1СӨрнектермен танысу ҚҰПИЯ КОДТАРДЫ ШЕШУ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

  • docx
  • 25.04.2020
Публикация на сайте для учителей

Публикация педагогических разработок

Бесплатное участие. Свидетельство автора сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Иконка файла материала 1СӨрнектермен танысу ҚҰПИЯ КОДТАРДЫ ШЕШУ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР.docx

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3B бөлім: Өрнектермен танысу

 

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 1 «В»

Қатысқандар:20

Қатыспағандар саны: 0

 

Сабақтақырыбы

Құпия кодтарды шешу

Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтемеу)

ТТ1.1

a+b=b

b-х=a

b-a=хтеңдеуін шешу

Сабақмақсаттары

Теңдеу мен теңсіздік, олардың жүйесі мен жиынтығын түсінеді

      Жетістік критерилері

 

Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді«теңдеу» ұғымын біледі  және теңдеудің шешімін дұрыс таба алады.

Тілдікмақсаттар

 

Оқушылар жасай алады: Сандар мен шамаларды салыстырады және  олардың теңдік немесе теңсіздік   болатынын түсіндіре білу

• сонша|бірдей,мәні сондай, тең, теңдік; теңсіздік

• мәні басқа, бірдей емес,әр түрлі,), тең емес ,теңсіздіктерді қамтиды

Құндылықтардыдарыту

Құрмет, еңбек және шығармашылық

Пәнаралықбайланысы

ИКТ,

Алдыңғы меңгерілген білім

 

білдіреді,көрсетеді

• санды  өрнек, әріпті өрнек

• ауыстырымдылық қасиет, орнын алмастыру

•  оған қарағанда артық/кем; тең, тең емес, теңдік, теңсіздік  дегендерді қамтиды.

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтажоспарланғаніс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық

Өлең жолдарын бірге қайталайық:

Мынау менің жүрегім

Бәрі осыдан басталады.

Мынау басым ақылды,

Бәрі оны басқарған.

Мынау менің оң қолым,

Мынау менің сол қолым,

Барлық істі атқарған.

Сандарды өсу ретімен қою арқылы сөз шығару.

48    16    36    28    56

И       Қ      П     Ұ     Я

Тиісті  таңбаны қой.

7 * 8 * 6 = 9

8 * 5 * 4 = 7

12 * 6 * 5 = 11

4 * 3  *  2 = 5

10 * 7 * 5 = 8

 

Мәндері сәйкесінше 11-ге және 17-ге тең болатындай бір таңбалы екі санның қосындыларын жаз. Қосындының мәні мен қосылғыштың айырмасын жаз. Олардың мәндерін тап.

9+2=11           9+8=17

11-2=9            17-8=9

11-9=2            17-9=8

 

Тапсырмаларды күрделеңдіріңіз.  Мысалы, азайтуға байланысты  үлкен сандарды енгізіп (100 шамасында), олардың мәнін табу тәсілін дұрыс айтуына  талап қойыңыз.

 

Өзіндік жұмыс. Оқушылар дәптерлеріне жазып шығарады.

47 + 10

25 + 5

68 – 30

9 + 6

100 – 3

Х – 5

-Балалар, барлығын шығара алдыңдар ма?

-Неліктен шығара алмадыңдар?

  -Оны шығару үшін не істеу керек?

Әріпті өрнектердің мәнін тап:

а+5, мұндағы а=14;25;30.

b-3, мұндағы а=34;15;36.

Есептің шешуін жаз. Әріптің орнына сан ойлап, олардың мәнін тап.

Бақта 5 алма ағашы және с алмұрт ағашы өсіп тұр. Бақта неше жеміс ағашы өсіп тұр?

Шығару жолы:

х+4=9

х=9-4

х=5

Тексеруі:

5+4=9

9=9

х=5

Шешімдері бірдей теңдеулерді тап.

х+7=14           16-х=9            25-x=20

х=14-7         х=16-9                  х=25-20

х+24=25         х+6=11                     15-х=14

х=25-24          х=11-6            х=15-14

х=7                 х=7                  х=5                

х=1               х=5                    х=1

9

6

2

 

 

 

4

 

 

                                                                         

5

10

9

 

 

 

4

Өрнектің мәнін тап:

24+в,  мұндағы в =25               

96-в,  мұндағы в=5

 

слайд

Сабақтың соңы

 

Ш.Бағалау. (Ж,Қ) Бағалау: өзін-өзі бағалау. Маған бүгін сабақта қиын болды, өйткені...Маған сабақта .... көмектесті.

 

 

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

 

Қабілеті жоғары оқушылар өздері теңдеу құрады

Бағалау – оқушылардың материалды меңгерудеңгейін тексеру жоспарыңыз

 

 

 

 

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

 


 

Скачано с www.znanio.ru