Пән: Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3 Сбөлім: Теңдік және теңсіздік. Теңдеулер |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: |
Күні: Сынып:1В |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы |
Санды өрнектерді салыстыру
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.1.2 берілген әріп мәнінде әріптік өрнек мәнін бір әрекетпен табу
1.2.1.3 қосу мен азайту арасындағы байланыс негізінде теңдік құру үшін әріптік өрнектерді қолдану: а +b = c, c-a= b,c-b =a
|
Сабақ мақсаттары |
Санды өрнектерді салыстырып үйренесіңдер. |
Бағалау критерийлері |
Әріпті өрнектер құрастырады, әртүрлі оқиды.
|
Тілдік мақсаттар
|
Әріпті және санды өрнек. Қосу, азайтуға байланысты өрнектерді әртүрлі оқу. |
Құндылықтарды дарыту
|
Достық қарым-қатынас |
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, ғылымға ену, қазақ тілі |
АКТ қолдану дағдылары |
Тақтада сызу, қарау, тыңдау |
Бастапқы білім
|
100-ге дейінгі сандық жүйені түсінуі; салыстыру және салыстыру терминдерін пайдалана білу, әріпті, санды өрнектер. |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
Сабақтың басы 1 мин
4 мин |
Таңғы шеңбер Міне менің жүрегім Барлығы жүректен басталады. Міне менің басым Ол бәрін басқарады. Математиканы түсініп, білуге жол ашық! Өрнектерді көрсету, оқу, сабақ тақырыбын анықтау. Сабақтың мақсаты:Санды өрнектерді салыстырып үйренесіңдер |
Интерактивті тақта
Слайд |
Сабақ ортасы
6 мин
2 мин
3 минут
5 минут |
1. (ЖЖ) «Қай жолмен жүрген дұрыс?» Мақсаты: санды және әріпті өрнектерді ажырату Әр жұп тапсырманы ақылдасады, өз ойларын дәлелдейді. (ҚБ)Жұптар бір-бірін тексереді. Шапалақ арқылы бағалайды. Дұрыс болса – 3 рет шапалақ. Қате болса – қолдарын көтеру. 2 (ТЖ) «Әртүрлі оқимын» Мақсаты: әріпті өрнектерді әртүрлі оқып үйрену. Топта берілген өрнектерді әртүрлі оқып көрсету. 5-х «5 минус икс», 5 азайту икс, «5 санынан х-ті азайтамыз», «азайғыш – 5, азайтқыш – х» 1-топ – 12 +а 2-топ – 14 +х 3-топ – 10 +в 4-топ – 6+с 5-топ – 100 + е (ҚБ) топтар өздеріне берілген өрнектерді әртүрлі жолмен оқиды, өрнектің түрін ажыратады. Сергіту сәті «Айгөлек» 3. (Ө) Жұмыс дәптері бойынша жұмыс Мақсаты: санды өрнектерді салыстыру (ҚБ) тізбектелу әдісі бойынша оқу, тексеру. (ЖЖ) Ойлан! Тап! Мақсаты: санды өрнектер құрастыруға жаттығу. 1. Саша 1 минутта 10 өрнек шығарды. Лена 9 өрнек шығарды.Барлығы неше өрнек шығарылды? 2. Белгісіз санды тап 3. Санды өрнек құрастыр, оқы.
(ҚБ) Жұпта бір-бірін дескриптор арқылы бағалайды. Тақтады жауабы беріледі. |
таратпа материал
Үлестірмелі қағазға жазу.
Слайд
Көңілді сергіту жаттығулары |
Сабақтың соңы 5 минут
|
Рефлексия Мақсатқа қайта оралу. -Кім әріпті өрнектерді ажырата алса, оқу білсе - Екі қолын көтереді - Жартылай білсе, қолдырын беліне қояды - Уақыт өлшем бірліктері жайлы әлі де қайталау керек болса, қолын жай қояды. |
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
өздері сұрақ құрастыра алады, жауап бере алады
|
|
Топсеруен кезінде техника қауіпсіздігін сақтау Сергіту сәті |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.