САБАҚ: математика 3 В бөлім: Өрнектермен танысу
|
||||||
КҮНІ: |
МҰҒАЛІМНІҢ АТЫ-ЖӨНІ: |
|||||
СЫНЫП: 1 |
ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ: ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ: |
|||||
Тақырыбы |
Құпия кодтар |
|||||
ОҚУ МАҚСАТЫ: |
АА1.1.Әріпті өрнектер туралы түсінігі болу |
|||||
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ: |
· Қарапайым өрнектерді құрастырады. · Санды және әріпті өрнектерді ажыратады. · Өз бетінше шешім қабылдап, қорытынды шығару, ой-пікірін білдіре алады. |
|||||
Бағалау критерийлері |
Әріпті өрнектерді ажырата алады; Әріпті өрнектерді құрастыра алады және жаза алады. |
|||||
ТІЛДІК МАҚСАТ: |
Салыстырутілі мен таңбалардықолдануарқылыәріптіөрнектердісалыстырады, жазады |
|||||
Алдыңғымеңгерілгенбілім |
Белгісізсанменіс-әрекет |
|||||
Құндылықтардыдарыту |
Еңбекжәнешығармашылық |
|||||
Жоспар |
||||||
Жоспарланғануақыт |
Жоспарланғаніс-әрекет |
Дереккөздер |
||||
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру.
Ойын: «Қалаларға саяхат» Астана 17+5 Қарағанды Көкшетау 35+15 70-8 Өскемен Алматы 68-18 16+50 Талдықорған 45+30 |
|
||||
Сабақтың ортасы
|
(МК)Сандарды өсу ретімен қою арқылы сөз шығару. 38 6
26 18 46 Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау, жетістік критерийлерін анықтау. /оқушылар жетістік критерийлерін өздері айтады/
(Ө)Математикалық диктант - а мен 16-ның қосындысы; 30 мен а-ның айырмасы; 15-тен 9-бен а-ның қосындысын азайт. Тексеру:а+16 30-а 15-9+а - Қандай өрнектер жаздық? /әріпті өрнектер/ -Оны шығару үшін не істеу керек? /оқушылардың жауаптарын тыңдау, әріпті өрнектің мәнін табу алгоритмін қайталау/ (Ж)Құпия код Тапсырма: 10 + х өрнегінің мәнін табу. Мұндағы х =20, 50, 90.
(Ө)Әріпті өрнектердің мәнін тап: а +5, мұндағы а=12; 35; 50. b - 8,мұндағы а= 28;15;36.
(Т)Есептің шешуін жаз. Әріптің орнына сан ойлап, олардың мәнін тап. Бақта 5 алма ағашы және с алмұрт ағашы өсіп тұр. Бақта неше жеміс ағашы өсіп тұр? Мысалы: Алма – 5 а. Алмұрт – С а. ?жеміс ағашы Шешуі: 5 + с c = 20 5 + 20 = 25 Жауабы:Бақта 25 жеміс ағашы өсіп тұр.
(Ө)Дәптермен жұмыс Оқушылар дәптердегі тапсырмаларды орындап, әріпті өрнектердің шешу жолдарын талқылайды. |
Презентация
Карточкалар
Жұмыс дәптерлері
|
||||
Сабақтың соңы |
Рефлексия: Сөйлемдерді жалғастыр *Мен ............. білдім. *Мен үшін ......... қызықты болды. *Мен ............... қиналдым. |
|
||||
Қосымша ақпарат |
||||||
Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралыұ байланыс |
||||
Күрделі әріпті өрнектер құрастыру. |
Өзін-өзі бағалау |
· Өзаракөмектесу |
||||
Бақылау Сабақтыңмақсатынажетімбе? Оқушылар не үйренді? Ынтымақтастықатмосферасықандайболды? Оқушыларарасындағыдифференциациялаубойыншаіс-әрекеттер ұтымды болды ма? Жоспарланғануақыттыұстандым ба? Жоспарданқандайшегіністержасадымжәненеліктен?
|
|
|||||
Қорытындыбағалау
Сабақтыңеңұтымдыкезеңдерінатаңыз. 1: 2: Сабақтыжақсартуғасептігінтигізгенекісәттіатаңыз. 1: 2: Келесісабақтыңөткізуінесептігінтигізетіндей осы сабақтансыныпжәнежекеоқушыларжайлы не білдім? |
||||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.