11СЛогика элеметтері_Ұзындық өлшем бірліктері_ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

  • docx
  • 25.04.2020
Публикация на сайте для учителей

Публикация педагогических разработок

Бесплатное участие. Свидетельство автора сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Иконка файла материала 1СЛогика элеметтері_Ұзындық өлшем бірліктері_ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР.docx

 

Пән: математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4В бөлім: Жиындар. Логика элеметтері

Күні: 05.05.17ж

Сынып: 1А

 

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Ұзындық өлшем бірліктері

Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме)

1.1.3.2 ** өлшем бірліктерін пайдаланып, шамаларды өлшеу: см, дм/кг/л

1.1.3.3 ** ұзындық: см, дм/ масса: кг/ көлем (сыйымдылық): л/ уақыт: с. шамасы мәндерін салыстыру және шама мәндерін қосу мен алу әрекеттерін орындау

Сабақмақсаттары

Комбинациялар құрастырып үйренеміз

Бағалау критерийлері

Тұжырымдардың ақиқат, жалғандығын анықтайды

Тілдік мақсаттар

 

Комбинация, құрамдастыру

Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік

/интернационализм

Еңбек және шығармашылық, құрмет

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, қазақ тілі

Бастапқы білім

 

Жиындарды біріктіру

 

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

2-3 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Ұ)Таңғы шеңбер

Екі топқа бөлініп, «Ақиқат-жалған» ойынын өткізу.

-          Орындық партадан биік

-          Жұмыс дәптерінің ұзындығы жасыл дәптерден ұзын

-          Меруерттің бойы Алуадан қысқа

-          Ұлдар мен қыздардың шкафтарының биіктігі бірдей

-          Теледидар тақтадан аласа

-          Қызыл қарындаш көк қарындаштан қысқа

-          Есік пен терезенің биіктігі бірдей

1 шапалақ-қол алысады

2 шапалақ – құлақпен амандасады

3 шапалақ – арқамен амандасады

4 шапалақ – құшақтасады.

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын айту.

-          Сендер қалай салыстырдыңдар?

-          Егер көзбен өлшеп салыстыра алмасақ, тағы қалай салыстыруға болады?

Бүгінгі сабақтың тақырыбы «Ұзындық өлшем бірліктері»

 

Интерактивті  тақта

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Түрлі заттар

 

Сабақ ортасы

 

5 мин

 

 

 

5мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7-8 мин

8-10мин

(Т) Кестені толтыр

Нұсқаулық:Топқа берілген заттың атын жаз. Биіктігін өлше. Кестеге жаз. Салыстыр.Дәлелде.

Заттың аты

Биіктігі

Шырын

15 см

Сіріңке

7 см

Қарындаш

20 см

Ең ұзыны қарындаш

Ең қысқасы сіріңке, себебі сіріңке 7 см, шырын 15 см, қарындаш 20 см

(ҚБ) Ортаға шығып қорғау.Топтар бір-бірін тексереді

(Т) Текшелер

Мақсаты:текшелерден мұнара құрастыру. Биіктігін әртүрлі өлшеу.

Қорғап айту. Неліктен биік? Нелңктен қысқа?.

(ҚБ)Дұрыстығын анытап, қол шапалақтап бағалау

Сергіту сәті

(Ж) Оқулықпен жұмыс

Нұсқаулық: оқушылар жұпта отырып,  суреттерді өлшейді, дәптерге жазады, айтады.

(ҚБ) Мұғалімнің бақылауы арқылы бағалау, топтарға смайликтер жапсыру.

(Ө)Жұмыс дәптерімен жұмыс. 1-бет

(ҚБ) Тапсырмаларды орындайды, жетістік баспалдағы арқылы өздерін бағалайды.

Кесте

 

Түрлі заттар

 

Текшелер

 

Ойын тапсырмалары

 

Кестелер, дөңгелек,үшбұрыш,төртбұрыштар

 

 

Интерактивті тақта

Сабақтың соңы

2 мин

 

 

 

 

 

Бекіту сұрақтары:

Рефлексия:

-Балалар, әр  топтың алдында  түрлі  іс-әрекеттегі смайликтер  бар.Әр  топ  бүгінгі  іс-әрекеттеріне байланысты  смайликті  таңдап  алсын  және  өз  таңдауын  түсіндірсін.

hello_html_mdd0bb92.pnghello_html_m435a37cc.png

-Кім мақсатқа  жетті?

-Қандай  қиындықтар болды?

-Қандай  тапсырма қызықты  болды?

«Өз жетістігін бағалау»  парағы

Оқушыларға  жасыл  және  сары  стикерді  таңдап,  өз жеке  жетістігін  бағалау  ұсынылады.

 

стикерлер

 

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

 

 

 

 

 

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Қабылдау деңгейі  жоғары оқушылар логикалық есептерді өздері құрастырады

Өзін-өзі, өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағалау.

Сергіту сәті

 

Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

 

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

 

Жеткізбесе, неліктен?

 

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

 

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

 

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

 

 

 

 

 

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз.

 

1:

 

 

2:

 

 

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз.

1:

 

 

2:

 

 

Келесі сабақтың   өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?