1СЕсептерді шешуде түрлі тәсілдерді пайдалану_ Қысқа мерзімді жоспар
Оценка 5

1СЕсептерді шешуде түрлі тәсілдерді пайдалану_ Қысқа мерзімді жоспар

Оценка 5
docx
25.04.2020
1СЕсептерді  шешуде түрлі тәсілдерді пайдалану_ Қысқа мерзімді жоспар
1СЕсептерді шешуде түрлі тәсілдерді пайдалану_ Қысқа мерзімді жоспар.docx

САБАҚ: математика

4В бөлім: Күнделікті өмірдегі есептеулер

 ТАҚЫРЫБЫ:Есептерді  шешуде түрлі тәсілдерді пайдалану

КҮНІ:

МҰҒАЛІМНІҢ АТЫ-ЖӨНІ:

СЫНЫП: 1

ҚАТЫСҚАНДАР

САНЫ:

ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ:

ОҚУ МАҚСАТЫ:

1.5.1.2 сандарды, заттарды, тауар бағаларын салыстыру кезінде қолданылатын түсініктерді/заттардың орналасуын, бағытын және арақашықтығын анықтайтын терминдерді пайдалану

САБАҚТЫҢ

МАҚСАТЫ:

·        Ақшаны дұрыс қолдана алады.

·        Тиындармен есептер шығара алады.

·        Өз  бетінше  шешім  қабылдап,  қорытынды  шығару, ой-пікірін білдіре алады.

ТІЛДІК МАҚСАТ:

Ақшабірліктерінпайдалану

Негізгітерминдер мен сөзтіркестер:

Тиындар, ақша

Сабақта диалог үшінқолданылатынтіл:

Талқылауүшінсұрақтар:

• … теңгеге не сатыпаларедің?

• Сізде осы теңгелерболса, сіз не сатыпаларедіңіз?

• Бұлқаншатұрады?

• Төлеуүшінқандайтиындардыпайдаланасыз?

Бұлжеткіліктіме? Өзгерісболадыма?

 

Алдыңғы білімдер

Ақша, тиын, кері  есеп,тағамдар мен сусындардың суреттері.

Жоспар

Жоспарлан

ған уақыт

Жоспарланған іс-әрекет

Дерек-

көздер

Сабақтың

басы

2мин

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

Есеп  шығарып, бәрін  біліп,

Біз  білімді   боламыз!

-Балалар,бұл өлең не жайлы?

-Қай сөзді  қарамен көрсетіп қойдым?Неліктен?

Сабақтың тақырыбы мен мақстын ашу.

Бағалау критерийлерін құрады

 Ауызша есептеу әдісі.

Ойын «Кім тапқыр?» ауызша есептеу тәсілі бойынша.

1онд 4 бірлік;

 2онд:

5онд.7 бірл;

1жүздік;

 9онд.9бірл.

Интерактивті  тақтада  жазылған  өлең  жолдары.

 

 

 «Кім шапшаң?»

Ойыны

 

Сабақтың ортасы

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

7 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 мин

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын айту.

Ақшамен іс-әрекеттер жасау кезінде қосып-алу дағдыларын пайдалану.

Мысалы:

Алма-35тг

Алмұрт-40тг             100тг

Шешуі:

1-әдіс

1)    35тг+40тг= 75тг

2)    100тг-75тг=  25тг

2-әдіс

100тг-(35т+40тг)=25тг

Жауабы:25тг қайтарым ақша

(ЖЖ/Т) Екі немесе одан да көп тапсырысқа төлем жасауды қарастыртыру үшін, дәмхана қызметіне қатысты рөлдік ойынды кеңейту.

 «Арай» дәмханасына бару.

2тағам түріне тапсырыс беру.

Даяшы мен тұтынушы ролін ойнату.

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcShoah1Cg5rn9YIJrkzaRsZ0wWZVwobkqAXFVvV198pCPo_fPjmdw
 

 


                             - 50тг

 

 

 


                             -100 тг қымбат     ?

 

 

Шешуі:50+100 =150

Жауабы:150 тг тұшпара тұрады.

(Т)Есепті  шығар: Асан,Үсен және Есеннің 50тг,20тг,100 тг ақшасы бар.Есеннің Асаннан 50 теңгесі кем. Есеннің Үсеннен 30теңгесі артық, Кімде қанша ақша бар?

1-топ Шарты

2-топ Сұрағы

3-топ Шешуі

4-топ Жауабы

Әр топқа  есептер беріледі.

1 топ. Назым асханадан тоқаш пен бір стақан сүт сатып алды.Тоқаштың бағасы 15 теңге.ір стақан сүттің бағасы 20 теңге.Назым қанша ақша төледі?

2-топ  Назым асханадан тоқаш пен сүт сатып алды.Тоқаштың бағасы 15 теңге,ал бір стақан сүттің бағасы 20 теңге.

(Есепке сұрақ қой,шығар)

3-топ        15 теңге      30 теңге

(Берілген сандар бойынша есеп құрып ,шеш)

4-топ

Берілген есепке сызба сызып,шеш.

Назым асханадан тоқаш пен бір стақан сүт сатып алды.Тоқаштың бағасы 15 теңге.ір стақан сүттің бағасы 20 теңге.Назым қанша ақша төледі?

Әр топ өз жұмыстарын қорғайды

Ойын «Дүкенде»

(Ойынның шартымен таныстыру)

  -Балалар,адамдар дүкенге не үшін барады?

Қазір біз де дүкенге саяхат жасап көреміз.

«Жеміс-көкөністер » дүкені

Бұл дүкенде не болуы мүмкін?(Балалардың жауаптарын тыңдау)

-Ал дүкенде кімдер жұмыс жасайды?

 –Сатушылар

Ендеше, бізге бұл ойынды ойнау үшін сатушы мен тұтынушы қажет

Тұтынушы 2-3 тағам сатып алып,100 теңгелік монета төлейді.Сатушы   азық- түліктің құнын есептеп,қалдық ақшасын қайтарады.

Топ ішінді балалар қандай зат алатыны жайлы ақылдасып дүкенге 2 оқушыны жібереді.Әр топтан 2 оқушыдан шығып , қалаған заттарын алады.Топта қалған балалар сатушыдан қанша қайтарым ақша алатыны жайлы  есептеп отырады, А3 қағазына шартын құрып жазады.Топқа оралған тұтынушылар келіп түсіндіреді.

Егер дұрыс қайтарым ақша әкелген болса,қол шапалақтап мадақтайды.

Соңында сатушыға да ризашылығын білдіреді.

                  

                                      Дәптермен  жұмыс.

Көркем жазу минуты 16,17 сандары.

Математикалық диктант

1.     45тг+5тг

2.     65тг-10тг

3.     55тг+45тг

4.     100тг-80тг

5.     100тг-75тг

 

Логикалық тапсырма:

Санжар бақшадан 9 қияр, қызанақ, 12алма және 15 алмұрт жинап әкелді.Санжар бақшадан неше жеміс жинап әкелген?

 

Банкноттар-

дың суреттері

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың

Соңы-5мин

Бекіту сұрақтары:

Рефлексия:

-Балалар, әр  топтың алдында  түрлі  іс-әрекеттегі смайликтер  бар.Әр  топ  бүгінгі  іс-әрекеттеріне байланысты  смайликті  таңдап  алсын  және  өз  таңдауын  түсіндірсін.

hello_html_mdd0bb92.pnghello_html_m435a37cc.png

 

-Кім критерийлерге  жетті?

-Қандай  қиындықтар болды?

-Қандай  тапсырма қызықты  болды?

Сабақтың басында жазылған критерийлер    мен маркерлер

 

 

Түрлі  іс-әрекеттегі  смайликтер

 

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?

Құндылықтар

Пәнаралық байланыс
денсаулық пен қауіпсіздік
АҚТ

Теңгелерді  пайдаланып, есептер шығару.

Бақылау

Өзін-өзі бағалау

·        Презентация, суреттер, тапсырмалар, ойындар

Бақылау

Сабақтыңмақсатынажеттімбе?

Оқушылар не үйренді?

Ынтымақтастықатмосферасықандайболды?

Оқушыларарасындағыдифференциациялаубойыншаіс-әрекеттер ұтымды болды ма?

Жоспарланғануақыттыұстандым ба?

Жоспарданқандайшегіністержасадымжәненеліктен?

 

Сабақтыңмақсатынажеттім. Оқушыларақшатуралыкөптегенақпараттаралды. Тапсырыс кезінде ақшаны қалай пайдалана білу мен қайтарым ақша жайында толық түсінді.

Сыныптағы ынтымақтастық  атмосфера өте жақсы.Дифференциация бойынша тапсырмалар оқушылар қабілетіне қарай берілді.

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз.

1.Топтық жұмыс

2.Сурет бойынша есептер құрастыру,оларды салыстыру.

Сабақтыжақсартуғасептігінтигізгенекісәттіатаңыз.

1. Логикалық тапсырмалар

2. Белсенді әдістер

 

 


 

САБАҚ: математика 4В бөлім:

САБАҚ: математика 4В бөлім:

Сабақтың басы 2мин 5 мин (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:

Сабақтың басы 2мин 5 мин (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын айту

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын айту

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын айту

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсатын айту

Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?

Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
25.04.2020