Жасыл эвглена
Оценка 4.9

Жасыл эвглена

Оценка 4.9
Разработки уроков
docx
биология
7 кл
13.05.2017
Жасыл эвглена
Сабақтың тақырыбы: Жасыл эвглена – жануарлар мен өсімдіктерге тән белгілердің қатарынан екеуін де біріктірген қарапайым жәндік Сабақтың мақсаты: оқушыларға жасыл эвглена туралы толық мағлұмат беру және оның ерекшелігі туралы білімдерін бақылай отырып, оның жануарға да, өсімдікке де тән қасиеттері туралы білімдерін жетілдіру арқылы сабақты өмір мысалдарымен байланыстыра өткізу. Көрнекіліктер: интербелсенді тақта,презентация, маркер, стикер, А4, А3 қағазы, постер, желім, қайшы, фломастер, түрлі-түсті қағаздар, өшіргіш, скоч, стикер, степлер. Оқу нәтижесі: құнды пікір айтуға бағыттау,өзін-өзі бағалау,ой өрісін тілін дамыту. Түйінді идеялар: оқытудағы жаңа әдіс- тәсілдерді қолдану арқылы, оқушыларды ынтымақтастықта жұмыс істеуге үйрету. Дарынды балалардың қабілеттерін ары қарай дамыту. Үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Сабақтың барысы:Күні: Сыныбы: 7 Пән мұғалімі: Бахтыгереева Гулнар Ислямовна Сабақтың тақырыбы: Жасыл эвглена – жануарлар мен өсімдіктерге тән белгілердің қатарынан екеуін де біріктірген қарапайым жәндік Сабақтың мақсаты: оқушыларға жасыл эвглена туралы толық мағлұмат беру және оның ерекшелігі туралы білімдерін бақылай отырып, оның жануарға да, өсімдікке де тән қасиеттері туралы білімдерін жетілдіру арқылы сабақты өмір мысалдарымен байланыстыра өткізу. Көрнекіліктер: интербелсенді тақта,презентация, маркер, стикер, А4, А3 қағазы, постер, желім, қайшы, фломастер, түрлі-түсті қағаздар, өшіргіш, скоч, стикер, степлер. Оқу нәтижесі: құнды пікір айтуға бағыттау,өзін-өзі бағалау,ой өрісін тілін дамыту. Түйінді идеялар: оқытудағы жаңа әдіс- тәсілдерді қолдану арқылы, оқушыларды ынтымақтастықта жұмыс істеуге үйрету. Дарынды балалардың қабілеттерін ары қарай дамыту. Үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Сабақтың барысы: Сабақ кезеңдері Мазмұны Уақыты Қажетті құрал-жабдықтар Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті I.Ұйымдастыру бөлімі «Марапат» жағымды психологиялық ахуал қалыптастыратын ой сергіту. 3 минут Музыка, колонка Топ ережесі. Сыныпта жағымды атмосфера орнату. Бір-біріне қарап жылы тілектер айтады Топ құру. Стикердегі суреттер арқылы топқа бөлінеді. Стикер, суреттер Оқушылардың танымдық белсенділігін артттыру,топқа бөлу. Өз топтарына орналасады. II.Негізгі бөлімі «Кім шапшаң» Тест тапсырмасы Жеке жұмыс 10 минут Дәптер,қаламсап. Ұйымдастырушы, бағыттаушы Тақырыпты толығымен мазмұнындап беру. Әр оқушы өз жұмысын орындап болғаннан кейін,қасындағы жұбын тексереді,бағалайды, бағасын айтады Семантикалық картаны толтыру Жұптық жұмыс 3 минут Кесте сызылған парақ Тақырыпқа байланысты сұрақтар қояды Сұрақтарға жауап береді. «Конверт сұрақ» ойыны Жеке жұмыс 3 минут Сұрақтар жазылған парақ, конверт, стикер Сұрақтар салынған конвертті таратады Конверттегі сұрақтардың жауабын стикерге жазып тапсырады Сергіту сәті Би ырғағын қайталау 1 минут Музыка, колонка Оқушылардың сергуіне жағдай жасайды Би ырғағын қайталап, билейді. ІІІ. « Автобус аялдамасы» Жасыл эвглена-талшықтылар класының өкілі Бейнебаян 10 минут Бейнебаян, интербелсенді тақта, презентация, колонка А4, А3, түрлі- түсті қағаздар, стикер,желім, Фломастер, степлер, скоч Ұйымдастырушы Бейнебаян көреді Постер жасау, өз ойларын ортаға салу, пікір талас, ортақ бір пікірге келу. ІV. Галлерея аралау Барлық топтар қорғаған постерлерін бағалайды 3 минут стикер Әділ бағалауды ұсынады Әр оқушы өзіне ұнаған топқа дауыс береді, келіпейтін жерінде келіспеушілік білдіріп стикерге өз пікірін жазады V. Пысықтау Венн диаграммасы 5 жолды өлең құрастыру 3 минут 3 минут Қағаз, қалам ұйымдастырушы «Амеба» мен «Эвглена» ұқсастығын жазу 1. Зат есім. Кім? 2. Сын есім. Қандай? 3. Етістік. Не істейді? 4. 4 сөзден құралған сөйлем. 5. Балама сөз. VI. Бағалау Бағалау парағын толтыру. 2 минут Бағалау парағы Әділ бағалауды ұсынады Өзін және сыныптастарын бағалайды. VII.Кері байланыс «Менің ойым...» Өз қолдарын карандашпен бастырып сызу әр саусаққа: 1.Не ұнады? 4.Не ұнамады? 2 минут Түрлі- түсті қағаздар,қайшы қарындаш. Сұрақ қояды Кері байланыс орнату. IX. Қосымша оқу Үйге тапсырма 2 минут оқулық, күнделік. Күнделікке жазу Эвгленаның құрылысын макет түрін жасау. 5 сұрақтан тұратын тест. 40 тақырыпты қайталау. Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау
Жасыл эвглена.docx
Күні:  Сыныбы: 7 Пән мұғалімі: Бахтыгереева Гулнар Ислямовна Сабақтың тақырыбы: Жасыл эвглена – жануарлар мен өсімдіктерге тән белгілердің қатарынан екеуін де   біріктірген қарапайым жәндік Сабақтың мақсаты: оқушыларға жасыл эвглена туралы  толық мағлұмат беру және оның ерекшелігі  туралы білімдерін бақылай  отырып, оның жануарға да, өсімдікке де тән қасиеттері туралы  білімдерін жетілдіру арқылы сабақты өмір мысалдарымен байланыстыра өткізу. Көрнекіліктер:  интербелсенді тақта,презентация, маркер, стикер, А4, А3 қағазы, постер, желім, қайшы, фломастер, түрлі­түсті қағаздар, өшіргіш, скоч, стикер, степлер. Оқу нәтижесі: құнды пікір айтуға бағыттау,өзін­өзі бағалау,ой өрісін тілін дамыту. Түйінді  идеялар:  оқытудағы   жаңа   әдіс­   тәсілдерді   қолдану   арқылы,   оқушыларды   ынтымақтастықта   жұмыс   істеуге   үйрету.     Дарынды балалардың қабілеттерін ары қарай дамыту.  Үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Сабақтың барысы: Сабақ кезеңдері Мазмұны Уақыты Қажетті құрал­жабдықтар Мұғалімнің іс­әрекеті Оқушының іс­әрекеті I.Ұйымдастыру бөлімі 3 минут Музыка, колонка Топ ережесі. Стикер, суреттер «Марапат»  жағымды  психологиялық  ахуал  қалыптастыратын  ой сергіту.  Топ құру.  Стикердегі  суреттер арқылы  топқа бөлінеді. Сыныпта жағымды атмосфера  орнату. Бір­біріне қарап жылы  тілектер айтады     Оқушылардың танымдық  белсенділігін артттыру,топқа  бөлу. II.Негізгі бөлімі «Кім шапшаң» 10 минут Дәптер,қаламсап. Ұйымдастырушы, бағыттаушы Өз топтарына орналасады. Әр оқушы өз жұмысын  орындап болғаннан Тест тапсырмасы  Жеке жұмыс Семантикалық  картаны толтыру Жұптық жұмыс «Конверт сұрақ»  ойыны Жеке жұмыс 3 минут Кесте сызылған парақ Тақырыпты толығымен  мазмұнындап беру. Тақырыпқа байланысты  сұрақтар қояды 3 минут Сұрақтар жазылған  парақ, конверт, стикер Сұрақтар салынған конвертті  таратады кейін,қасындағы жұбын  тексереді,бағалайды, бағасын айтады Сұрақтарға жауап береді. Конверттегі сұрақтардың  жауабын стикерге жазып  тапсырады Сергіту сәті  Би  ырғағын  қайталау 1 минут Музыка, колонка Оқушылардың сергуіне жағдай жасайды Би ырғағын қайталап,  билейді. Ұйымдастырушы Бейнебаян көреді ІІІ.  « Автобус  аялдамасы» Жасыл эвглена­ талшықтылар  класының өкілі Бейнебаян  10 минут Бейнебаян,  интербелсенді тақта,  презентация, колонка А4, А3, түрлі­ түсті  қағаздар, стикер,желім, Фломастер, степлер,  скоч ІV. Галлерея  аралау Барлық топтар  қорғаған  постерлерін   бағалайды 3 минут стикер Әділ бағалауды ұсынады  Постер жасау, өз ойларын  ортаға салу, пікір талас,  ортақ бір пікірге келу. Әр  оқушы өзіне ұнаған  топқа дауыс береді,  келіпейтін жерінде  келіспеушілік білдіріп  стикерге өз пікірін жазады V. Пысықтау  Венн диаграммасы 3 минут Қағаз, қалам ұйымдастырушы «Амеба» мен «Эвглена» 5 жолды өлең  құрастыру   3 минут VI. Бағалау VII.Кері  байланыс «Менің ойым...» IX. Қосымша  оқу Бағалау парағын  толтыру. Өз қолдарын  карандашпен  бастырып сызу әр  саусаққа: 1.Не ұнады? 4.Не ұнамады? Үйге тапсырма  ұқсастығын жазу 1. Зат есім. Кім? 2. Сын есім. Қандай? 3. Етістік. Не істейді? 4. 4 сөзден құралған  сөйлем. 5. Балама сөз. Өзін және сыныптастарын   бағалайды. 2 минут Бағалау парағы Әділ бағалауды ұсынады 2 минут Түрлі­ түсті  қағаздар,қайшы  қарындаш. Сұрақ қояды Кері байланыс орнату. 2 минут оқулық, Күнделікке жазу күнделік. Эвгленаның құрылысын  макет түрін жасау. 5 сұрақтан тұратын тест. 40 тақырыпты қайталау.  Жұмыс дәптеріндегі  тапсырмаларды орындау

Жасыл эвглена

Жасыл эвглена

Жасыл эвглена

Жасыл эвглена

Жасыл эвглена

Жасыл эвглена
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
13.05.2017