Қысқа мерзімді жоспар
САБАҚ:№3 2-тоқсан
|
Мектеп |
||||
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
СЫНЫП: 5
|
Қатысқандар: 17 |
Қатыспағандар: |
|||
Сабақтың тақырыбы |
Жануарлар әлемі |
||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5Ж2 жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап,хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу; 5.2.5.1 - мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру; 5.ӘТН3 -тура және ауыспалы мағыналы сөздерді , көп мағыналы сөздер, омоним,антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар : нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады |
||||
Оқушылардың басым бөлігі: рәсімделуі мен құрылымын сақтап,хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазады |
|||||
Кейбір оқушылар: тура және ауыспалы мағыналы сөздерді көркемдік ерекшеліктерге сай қолданады |
|||||
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
||||
Бағалау критерийі |
Жарнама мәтінін құрастырады Сөз мағыналарын ажыратады
|
||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар тақырыпты түсініп, сабақ барысында берілген тапсырмаларды орындайды. |
||||
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Асқорыту жүйесі,ақылды жануарлар, |
|||||
Сыныптағы диалог /жазылым үшін пайдалы тілдік тіркестер :таңғаларлық деректер,жануарлар қасиеті, |
|||||
Жануарлар- табиғат тартуының тамаша жаратылысы. |
|||||
Талқылауға арналған сұрақтар: -Не үшін балуан құмырсқалар деп аталады? -Жануарларда қандай қасиеттер жақсы жетілген? |
|||||
Құндылықтарға баулу
|
Бірлесе жұмыс жасау, қарым-қатынас жасау қабілеті, өзгелердің көзқарастарына құрметпен қарау |
||||
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану 4-сынып |
||||
Алдыңғы оқу |
Жануарлар туралы біледі |
||||
Жоспар |
|||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспар бойынша орындалуға тиісті іс-әрекеттер |
Ресурстар
|
|||
Басы 6 мин |
1мин
5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Ұжымдық жұмыс Ой шақыру «Жануарлар достығы» деректі фильмін көреді. Бейнероликке қатысты сұрақтарға жауап береді
|
бейнеролик |
||
Ортасы 30мин |
|
Жұптық жұмыс 5-тапсырма. Оқылым: Мәтінді оқып,бір –біріңе сұрақтар дайындаңдар Дескриптор *Мәтінді оқып негізгі ақпаратты анықтайды * Мәтінге байланысты 2 сұрақ дайындайды ҚБ Топтық жұмыс Айтылым 6-тапсырма Оқылым мәтіні бойынша сұрақтарға жауап бер. Дескриптор *Сұрақтарға нақты жауап береді *Өз ойын жүйелі жеткізеді. ҚБ «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» Сергіту сәті Топтық жұмыс «Сөз- бәйге» 7-тапсырма 1.2 минут ішінде тура мағыналы сөздерді атаңдар. 2. 2минут ішінде ауыспалы мағыналы сөздерді атаңдар Жеке жұмыс Жазылым 11-жаттығу Пікірталаста айтылған ақпараттар негізінде жарнама мәтінін жаз. Дескриптор *Жарнама құрылымын сақтайды *Қорықты насихаттайды * Қаспий теңізіне не Балқаш көліне саяхат жасайды ҚБ |
Оқулық
Оқулық
Оқулық |
||
Соңы 3мин |
2мин 1мин |
Кері байланыс «Балшықты жерлер» Қатысушылар оқу бағдарламасының «өте алмай тұрған» бір немесе екі «лас жерлерін» жазады.Сонан соң мұғалім мен сынып оқушылары “проблемалық жерлерді” тазартады. Үйге тапсырма: 13 -тапсырма
|
|
||
Қосымша ақпарат
|
||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.