1СЕсеп, ақшаны қалай төлейміз_ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР (2)
Оценка 4.6

1СЕсеп, ақшаны қалай төлейміз_ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР (2)

Оценка 4.6
docx
25.04.2020
1СЕсеп, ақшаны қалай төлейміз_ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР (2)
1СЕсеп, ақшаны қалай төлейміз_ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР (2).docx

 

Пән: математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім: Күнделікті өмірдегі есептеулер

Күні: 05.04.17

Сынып: 1А

 

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Саудаға қатысты есепер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындарымен түрлі операцияларды орындау

 1.5.1.2 орынды, бағытты, заттардың арасындағы қашықтықты анықтайтын сандарды, заттарды, тауар бағаларын/терминдерді салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану

1.5.1.4   сандарды бірнеше бірлікке арттыру, кемітуге, айырымдық салыстыруға берілген есептерді талдау және шешу, кері есептерді құру және шешу 

Сабақ мақсаттары

Саудаға қатысты есептерді шығаруды үйренесің және есеп шығару үшін қажет сызбаны таңдай алатын боласың

Бағалау критерийлері

Айырмалық салыстыруға берілген есептерді шығарады. Кері есеп құрастырады, шығарады.

 

Тілдік мақсаттар

 

Қымбат, арзан

Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік

/интернационализм

 

 

Достық қарым-қатынас

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, математика

Бастапқы білім

 

Баға, сан, құн

 

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

3-5 мин

 

 

 

 

 

  «Шаттық шеңбері»

Ақшаны танимыз білеміз. Кезекпен өсу ретімен айтып шығу: 1тг, 2тг, 5тг, 10тг, 20тг, 50тг, 100тг, 200тг, 500тг, 1000тг.

Кему ретімен айтып шығу.

Қайтала:
Баға – бір заттың бағасы (Бір заттың қанша тұратыны)
Сан – сол заттың саны. (Сатып алынған заттың саны)
Құны – барлық затқа төленген ақша.
Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Саудаға қатысты есептерді шығаруды үйренесің, орынды, бағытты анықтайсың. Есепке сәйкес тірек-сызбаны таңдай аласың.

 

Интерактивті тақта

 

 

Сабақ ортасы

 

 

 

7-8 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8-10 минут

 

(ЖЖ) «Есепті тап»
- Есепке екі мәтін берілген. Қайсысы есеп?

-Неліктен ол есеп? Дәлелде.

(оқушылардың жауабы)
Мақсаты: есептің шарты мен сұрағын анықтай білу, шешуі мен жауабындағы байланысты түсіну.

Нұсқаулық:

-         Мәтіндерді оқу. Салыстыру.

-         Есепті анықтау

-         Дәптерге шартын, сұрағын, шешуі мен жауабы жазу.

-         Кері есеп құрастыру, шешу.

(ҚБ) Бірін-бірі тексеру. Тақтада шығарған оқушылардың жауаптарымен салыстырады.


(Т)Сызбаның көмегімен есепті шығару

Мақсаты: есептің шарты мен сұрағын анықтай білу, шешуі мен жауабындағы байланысты түсіну.

Нұсқаулық:

-         Сызбаны түсіндіру

-         Дәптерге шешуі мен жауабын жазу.

-         Шешуі мен жауабын түсіндіру

1-топ:

2-топ:

3-топ:

4-топ:

5-топ:

 

(ҚБ)топтар  бір-бірінің  жұмыстарын  тексеріп  бағалайды

(Қ) Сурет бойынша есеп құрастырып шығару

Мақсаты: есептің шарты мен сұрағын анықтай білу, шешуі мен жауабындағы байланысты түсіну.

 

(ҚБ) Жұптар ауысып тексереді

 

Оқулық 112-бет

 

 

 

 

Үлестірмелі карточкалар

Сабақтың соңы

2 минут

 

 

 

 

 

Рефлексия

Мақсатқа қайта оралу.

Саудаға қатысты есептерді шығаруды үйренесің. Есепке сәйкес тірек-сызбаны таңдай аласа,

- сары жалауша- толық білсе

- қызыл жалауша- толық білмесе

 

 

 

 

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

 

Өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағаланады

 

Сергіту сәті

 

Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

 

 

 

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз.

 

1:

 

 

2:

 

 

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз.

1:

 

 

2:

 

 

Келесі сабақтың   өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?

 

 


 

Скачано с www.znanio.ru

Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім:

Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім:

Шаттық шеңбері» Ақшаны танимыз білеміз

Шаттық шеңбері» Ақшаны танимыз білеміз

Б) топтар бір-бірінің жұмыстарын тексеріп бағалайды (Қ)

Б) топтар бір-бірінің жұмыстарын тексеріп бағалайды (Қ)

Рефлексия Мақсатқа қайта оралу

Рефлексия Мақсатқа қайта оралу

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
25.04.2020