                                      Үй жұмысын және өтілген материалдарды пысықтау  барысында тірек  сызбасы арқылы  жұмыстар  жүргізу. Жаңа сабақ (5минут) Бекіту (10 минут) Сергіту сәті (2 минут) Оқулық пен тақтамен жұмыс (5 минут) Шығармашылы қ жұмыс (5минут) Семантикалық  карта бойынша  жұмыс (5 минут) Қорытындылау  Бағалау Үйге тапсырма         (1 минут) Оқушыларға «Қарлығаштың құйрығы неге айыр?»  ертегісінен үзіндісі бейне таспадан көрсетіледі.            Бейне таспа бойынша оқушының ойы тыңдалады. Оқушылар үзіндіден етістікті табады. Тапқан  етістікті күрделі етістікке айналдыру арқылы жаңа  сабақтың тақырыбын ашамын, ереже шығартамын. Оқушыларға 375­жаттығуды  ауызша орындау арқылы  дәлелдетемін.   Көркем жазуға  «Табиғат» сөзін жаздыртамын. 376­ жаттығуды жаңа сабақты бекіту мақсатында  тақтаға орындатамын. Берілген дара етістіктерді  күрделі етістікке айналдыртамын. Мысалы: Ұшты­ ұшып кетті, ұшып барады, ұшып келді. АКТ қолдану  «Ква­ква» би ырғағымен Тақтаға  377­ жаттығуды орындатамын. Берілген  етістіктерді қатыстырып сөйлем құрауға ұсынамын.  Жазылған сөйлем ішінен етістікті тапқызамын.  Етістіктің сөйлем ішінде келгенде баяндауыштың  қызметін атқаратыны туралы мағлұмат беремін. Топтық жұмыс. Оқушыларға монитор арқылы  бейне  сюжет көрсетемін. Сол бейне сюжеттің желісі  бойынша етістіктерді тапқызамын да, күрделі  етістікке айналдыртамын. Оқушының аты­жөні____________________________________ Етістік Жалпы есім Зат есім Жалқы есім              сұрақтар                    сөздер Кесе Қонды Астана Сатып алды Сапырды Шауып болды Сабақты сұрақ­ жауап әдісі бойынша қорытындылау.  Оқушыларды мақтау­мадақтау әдісі бойынша бағалау.  Үйге ереже жаттап келу және 379 жаттығуды  орындап келу.                              + + + + + + Дара етістік + + + + Рефлексия (2 минут) Оқушылар сабақтан алған әсерлерін жапырақ  стикерлерге жазып,ағашқа іледі.

Открытый урок по казахскому языку на теме "Дара және күрделі етістік"

Открытый урок по казахскому языку на теме "Дара және күрделі етістік"

Открытый урок по казахскому языку на теме "Дара және күрделі етістік"

Открытый урок по казахскому языку на теме "Дара және күрделі етістік"

Открытый урок по казахскому языку на теме "Дара және күрделі етістік"

Открытый урок по казахскому языку на теме "Дара және күрделі етістік"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
08.05.2017