Пән: Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3A бөлім: Теңдік пен теңсіздіктер |
|
||||||
Күні: |
|
||||||
Сынып: 1А |
Қатысқандар саны:20 Қатыспағандар саны: 0 |
|
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Теңдік пен теңсіздіктер жазбасы >және <белгілерімен көлемді салыстыру |
||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.2.4 Сандар мен шамалар арасындағы ара қатынасты орнату(=, ≠, >, < )
|
||||||
Сабақтың мақсаттары |
>және <белгілері арқылы заттарды көлемі бойынша салыстыру нәтижесін жазуда пайдалануға үйрету. тиісті өлшем бірліктерді пайдаланып, заттардың көлемін салыстыра білу дағдысын дамыту. |
||||||
Жетістік критерийлері |
шамаларды салыстыруда салыстыру белгісін қолдануды, шамалар арасындағы қатынасты >және<белгілері бойынша анықтауды меңгереді. |
||||||
Сөздік қор
|
теңдіктер мен теңсіздік,литр, артық, кем. |
||||||
Құндылықтарды дарыту |
Ұжымшылдыққа тәрбиелеу,жауапкершілік, сыйластық, өзара түсіністік құндылықтарды қалыптастыру. |
||||||
Пәнаралық байланыстар |
Ғылымға кіріспе салауатты өмір салтына тәрбиелеу. |
||||||
Алдыңғы меңгерілген білім
|
>және <белгілерімен массасын салыстыруды оқуды үйренді |
||||||
Сабақ барысы |
|||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||
3минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларға жайлы ахуал ұйымдастыру Шаттық шеңбері Армысың
досым, ОМ анықтап алу Бүгін сабақта сендер>және <белгілері арқылы заттарды көлемі бойынша салыстыруды үйренесіңдер |
|
|||||
30 минут |
(Ұ.Т)Мектеп асханасына саяхат. Бүгін мектеп асханасына азық түлік сатып алу үшін,есептеу жүргіземіз.Ол үшін, мектеп асханасының бір аптаға арналған ас мәзірін пайдаланамыз. Дүйсенбі күні ботқа дайындау үшін,28 л сүтжұмсалды,ал сейсенбіде 32 л сүт жұмсалды. Аптаның қай күнінде сүттің көп көлемі жұмсалды? Санды теңсіздік құрастыр. 28л<32л Ас мәзіріне қарап, сәрсенбіде түскі асқа кететін шырынның көлемі мен бейсенбіде дайындалатын какао көлемінің мөлшерін салыстындар. Санды теңсіздік құрастыр. 35л >12л Cауда жасау Суретке қара. Екі себеттегі азық түліктердің ішінен көлемі бойынша салыстыруға болатыныны таңда. Оларды салыстыр. Санды теңсіздік құрастыр. 2л <4л 4л >2л Шығарып көр Бір аквариумда 25 л суал екіншісінде 38 л су сияды.Қай аквариумда судың көлемі артық? 25л<38л 38л>25л Орындап көр Өлшеу нәтижелерін арасында қандайбелгілер қоюға болатынын анықта 21л >12 л 12л <21 л Дәптермен жұмыс >және < белгілерімен көлемді салыстыр. Берілген теңсіздіктерге кері теңсіздік құрастыр және жаз. 72 л < 75л 40л *30л 49л*94л 75л > 72 л 30л *40л 94л *49л
|
Мектеп асханаасыны4 б3р аптаға арналған ас мәзірі; атаулы сандар жазылған кеспеқағаздар(әр оқушыға екі кеспеқағаздан); оқушылардың әрқайсысына «артық, кем, тең» тірек сөздері жазылған кеспеқағаздар. |
|||||
Сабақтың соңы 5 минут |
Бүгін сабақта сендер не үйрендіңдер? Заттарды көлемі бойынша салыстырғанда қандай белгілер қолданады? Бір қораптың көлемі 48 текше, ал екіншісінің көлемі 42 текше. Қай қораптың көлемі артық? Кері байланыс: Мен бүгін сабақта ештеңе түсінбедім. (қызыл түс) Менің сабақта әлі де түсінбеген тұстарым бар.(сары түс) Бүгін мен үшін сабақта барлығы түсінікті. (жасыл түс)
|
|
|||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||
>және <белгілерімен заттың көлемін салыстыруда қиналған оқушыларғажеке көмек көрсету |
>және <белгілерімен заттың көлемін салыстыруды үйренді .
|
Сергіту сәті |
|||||
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.