1СТеңдік және теңсіздік_Әріпті өрнек_ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Оценка 5

1СТеңдік және теңсіздік_Әріпті өрнек_ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Оценка 5
docx
25.04.2020
1СТеңдік және теңсіздік_Әріпті өрнек_ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
1СТеңдік және теңсіздік_Әріпті өрнек_ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР.docx

 

Пән: Математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3 Сбөлім: Теңдік және теңсіздік. Теңдеулер

 

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:

Күні: 21.02.2017ж

Сынып:1В

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Әріпті өрнек

 

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.1.2 берілген әріп мәнінде әріптік өрнек мәнін бір әрекетпен табу

 

1.2.1.3 қосу мен азайту арасындағы байланыс негізінде теңдік құру үшін әріптік өрнектерді қолдану: а +b = c, c-a= b,c-b =a

 

Сабақ мақсаттары

Әріпті өрнектерді құрастырып үйренеміз. Әріпті өрнектерді әртүрлі оқуға жаттығамыз

Бағалау критерийлері

Әріпті өрнектер құрастырады, әртүрлі оқиды.

 

Тілдік мақсаттар

 

 Әріпті және санды өрнек. Қосу, азайтуға байланысты өрнектерді әртүрлі оқу.

Құндылықтарды дарыту

 

 

Достық қарым-қатынас

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, ғылымға ену, қазақ тілі

АКТ қолдану дағдылары

Тақтада сызу, қарау, тыңдау

Бастапқы білім

 

100-ге дейінгі сандық жүйені түсінуі; салыстыру және  салыстыру терминдерін пайдалана білу, әріпті, санды өрнектер.

 

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

1 мин

 

 

 

 

4 мин

Таңғы шеңбер

Қайырлы таң достым,

Қайырлы күн болсын!

Аптаның әр күні ,

Сәттілікке толсын!

Өрнектерді көрсету, оқу, сабақ тақырыбын анықтау.

Сабақтың мақсаты:Әріпті өрнектерді құрастырып үйренеміз. Әріпті өрнектерді әртүрлі жолмен оқуға жаттығамыз

 

Интерактивті тақта

 

Слайд

 

Сабақ ортасы 

 

6 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 мин

 

 

 

 

 

3 минут

 

 

 

5 минут

1. (ЖЖ) «Қай жолмен жүрген дұрыс?»

Мақсаты: санды және әріпті өрнектерді ажырату

Әр жұп оқулық бойынша тапсырманы ақылдасады, өз ойларын дәлелдейді.

(ҚБ)Жұптар бір-бірін тексереді. Шапалақ арқылы бағалайды.

Дұрыс болса – 3 рет шапалақ.

Қате болса – қолдарын көтеру.

2 (ТЖ) «Әртүрлі оқимын»

Мақсаты: әріпті өрнектерді әртүрлі оқып үйрену.

Топта берілген өрнектерді әртүрлі оқып көрсету.

5-х

«5 минус икс», «5 санынан х-ті азайтамыз»,

«азайғыш – 5, азайтқыш – х»

(1-топ – 12 +а, 12-а, а+12, а-12

2-топ – 14 +х, 14-х, х-14, х+14

3-топ – 10 +в, 10- в, в-10, в+10

4-топ – 6+с, 6 –с, с + 6, с – 6

5-топ – 100 + е, 100-е, е+ 100, е – 100

(ҚБ)топтар өздеріне берілген өрнектерді әртүрлі жолмен оқиды, өрнектің түрін ажыратады.

Сергіту  сәті «Айгөлек»

3. (Ө) Жұмыс дәптері бойынша жұмыс

Мақсаты: әріпті өрнектер құрастыру.

31-бет

(ҚБ)тізбектелу әдісі бойынша оқу, тексеру.

(ЖЖ) Ойлан! Тап!

Мақсаты: әріпті өрнектер құрастыруға жаттығу.

1.     Саша 1 минутта 10 өрнек шығарды.  Лена  х өрнек шығарды.Барлығы неше өрнек шығарылды?

2.     Белгісіз санды тап

3.     Әріпті өрнек құрастыр, оқы.

(ҚБ) Жұпта бір-бірін дескриптор арқылы бағалайды. Тақтады жауабы беріледі.

Оқулық,

40-бет

 

 

Үлестірмелі қағазға жазу.

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Көңілді сергіту  жаттығулары

Сабақтың соңы

5 минут

 

 

Рефлексия

Мақсатқа қайта оралу.

-Кім әріпті өрнектерді ажырата алса, оқу білсе

- Екі қолын көтереді

- Жартылай білсе, қолдырын беліне қояды

- Уақыт өлшем бірліктері жайлы әлі де қайталау керек болса, қолын жай қояды.

 

 

 

 

 

 

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

өздері сұрақ құрастыра алады, жауап бере  алады

 

 

 

Топсеруен кезінде техника қауіпсіздігін сақтау

Сергіту сәті

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

 

 


 

Скачано с www.znanio.ru

Пән: Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3

Пән: Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3

Сабақ ортасы 6 мин 2 мин 3 минут 5 минут 1

Сабақ ортасы 6 мин 2 мин 3 минут 5 минут 1

Б) Жұпта бір-бірін дескриптор арқылы бағалайды

Б) Жұпта бір-бірін дескриптор арқылы бағалайды
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
25.04.2020