2САқшамен іс-әрекеттер жасау кезінде қосып -алу дағдыларын пайдалану

  • docx
  • 25.04.2020
Публикация на сайте для учителей

Публикация педагогических разработок

Бесплатное участие. Свидетельство автора сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Иконка файла материала 2САқшамен іс-әрекеттер жасау кезінде қосып -алу дағдыларын пайдалану.docx

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4А бөлім ақшаны пайдалану

Күні:

Сынып: 1 В

Қатысқандар:20

Қатыспағандар саны:

Сабақтақырыбы

Ақшамен іс әрекеттер жасау кезінде қосу-алу дағдыларын пайдалану

Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасы

на сілтемеу)

СО 1.9 Атаулы сандармен амалдарды түрлендіреді және орындау  өмірде  қолдану

Дағдылар

Ақша туралы түсініктері бар. Ақшаны пайдаланып, есептер құрастыра алады

Сабақмақсаттары

Белгілі бір соманы теңгелерді пайдаланып, төлем жасай алады.

Жетістік критерилері

 

Жетістік критерийлері

Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса,

оқушы оқу мақсатына жетеді.Атаулы  сандармен өрнектер құрастырады және мәнін таба алады.

Сөздік қор

Негізгі терминдер мен сөзтіркестер:

Тиындар, ақша

Сабақта диалог үшін қолданылатын тіл:

Талқылау үшін сұрақтар:

• … теңгеге не сатып алар едің?

• Сізде осы теңгелер болса, сіз не сатып алар едіңіз?

• Бұл қанша тұрады?

• Төлеу үшін қандай тиындарды пайдаланасыз?

Бұл жеткілікті ме? Өзгеріс болады ма?

Құндылықтарды

дарыту

Еңбек және шығармашылық.

Пәнаралықбайланыстар

Дүниетану, ғылымға кіріспе

Алдыңғы меңгерілген білім

 

Сабақбарысы

 

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтажоспарланғаніс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі:

І. Ұйымдастыру  кезеңі

Психологиялық ахуал.

 

Оқушылар жұпта бір-біріне тілек айтады.

1 минут ішінде жауабы 20-ға  тең алты  өрнек жазу.

ІІ. «Қанша жоғалды?» ойыны

Жұптық жұмыс.

Тақтада тиындардың суреті ілініп тұр. Балалар көздерін жауып, қанша тиын жоғалғанын айтады. Кейін тиындардың орны ауысытырылып тұрады. Балалар қай тиын орын ауысқаныны анықтауы керек.

ІІІ. Сұрақ-жауап

-           Ақша біздің өмірімізге қажет пе?

-           -Не үшін керек?

 

 

 

 

Сабаққа қажетті суреттер

Сабақ ортасы 

Дәптермен жұмыс.

1 минут ішінде.Кім ең көп өрнек шығарады.

40-10   100-50 65+5

50+30  40+60  72-2

90-80   80-20   12+20

 

Топтық жұмыс. Оқушыларға ақшалар таратылады. Қағазға жазылған өрнектр ақшаларды пайдалана отырып, оны шығарады.

1 топ: 2 топ:

78 тг-20 тг     95 тг-50тг

56 тг+30 тг    23тг+40тг

120 тг-20 тг   150тг+30 тг

 

3 топ: 4 топ:

8 2 тг-20 тг    85 тг-60тг

46 тг+30 тг    13тг+70тг

140 тг-10 тг   120тг+50 тг

5 топ:

67 тг-20 тг

46 тг+20 тг

220 тг-20 тг

 

Сергіту сәті: Кері санау.

 

-Қандай сүт өнімдерін білесіңдер?

- Берілген заттар құнына нені сатып алға болады?

195 тг? 325 тг,250 тг?270 тг?

Сурет бойынша есеп шығару.

Тоқаш             Нан

50 тг                 60 тг

«Дүкен» ойыны

 Ойынға арналған әртүрлі нысандарды (пластмасса жемістер,

тоқаштардың модельдері, пластмасса ыдыстар) пайдалану. Әрбіреуіне төлем жасау үшін олар қандай теңгелерді пайдалана алатындарын сұрау. 

Сатып алған заттары бойынша жұппен есеп құрастыру.

 

 

 

 

СЛАЙД

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Картинки по запросу булочка

 

Сабақтың соңы

 

 

 

Маған сабақта ... ұнады.

Бүгінгі сабақта ... қиын болды.

 

 

 

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

Топтық жұмыс барысында

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Қабілетті оқушылар өздігінен қарапайым сөйлем құрастыра алады

 

 

Денсаулық сақтау технологиялар

Қауіпсіздік техникасының ережелерімен таныстыру