1Сқосу және азайту 0 саны.0 қасиеті. ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Оценка 4.9

1Сқосу және азайту 0 саны.0 қасиеті. ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Оценка 4.9
docx
24.04.2020
1Сқосу және азайту 0 саны.0 қасиеті. ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
1Сқосу және азайту 0 саны.0 қасиеті. ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР.docx

Қысқа  мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

2A-тарау: Ондықтарды  қосу және азайту

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні :

Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

0 саны. 0 қасиеті.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

1.1.1.1 -  нөл санының құрылуын түсіну;

Сабақтың мақсаты

нөл санының құрылуын түсінеді

 

Бағалау    критерилері

-         Нөл санының құрылуын айта алады 

Құндылықтарды

 дарыту

- еңбек және шығармашылық;

 

Пәнаралық байланыстар

Өнер, қазақ тілі және әдебиет

Сабақбарысы

 

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтажоспарланғаніс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

Психологиялық ахуал туғызу

Көтеріңкі көңіл орнату үшін «Мен елімді сүйемін» тренингін ұйымдастыру

 

Егер сіздің досыңыз болса, көршінің басын сипаңыз;

Егер сіздің үйіңізде мысық болса, өз басыңызды сипаңыз;

Егер сіз, иттерді жақсы көрсеңіз көршіңізді құшақтаңыз;

Егер сіз құстарды жақсы көрсеңіз, қолыңызды созып, құстарша қанат қағыңыз.

Егер сіз өз мектебіңізді жақсы көрсеңіз, аяғыңызды топырлатыңыз;

Егер сіздер Отанымызды жақсы көрсеңіздер, алақандарыңызды соғыңыздар!

 

(Ұ) Өткен сабақты қайталау.

«Шеңберге жиналу уақыты»

Оқушылар шеңберге тұрып, өткен сабақтарда қандай сабақпен танысқаның , және сабақтардан нені үйренгенін талқылайды.

 

Таныстырылым

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

3 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

Жаңа сабақ

(Т,Тәж) «Қапшықтағы санды тап»

 Бірінші топтың пакетінде жемістер бар (мысалы, 3). Мұғалім оларды бір-бірден шығарады, ал балалар санайды. Барлық жемістерді алған кезде мұғалім сұрақ қояды:

Пакетте қанша жеміс қалды? (ешқандай, пакет бос). Осыдан сабақтың тақырыбы мен мақсаты талқыланады.

 

(Ұ) «ТВ шоу»

Ұйымдастыру:

Сіз қандай  шоу  көрсеткіңіз келетініне байланысты.

Бұл қалай  жұмыс істейді:

Мұғалім  жүргізуші  оқушылармен , келген оқушыларбір  жағдайды сахналайды: Маша және Айжан орманда саңырауқұлақтар таппады. Олардың кәрзеңкелерінде қанша саңырауқұлақ бар? 0 санының пайда болуын жағдайларды жасай және түсіндіре отырып ұғындыруға болады (мысалы, бұтақта 2 торғай отырды, содан кейін ұшып кетті. Қанша торғай қалды?

 

Сергіту сәті «Құрылысшы»

 

 

(Ө.Ж ҚБ) «Тез ойла»

Мақсаты: 0 санының құрылауын қолдану

(Д,Тәж) Әрбір оқушы 0 саның пайдаланып 2 қосу амалына байланысты, 2 азайту амалына байланысты өрнек құрастырып, дәптерге жазады.

/өзара бағалайды/

Дескриптор

1.     0 санын пайдаланып ,2 қосу амалын шығарады       +

2.     0 санын пайдаланып, 2 азайту амалын шығарады    +

 

(Т) КРЕАТИВТІ МАТРИЦА

Топ болып (мұғалімнің қолдауымен) тұжырымдар жасау:

Бұл ойлау және проблемаларды шешу дағдыларына ықпал ете отырып, оқушыларға сұрақтарға жаңа қырынан қарауға мүмкіндік береді. Нұсқаларды зерделеп, басқа оқушылар идеяларының негізінде өз нұсқаларын сындарлы әрі креативті етіп құрастыру үшін оқушылар топтарда жұмыс істейді.

10+0     13+0    25+0   16+0  9+0

Егер кез-келген санға 0 қосса, онда не болады?

Егер кез-келген санға 0 қосса, онда ___________________________________

 

1, 2- топ

6-0  26-0   13-0   14-0  12-0

Егер кез-келген саннан  0 алып тастаса, онда не болады?

Егер кез келген саннан  0 алып тастаса, онда___________________________________

3, 4-топ

6-6  10-10 13-13   14-14  12-12

Егер екі бірдейсанды азайтсақ, онда не болады?

Егер  екі бірдей санды азайтсақ, онда___________________________________

 

 

Дәптермен жұмыс.

Мақсаты: Сандарды калиграфиялық талаптарға сай жазу, көркем жазу дағдыларын қалыптастыру.

 

Кеспе суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кеспе суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кеспе суреттер 

Сабақтың соңы

5 мин

 Рефлексия

Түсті жолақтар бойынша өзін-өзі бағалайды.

 

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Өзін-өзі бағалау. Топтық жұмыста мұғалімнің бақылауы.

 

 

 

Денсаулық сақтау технологиялары.Сабақтың басында партада дұрыс отыруды,денені тік ұстау туралы ескертулер жасау

Сергіту сәттері мен белсенді  іс-әрекет түрлері.

Қауіпсіздіктехникасыныңережелеріментаныстыру

 

 


 

Сабақ жоспары 2A-тарау:

Сабақ жоспары 2A-тарау:

Психологиялық ахуал туғызу Көтеріңкі көңіл орнату үшін «Мен елімді сүйемін» тренингін ұйымдастыру

Психологиялық ахуал туғызу Көтеріңкі көңіл орнату үшін «Мен елімді сүйемін» тренингін ұйымдастыру

Жаңа сабақ (Т,Тәж) «Қапшықтағы санды тап»

Жаңа сабақ (Т,Тәж) «Қапшықтағы санды тап»

Жаңа сабақ (Т,Тәж) «Қапшықтағы санды тап»

Жаңа сабақ (Т,Тәж) «Қапшықтағы санды тап»

Топтық жұмыста мұғалімнің бақылауы

Топтық жұмыста мұғалімнің бақылауы
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
24.04.2020