Сабақ жоспары
Ұзaқ мерзімді жоспар бөлімі: 8 Бөлім: Мәтін
|
Мектеп: |
|||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
Сабақтың тақырыбы |
Мәтінмен жұмыс |
|||||||
Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме) |
3.2.1.1 мәтіндік редакторда қарапайым сөйлемдерді теруді жүзеге асыру; 3.2.1.3 құжаттағы ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою; 3.3.1.1 нақты сұрақтарға жауап табу үшін Ғаламтор қолдану. |
|||||||
Сабақтың мақсаттары |
· Іздеу жүйесін қолдану дағдыларын дамыту; · Мәтіндік редакторда қолдану дағдыларын дамыту. |
|||||||
Бағалау критерийлері |
Оқушылар … • Мәтіндік редакторда мәтінді тереді • Мәтінді ерекшелейді • Мәтінді көшіріп алады • Мәтінді қояды • Мәтінді қиып алады • Ақпарат алу үшін іздеу желісін қолданады |
|||||||
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар… · Ақпарат іздеу және мәтіндік редакторға қатысты сөздерді қолданады; · Белгілі бір сұрақтарға ақпарат алу үшін интернет желісінің маңыздылығын түсінеді. Лексика және терминология: · Қию, қою, көшіру; · Теңестіру, астын сызу; · Жедел перделер; · Интернет,іздеу жүйесі; Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері: · Мәтінді өзгерту үшін қажет… · Ақпаратты интернеттен іздеу үшін қажет… · Мәтінді өңдеу пәрмендеріне жатады... |
|||||||
Құндылықтарды дарыту
|
Қазақстан халықтарының ұлттық және мәдени құндылықтарын құрметтеу.құндалықтарды дарыту интернеттен ақпарт іздеу арқылы жүзеге асады. |
|||||||
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі |
|||||||
Бастапқы білім
|
Оқушылар файлды ашып,сақтауды және мәтіндік редакторда жұмыс жасауды біледі.
|
|||||||
Сабақтың барысы |
||||||||
Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||||
Сабақтың басы 0-5 мин
|
1. Білімді өзектендіру. Мәтінді теруге арналған қандай мәтіндік редакторларды білесіңдер? 2. Мақсатты орнату. Мұғалім оқушыларды сабақ мақсаттарымен және бағалау критерийлерімен таныстырады. |
Презентация |
||||||
Середина урока 5-10 мин
10-20 мин
20-35 мин
|
3. Практикалық жұмыс Жеке тапсырма 5 мин. Интернеттің іздеу жүйесін қолданып, «Наурыз» мерекесі туралы ақпарат алыңдар. Жеке тапсырма 10 мин • Жаңа мәтіндік құжат құрыңыз. • Мәтіннен қажет ақпаратты ерекшелеңіз. • Ерекшеленген мәтінді көшіріп алыңыз. • Көшірілген мәтінді құрылған құжатқа қойыңыз. Жеке тапсырма 15 мин • Мәтіндегі бірінші сөйлемді ерекшелеңіз. • Ерекшеленген мәтінді қиып алыңыз. • Ерекшеленген сөйлемді мәтін соңына қойыңыз. |
Интернет
Презентация
Презентация
|
||||||
Сабақтың соңы 35-40 мин
|
4. Сабақты бекіту сұрақтары Біз мәтінмен не істей аламыз? • Ерекшелеу • Көшіру • Қою • Қию
«Көшіру» пәрменінің «Қию» пәрменінен айырмасы не? • «Көшіру» пәрменін орындағанда ерекшеленген мәтін сақталады. • «қию» пәрменін орындағанда ерекшеленген мәтін өшіріледі.
РЕФЛЕКСИЯ • Бүгінгі сабақта не қызық болды • Біз нені үйрендік • Бұл өмірде не үшін қажет? |
Презентация |
||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||
Оқушылардын жеке қабілеттерін ескере отырып, оқушылардан күтілетін нәтижесі, оқушыға жеке қолдау көрсету, білім беру материалдары мен ресурстарды таңдау кезінде (Гарднердің Көптеген интеллектінің теориясы) міндеттерін таңдауда әр түрлі болуы мүмкін. Дифференциация уақытты басқару негізінде сабақтың кез келген кезеңінде қолданылуы мүмкін. |
Сабақ барысында оқығандарын бағалау үшін қолданылатын әдістерді жазу үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Физикалық және белсенді қолданылған. Бұл сабақтың қауіпсіздік ережелерінен қолданылатын элементтер. |
||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Сабақты көрсету үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сол бағандағы сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|||||||
|
||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2:
Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім?
|
||||||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.