1С Тақырыбы ҚҰПИЯ КОДТАР ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Оценка 4.7

1С Тақырыбы ҚҰПИЯ КОДТАР ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Оценка 4.7
docx
25.04.2020
1С Тақырыбы ҚҰПИЯ КОДТАР ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
1С Тақырыбы ҚҰПИЯ КОДТАР ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР.docx

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3А бөлім:

«Теңдікпентеңсіздіктер»

 

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 1 «В»

Қатысқандар:20

Қатыспағандар саны: 0

 

Сабақ тақырыбы

Құпия кодтар

Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтемеу)

АА1.2 

Әріптік өрнектерде қосудың ауыстырымдылық  заңын  қолдануды түсіну;

Сабақ мақсаттары

Әріптік өрнектерде қосудың ауыстырымдылық  заңын  біледі

      Жетістік критерилері

 

Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетедіқосудың орын ауыстырымдылық  қасиетін қолданып әріпті өрнектер жаза алады және олардың  шешімін таба алады. 

Тілдікмақсаттар

 

Оқушылар жасай алады: Сандар мен шамаларды салыстырады және  олардың теңдік немесе теңсіздік   болатынын түсіндіре білу

• сонша|бірдей,мәні сондай, тең, теңдік; теңсіздік

• мәні басқа, бірдей емес,әр түрлі,), тең емес ,теңсіздіктерді қамтиды

Құндылықтардыдарыту

Құрмет, еңбек және шығармашылық

Пәнаралықбайланысы

ИКТ,

Алдыңғы меңгерілген білім

 

білдіреді,көрсетеді

• санды  өрнек, әріпті өрнек

• ауыстырымдылық қасиет, орнын алмастыру

•  оған қарағанда артық/кем; тең, тең емес, теңдік, теңсіздік  дегендерді қамтиды.

 

Сабақбарысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

 

Сабақтың басы

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық

Ой қозғау.

Өрнекпен санды салыстыруды,

Азайту, қосу амалдарды,

Үйренеміз қай сабақта?

- Математика

Өткенді бекіту.

Өлең жолдарын бірге қайталайық:

 Қайырымды жүрекпен,

Мейірімді тілекпен,

Ізгілікті ниетпен

Қамқор болып өсемін.

 

Математикалық диктант.

Ламинатталған қағаздарды және маркерлерді қолдана отырып өрнектер құрастырады.

Математикалық диктант.

1. 4-ті 7-ге арттыр.

2.9 –бен 7-нің қосындысы

3. 13-пен 5-тің айырмасы

4. 12-ден артық бірақ 14-тен кем. Санды тап.

5. Алияда 14 коян мен конжық бар. Егер конжықтың саны 10-ға тең болса, неше қоян бар?

3+15=18

Балалар теңдіктегі әрбір санды айтып береді.

Мысалы 3-натурал сан,ол 15 пен 18-ден кем.Бұл теңдікте ол бірінші қосылғыш.

Енді бір компонентті жауап тұрып сұрақ қою.

-Балалар,белгісіз қосылғышты қандай жолмен табуға болады?

 

(Б Өрнектерде  әріпті таңбаны қолдану  құпия кодты көрсететінін түсіндіріңіз. 

Кұпия кодтың сырын  ашу- таңбанын мәнін табу. 

(Б) Тақтада немесе интерактивтік тақтаға өрнекті жазыңыз  Мысалы, a = 9 + 7

Оқушылардан, белгісіз  сан: а-ның мәні нешеге тең екенін айта аласыңдар ма? - деп  сұраңыз. Олар өз ойларын ортаға

салу керек. Оқушылардан өрнектің мәнін қалай тапқандығын  сұраңыз. Мысалы,  топтағы балалардың саны - 9 қыз және 7 ұл болуы мүмкін.  

Басқа өрнек беріңіз мысалы, 12 + a = 21

Тағы да өрнектің мәнін табу тәсілін және қолданылған  заңдылықты сұраңыз.  Осы жағдайда, оқушылар, а-ның мәнін табу үшін азайту амалын қолдану қажеттігін айтып, осылайша, кері амалды қолдану туралы пікір  айтатын  болады. 

Тапсырмаларды күрделеңдіріңіз.  Мысалы, азайтуға байланысты  үлкен сандарды енгізіп (100 шамасында), олардың мәнін табу тәсілін дұрыс айтуына  талап қойыңыз. 

Шығару жолы:

х+4=9

х=9-4

х=5

Тексеруі:

5+4=9

9=9

х=5

Шешімдері бірдей теңдеулерді тап.

х+7=14           16-х=9            25-x=20

х=14-7         х=16-9                  х=25-20

х+24=25         х+6=11                     15-х=14

х=25-24          х=11-6            х=15-14

х=7                 х=7                  х=5                

х=1               х=5                    х=1

«Орындап көр»айдары

1.Мектеп автобусына  19 бала келеді.Автобуста 12 қыз бала.Автобуста неше ұл бар?

2.Мектеп автобусында 28 жолаушы келеді.Автобустағы ересек адамдардың саны-8

Есепке сұрақ қой,шеш.

 

Өрнектерден тура теңдіктер құрOval: 5+3

 

Oval: 9-2Oval: 6+2                                                                         

 

 

Oval: 4+3
Oval: 10-1 Oval: 5+4
 

 

 

 

 

 


слайд

Сабақтың соңы

 

 

 

Ш.Бағалау. (Ж,Қ)

Теңдіктерді бөлек,теңсіздіктерді бөлек жаз

 

 

Бағалау: өзін-өзі бағалау.

Маған бүгін сабақта қиын болды, өйткені...

Маған сабақта .... көмектесті.

 

 

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Қабілеті жоғары оқушылар өздері теңдеу құрады

Бағалау – оқушылардың материалды меңгерудеңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

 


 

Скачано с www.znanio.ru

А бөлім: « Теңдікпен теңсіздіктер »

А бөлім: « Теңдікпен теңсіздіктер »

Сабақтың басы Сабақтың ортасы І

Сабақтың басы Сабақтың ортасы І

Шығару жолы: х+4=9 х=9-4 х=5

Шығару жолы: х+4=9 х=9-4 х=5

Бағалау: өзін-өзі бағалау.

Бағалау: өзін-өзі бағалау.
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
25.04.2020