1СТақырыбы ӨРНЕКТЕРДІ САЛЫСТЫРУ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Оценка 4.6

1СТақырыбы ӨРНЕКТЕРДІ САЛЫСТЫРУ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Оценка 4.6
docx
25.04.2020
1СТақырыбы   ӨРНЕКТЕРДІ САЛЫСТЫРУ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
1СТақырыбы ӨРНЕКТЕРДІ САЛЫСТЫРУ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР.docx

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3В бөлім:

«Өрнектерментанысу»

 

 

Күні: 04.03.2016

Мұғалімнің аты-жөні:

 

Сынып: 1 «В»

Қатысқандар:20

Қатыспағандар саны: 0

 

 

Сабақтақырыбы

Өрнектерді салыстыру

 

Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтемеу)

ТТ1.2  Санды және әріпті

(a+7  және 8 +a)

өрнектерді салыстыру

 

Сабақмақсаттары

Өрнектерді салыстыра алады

 

      Жетістік критерилері

 

Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетедіәріпті және санды өрнектерді салыстырады және салыстыру тәсілін түсіндіре алады. 

 

Тілдікмақсаттар

 

Оқушылар жасай алады: Сандар мен шамаларды салыстырады және  олардың теңдік немесе теңсіздік   болатынын түсіндіре білу

• сонша|бірдей,мәні сондай, тең, теңдік; теңсіздік

• мәні басқа, бірдей емес,әр түрлі,), тең емес ,теңсіздіктерді қамтиды

 

Құндылықтардыдарыту

Құрмет, еңбек және шығармашылық

 

Пәнаралықбайланысы

ИКТ,

 

Алдыңғы меңгерілген білім

 

білдіреді,көрсетеді

• сандыөрнек, әріптіөрнек

• ауыстырымдылыққасиет, орныналмастыру

•  оғанқарағандаартық/кем; тең, теңемес, теңдік, теңсіздікдегендердіқамтиды.

 

 

Сабақбарысы

 

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтажоспарланғаніс-әрекет

 

Ресурстар

 

Сабақтың басы

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық

Күлімдеп    күн  бүгін

Қарады  маған да,

Күлімдеп   күн  бүгін

Қарады саған  да,

Бүгінгі   жарқырап тұрған  күн

Көңілденіп  қарап  тұр.

Математикалық диктант

- а-ға 6-ны қос;        20-дан а-ны азайт;         2-ге, 4-пен а-ның қосындысын қос

- Қандай өрнектер жаздық? Бұлардың мәнін таба аламыз ба?

- Әріпті өрнектердің мәнін табу үшін не істейміз?

Үлкен сандармен берілген теңдеудегі әр санның орнын анықтайды.

5+а=17

-Бүтін мен бөлікті ажыратыңдар

-Осы теңдеудегі бүтін мен бөлікті атап көрсетіңдер

-Ережесін оқушылар өздері айтып береді

-Тақтада нелерді көріп тұрсыңдар?

-Енді мына өрнектерді қалай бөлуге болады?

 (дұрыс, айырмаларды бір бөлек, қосындыларды бір бөлек бөлуге болады екен.)

12+33

 

7+а

 
                                      

17+2

 
 


                                      

 

Талдау: -Ұқсастығы қандай? (екеуі де өрнек, екеуінде де сан бар, таңбалары бірдей)
-Айырмашылығы қандай? (біреуінде сан бар, екіншісінде әріп жок)
-Қорытынды: Өрнекте әріп болса-ол әріпті өрнек, ал әріп болмаса онда ол санды өрнек.

 

 

 

 

Сөзді есепті шығар

Азаматтың бірнеше қарындашы болды.Ол інісіне 7 қарындаш бергенннен кейін азаматта 8 қырандаш болды.

Есепке сұрақ қойып шығар.

Тез орында!

 

Қызыл матаның ұзындығы 15 см, ал жасыл матаның ұзындығы 23 см.

Есепке сұрақ қойып  шығар,

Жауаптары: 4+7=11,9+7=15,13-5=8,13,4,4см.

Жұпта тексеріп, баға қояды.

 Оқушыларға жұпта салыстыруға өрнектер беріледі. Оны орындаған соң оқушылар басқа жұптарға барып тексертеді.

Сөзді есеп шығару.

1) Құс ұя жасау үшін 9 шыбық пен 6 қауырсын әкелді. Шыбықтар қауырсындардан қанша артық?

 

2) Ернар 5 ұя, ал Қанат одан 3-еуі кем ұя жасады. Қанат неше ұя жасады?

Өзіндік жұмыс. Оқушылар дәптерлеріне жазып шығарады.

 

слайд

 

Сабақтың соңы

 

Ш.Бағалау. (Ж,Қ) Бағалау: өзін-өзі бағалау. Маған бүгін сабақта қиын болды, өйткені...Маған сабақта .... көмектесті.

 

 

 

 


 

Скачано с www.znanio.ru

В бөлім: « Өрнектерментанысу »

В бөлім: « Өрнектерментанысу »

Сабақтың басы Сабақтың ортасы І

Сабақтың басы Сабақтың ортасы І

Азаматтың бірнеше қарындашы болды

Азаматтың бірнеше қарындашы болды
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
25.04.2020