Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4В бөлім: Топтастыру және жиындар элементтерін оқыту |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні:4 тоқсан |
Мұғалімнің аты-жөні : |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Кэрролл диаграммасында ақпаратты көрсету |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары |
MM 1.11.Кэрролл диаграммасы туралы түсінік болу
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар заттарды топтастыру және жинақтау арқылы әр түрлі комбинациялар мен диаграммалар құрастырады.Заттардың сипаттайды, пайымдаулар жасайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері
|
Кэрролл диаграммасы арқылы заттарды бір-неше ортақ белгілер бойынша өздігінен дұрыс топтастыра алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сөздік қор |
Кэрролл диаграммасы, топтастыру, жиын, бірдей, әртүрлі, ортақ қаситеті,жұмсақ-жұмсақ емес, ұзын-қысқа, ұл-ұл емес, т.б. математикалық терминдер мен сөздер. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Құрмет,еңбек және шығармашылық. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, ғылымға кіріспе |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім |
Логикалық есептерді біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылар тұрып, бір-біріне қарап айтады. Сәттілік тілейді. -Кел, жаныма тұр, сыныптас, Өз алақаныңды маған аш. Міне, менің қолым бос, Жылуыма жылу қос!
Оқушылар қарсы тұрып, басбармақтан бастап кезек-кезек саусақтарының ұштарын бір-біріне тигізеді. 1- барлық 2- істе 3-саған 4-сәттілік 5-тілеймін 6-алақандарын қосады - РАХМЕТ! 2).Балалардың көңіл
-күйлерін сұрау.
Көңілсіз Көңілді |
Интерактивті тақтада жазылған өлең жолдары.
Түрлі көңіл-күйдегі смайликтер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы
|
(Ұ) Кабинетте жіпті пайдаланып, үлкен 2х2 Кэрролл диаграммасын жасаймын. -Балалар, мұнда назар салыңдаршы.Бұл не деп ойлайсыңдар? Оқушылардың мүмкін болатын жауабы:Кэрролл диаграммасы. -Қалай ойлайсыңдар, бүгін біз не істейміз? Оқушылардың мүмкін болатын жауабы: -Бүгін сабақта диаграммамен жұмыс істейміз. -Иә, балалар, бүгін біз Кэрролл диаграммасында ақпаратты көрсету тақырыбын өтеміз. -Балалар, қазір сендер стикердің түсіне сәйкес диаграммада өз орындарыңды тауып, 4 топқа топтасасыңдар. Ол үшін сендер өздеріңнің туылған жылдарыңды білу керексіңдер. Біздің сыныптағы балалар нешінші жылы туылған? Оқушылардың жауабы: 2008 және 2009 -Диаграммада екі бағанда «2008» және «2008 емес», сонымен қоса «жасыл» және «жасыл емес» деген 4 критерий жазылған.Ендеше белгілеріңе байланысты өз орындарыңды тауып, диаграммаға тұра қойыңдар.
-Балалар, әр жиында неше оқушы болды? Оқушылардың жауабы: Әр жиында 5 оқушы болды. -Жақсы!Осы құраммен бүгін сабақта жұмыс істейсіңдер. (Т) Диаграммамен жұмыс Оқушыларға топпен жұмыс істей отырып, карточкаларды Кэрролл диаграммасында топтастыруды ұсынамын. -Балалар, үстелдеріңе назар аударыңдар!Әр топтың алдында флипчартта сызылған Кэрролл диаграммасы мен карточкалар жатыр.Барлықтарыңа бірдей тапсырма беріледі: Карточкаларды критерийлері бойынша диаграммаға орналастыру.
2-топ:Сандарды топтастыру 1, 3, 4, 2, 5, 7, 6, 9, 8, 10,15,12, 13,11,16,14, 17,20,18,19.
3-топ:Өрнектерді топтастыру а+15, 25-4, 14+х, 55-с, 60+40, 81 -11, 23+b, 70+30, х-16, 100- 25, 80+9,
4-топ:Өлшем бірліктерін топтастыру Сантиметр, секунд, сағат, миллиметр, тонна, грамм, литр, апта, жыл, ай, минут, километр.
(Т) Жұмыстарды қорғау Топ спикерлері диаграмманы қорғайды. Басқа топтар тыңдап отырады. (Т,Қ) Өзара бағалау Топтарға диаграммалардың дұрыс нұсқасы беріледі. Топтар орындарымен ауысып, нұсқа бойынша бір-бірінің жұмыстарын тексереді, бағалайды. Пайымдауларын түсіндіреді. -Балалар, енді орындарыңмен ауысып, бір-біріңнің диаграммаларыңды тексеріп, бағалаңдар.Егерде топ барлығын критерийлері бойынша дұрыс топтаса- жасыл, ал 1-2 қатесі болып, тағы бір рет назар аудару қажет екенін көрсету үшін - қызыл стикер жапсырыңдар.
- Бәрі дұрыс!
- Назар аудар!
(Ө,ҚБ) Какрточкалармен жұмыс Оқушыларға әр түрлі қима суреттер беріледі.Оқушылар жануарлардың суреттерін Кэрролл диаграммасында топтастыру керек. /оқушылардың жануарларды критерийлер бойынша топтастыру қабілеттерін бағалаймын/ |
Ақ жіп, Кэрролл диаграммасы мен критерийлер
Плакатта сызылған Кэрролл диаграммалары.
Геометриялық фигуралар, санждар, шамалар,өрнектер.
Түрлі-түсті стикерлер
ҚБ жұмыстары мен жануарлардың қима суреттері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы |
Рефлексия: 1/ «Алма ағашы» Мұғалім:-Балалар, біздің сабағымыз да аяқталуға жақын.Жұмыс барысында кабинетімізде әдемі ағаш өсіп, пайда болды. Бұл ағашта сендер бүгінгі сабақтың пайдасын көрсете аласыңдар. * -Кэрролл диаграммасын түсіндім және құрастыра аламын дегендер ағашқа сары алма жапсырыңдар.. *Ал кім өзіне сенімсіз болса, қызыл алма жапсырыңдар. Оқушылар стикерлер алмаларды таңдап, ағашқа жапсырады.. -Балалар, алма ағашына қарап, бүгінгі сабақтың өте жемісті өткендігіне көз жеткізіп отырмыз.Барлықтарың Кэрролл диаграммасын жақсы түсініпсіңдер.Жарайсыңдар! -Сабақ соңындағы көңіл-күйлерің қандай? -«Мынандай!» Мұғалім: -Менің де көңіл-күйім өте жақсы! Сабаққа белсенді қатысқандарыңа рахмет! |
Сабақтың басында жазылған критерийлер мен маркерлер Алма ағашы мен алмалар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Оқушылардың жануарларды ажырата алуы мен диаграммада топтастыра алу қабілеттерін бағалаймын. |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қабылдау деңгейі жоғары оқушыларға диаграмма құруды ұсынамын.
|
Денсаулық сақтау технологиялар Қауіпсіздік техникасының ережелерімен таныстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.