1СКүнделікті өмірдегі есептеулер_Теңгені тану_ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Оценка 4.8

1СКүнделікті өмірдегі есептеулер_Теңгені тану_ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Оценка 4.8
docx
25.04.2020
1СКүнделікті өмірдегі есептеулер_Теңгені тану_ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
1СКүнделікті өмірдегі есептеулер_Теңгені тану_ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР.docx

 

Пән: математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім: Күнделікті өмірдегі есептеулер

Күні: 27.03.17

Сынып: 1А

 

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Теңгені тану

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындармен әр түрлі операциялар жасау

Сабақ мақсаттары

Ақшаны пайдаланып үйренеміз

Бағалау критерийлері

Монеталарды заттың бағасын сай тиістісін таңдай алады.

 

Тілдік мақсаттар

 

Ақша бірліктерін пайдалану

Негізгі терминдер мен сөзтіркестер:

Тиындар, ақша

Сабақта диалог үшін қолданылатын тіл:

Талқылау үшін сұрақтар:

• … теңгеге не сатып алар едің?

• Сізде осы теңгелер болса, сіз не сатып алар

едіңіз?

• Бұл қанша тұрады?

• Төлеу үшін қандай тиындарды

пайдаланасыз?

Бұл жеткілікті ме? Өзгеріс болады ма?

Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік

/интернационализм

 

 

Достық қарым-қатынас

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, математика

Бастапқы білім

 

1-3 тоқсанда дамытылған дағдылар мен білімге негізделеді.Қосу, азайту амалдарын қолдану.

 

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

 

 

 

 

 

  «Шаттық шеңбері»

Оқушылардың көңіл-күйлерін бақылау.

«Еуропа қалашығына саяхат» жасау

1 шапалақ-қол алысып амандасады

2 шапалақ -құлақтарымен амандасады

3 шапалақ-арқаларымен амандасу

4шапалақ- құшақтасып амандасу.

Ұ)«Дұрыс -бұрыс» ойыны
-11санын 2-ге арттырғанда13 шықты /дұрыс/
-11 санын 9-ға арттырғанда  20шықты
-18 бен 7 сандарының қосындысы 24-ке тең
- 7 санын 12санына  қосса  19  болады
-42 санын  6 арттырсақ  50  болады
-9санын 17 санына  арттырғанда  8  болады
-Балалар,  не  байқадыңдар?

Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Барлық тапсырма қосуға байланысты, бүгінгі  сабақ та қосуға  байланысты,  немесе  монеталардың  қосындысын  табуға  үйренеміз.

 

Интерактивті тақта

 

 

Сабақ ортасы

 

 

 

            8 минут

 

3 минут

 

 

10 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 минут

 

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 минут

 

((Ұ)Ойын «Дүкенге  саяхат»
- Оқушылар бір зат сатып алу үшін қайда барасыздар?
- Дүкенде затты сатып алу үшін, не қажет?
- Неге көңіл аудару  керек?

(бағасына, санына, құнына)
Мысалы: 1 қаламның бағасы – 8 тг.
Саны - 3 қалам
Құны -? тг.

-3 қаламның  құнын  қалай  табамыз?

8+8+8= 24 тг.

-Жалпы  құнын  табу  үшін  не  істедік?

-Қандай  өрнек  шықты?

Анықтама:
Баға – бір заттың бағасы (Бір заттың қанша тұратыны)
Сан – сол заттың саны. (Сатып алынған заттың саны)
Құны – барлық затқа төленген ақша.

(Т)Есепті шығару

Топтарға  әртүрлі  есептер  беріледі. Оқушылар  топта  ақылдаса  отырып, есептердің  шешуін  тауып, монеталармен  қалай  төлем  жасау жолдарын  көрсетеді.
1-топ:Қарлығаш бір дәптерді 19 теңгеге, екіншісін  16 теңгеге сатып алды. Қарлығаш  2 дәптерге барлығы неше теңге төледі?

-Қандай  монетамен  төлем  жасауға  болады?

/оқушылардың  жауаптары/

 

2-топ: Бір лимонның бағасы 60тг, ал бір алманың бағасы 37 тг.Екеуіне  қанша  теңге  төлеу  керек? Қандай  монетамен  төлем  жасауға  болады?

 

 

3-топ: Бір бөлке нан – 33 теңге тұрады. Осындай 3 бөлке нан сатып алу үшін қанша ақша керек?  Қандай  монетамен  төлем  жасауға  болады?

 

4-топ: Ойыншық  трактор 43 тг,  ал  қуыршақ 55  тг  тұрады.Екеуін  сатып алу  үшін қанша  теңге  қажет? Қандай  монетамен  төлем  жасауға  болады?

 

(ҚБ)топтар  бір-бірінің  жұмыстарын  тексеріп  бағалайды

 

(Ж) Мысалдар шығару.

50тг+25тг=
20тг+10тг+20тг+10тг+20тг=

50 тг+ 20 тг+ 10тг +5 тг+2 тг+1тг=

10 тг + 5 тг+ 2 тг+1тг=

 

(Ж,Қ) Жұптарға әр түрлі заттар беріледі. Олардың бағалары сыртында жазылған Олар бірге талқылап заттардың бағасын  салыстырады .Жеміс  пен  көкөніс   тағамдары.

 

 

 

 

 

 

 

Үлестірмелі карточкалар

Сабақтың соңы

2 минут

 

 

 

 

 

Рефлексия

Мақсатқа қайта оралу.

Ақшаны айналымда қолдана білсе, екі қолын да көтереді

- Жартылай білсе, қолдарын беліне қояды

- Түсінбесе, қолын жай қояды.

 

 

 

 

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


 

Өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағаланады

 

Сергіту сәті

 

Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

 

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

 

Жеткізбесе, неліктен?

 

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

 

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

 

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

 

 

 

 

 

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз.

 

1:

 

 

2:

 

 

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз.

1:

 

 

2:

 

 

Келесі сабақтың   өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?

 

 


 

Скачано с www.znanio.ru

Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім:

Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім:

Сабақтың басы 2 мин «Шаттық шеңбері»

Сабақтың басы 2 мин «Шаттық шеңбері»

Ойын «Дүкенге саяхат» -

Ойын «Дүкенге саяхат» -

Сабақтың соңы 2 минут

Сабақтың соңы 2 минут

Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
25.04.2020