1 Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру

  • doc
  • 13.05.2020
Публикация в СМИ для учителей

Публикация в СМИ для учителей

Бесплатное участие. Свидетельство СМИ сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Иконка файла материала 1 Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру.doc

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

 

9.4

Мектеп:

Күні: 

Мұғалім:

Сынып:  9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру

Оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.4.3 бұрыштардың қосындысы мен айырмасының тригонометриялық формулаларын, қос бұрыштың және жарты бұрыштың формулаларын қорытып шығару және қолдану

Сабақ мақсаттары

Қос бұрыштың және жарты бұрыштың формулаларын қолдану арқылы тригонометриялық өрнектерді ықшамдау

Бағалау критерийлері

  • Қос бұрыштың формулаларын біледі
  • Жарты бұрыштың формулаларын біледі
  • тригонометриялық өрнектерді түрлендіруде қажетті формуланың таңдалуын дәйектейді.
  • Тиісті формуланы дұрыс қолданады
  • Ықшамдауды дұрыс орындайды

Тілдік  мақсаттар

Оқушылар:

-       өзара талқылау кезінде берілген тапсырмаларды орындайды, есеп шығаруда және диалогта дәлелдер келтіреді

-       тригонометриялық өрнектерді түрлендіруде формулалардың таңдалуын дәйектейді.

Пәнге қатысты лексика мен терминология

-       екі еселі аргумент/бұрыш;

-       дәрежені төмендеті формуласы;

-       жартылай аргумент/бұрыш;

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

-       берілген өрнек екі еселі бұрыштың синусы/косинусы формуласының оң жақ бөлігін білдіреді;

-        берілген өрнек жарты бұрыштың синусы/косинусы/тангенсі формуласының оң жақ бөлігін білдіреді;

Құндылықтарды дарыту

Бірлескен ортада ынтымақтаса отырып жұмыс жасау арқылы жауапкершілікті сезіну

Пәнаралық байланыстар

физика, химия сабақтарымен байланыстыру.

АКТ қолдану дағдылары

Презентация, bilimland.kz

Бастапқы білім

Тригонометрия формулалары

 

 

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет 

 

Ресурстар

Сабақтың басы

 

5 минут

Оқушылармен амандасу, ынтымақтастық орта құру, бүгінгі күнге сәттілік тілеу.

Оқушылар формулаларды сәйкестендіруге берілген тапсырманы жұпта орындайды.

Тарсия

 

қосымша 1

Сабақ ортасы

13 минут

 

 

20 минут

 

 

 

5 минут

 

Әр оқушы жеке тест тапсырмаларын орындайды.

Zipgrade қосымшасы арқылы тексеру уақытыңызды үнемдейді.

 

Есептер шығару

Тест нәтижесіне сәйкес, 50%-дан артық емес болса, тақтада мұғалімнің көмегімен жұмыс жасайды.

50%-дан артық болса, жеке жұмыс жасайды.

Кім жылдам?

 

қосымша 2

 

 

қосымша 3

 

 

 

Презентация

Сабақтың соңы

2 минут

Қорытындылау.

Рефлексия: Оқушы сабақ бойынша бағдаршам әдісі арқылы өз қорытындысын жасайды.

Үй тапсырмасын беру.

оқулықтан №1160 (3,4) Өрнекті ықшамдаңыз:

 

 

оқулық

Шыныбеков 9 сынып Алгебра

 

Саралау – оқушыларға қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


 

 

 

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 

 

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?