Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3В бөлім: Өрнектермен танысу
|
|||||||||||||||||||||
Күні: |
|||||||||||||||||||||
Сынып: 1 «В» |
Қатысқандар:20 Қатыспағандар саны: 0 |
|
|||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Өрнектерді түсіну |
||||||||||||||||||||
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтемеу) |
ММ1.7 Өрнектерді құрастыру және жазу |
||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Өрнектерді құрастыру және жазу |
||||||||||||||||||||
Жетістік критерилері
|
Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетедіӨрнектерді құрастып жаза алады |
||||||||||||||||||||
Тілдікмақсаттар
|
Оқушылар жасай алады: Сандар мен шамаларды салыстырады және олардың теңдік немесе теңсіздік болатынын түсіндіре білу • сонша|бірдей,мәні сондай, тең, теңдік; теңсіздік • мәні басқа, бірдей емес,әр түрлі,), тең емес ,теңсіздіктерді қамтиды |
||||||||||||||||||||
Құндылықтардыдарыту |
Құрмет, еңбек және шығармашылық |
||||||||||||||||||||
Пәнаралықбайланысы |
ИКТ, |
||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім
|
білдіреді,көрсетеді • санды өрнек, әріпті өрнек • ауыстырымдылық қасиет, орнын алмастыру • оған қарағанда артық/кем; тең, тең емес, теңдік, теңсіздік дегендерді қамтиды.
|
||||||||||||||||||||
Сабақбарысы |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық Ой қозғау. Өрнекпен санды салыстыруды, Азайту, қосу амалдарды, Үйренеміз қай сабақта? - Математика Өткенді бекіту. Өлең жолдарын бірге қайталайық: Қайырымды жүрекпен, Мейірімді тілекпен, Ізгілікті ниетпен Қамқор болып өсемін. «Жасырын санды тап». 15+-=11 -5+=15 ++30 =90 -Қандай компоненттерді таптыңдар? -Қалай таптыңдар? Математикалық диктант. Ламинатталған қағаздарды және маркерлерді қолдана отырып өрнектер құрастырады. Математикалық диктант. 1. 4-ті 7-ге арттыр. 2.9 –бен 7-нің қосындысы 3. 13-пен 5-тің айырмасы 4. 12-ден артық бірақ 14-тен кем. Санды тап. 5. Алияда 14 коян мен конжық бар. Егер конжықтың саны 10-ға тең болса, неше қоян бар? Сөзді есеп. Қызыл матаның ұзындығы 12 см, ал жасыл матаның ұзындығы 8 см. Қызыл мата жасыл матадан неше см-ге ұзын?
(Ж) Оқушыларға жұпта салыстыруға өрнектер беріледі. Оны орындаған соң оқушылар басқа жұптарға барып тексертеді. 10-1*8 7+2*6 0+5*7 8+1*10 4-2*0 9-0*10
Өрнектерден тура теңдіктер құр
Сөзді есеп шығару. 1) Құс ұя жасау үшін 9 шыбық пен 6 қауырсын әкелді. Шыбықтар қауырсындардан қанша артық?
2) Ернар 5 ұя, ал Қанат одан 3-еуі кем ұя жасады. Қанат неше ұя жасады?
|
слайд |
|||||||||||||||||||
Сабақтың соңы
|
Ш.Бағалау. (Ж,Қ) Дәптерге бүгінгі күнді жазу. -Бұл тізбекте 6-дан кем, ал 2-ден артық болатын қанша сан бар? 8,5,6,3,7,4,2,1,3 3,4,5 -Бұл сандар туралы не айта аласыңдар? -Қай сан артық? Неліктен? -Осы сандарда пайдаланып, мәні 6 болатындай өрнек құрастыруға болады ма?
Бағалау: өзін-өзі бағалау. Маған бүгін сабақта қиын болды, өйткені... Маған сабақта .... көмектесті. |
|
|||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? Қабілеті жоғары оқушылар өздері теңдеу құрады |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгерудеңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық
және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.