2СМонеталар_ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР (2)
Оценка 4.8

2СМонеталар_ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР (2)

Оценка 4.8
docx
25.04.2020
2СМонеталар_ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР (2)
2СМонеталар_ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР (2).docx

 

Пән: математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4A бөлім: Күнделікті өмірдегі есептеулер

Күні:

Сынып: 1В

 

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Монеталар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындармен әр түрлі операциялар жасау

Сабақ мақсаттары

1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындармен әр түрлі амалдар орындайды.Қосу мен азайтуға қатысты таңдаған амалдарын түсіндіреді

Бағалау критерийлері

  Монета мен олардың тобын салыстырады.

 1 тг, 2тг, 5тг, 10тг, 20 теңгелік монеталарды

қолданып, қажетті соманы жинақтайды.

Тілдік мақсаттар

 

Ақша, монета, теңге, заттың құны

Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік

/интернационализм

Еңбек және шығармашылық

Еліміздің валютасымен таныстыру арқылы ұлттық құндылықты дарыту

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, ғылымға кіріспе

Бастапқы білім

 

 

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Ұ)Ұйымдастыру кезеңі:                                                             -Бақыт, бақыт,бақыт менде, бақыт сенде,
Бақыт барлық жерде!
Тыныштық, тыныштық,
Тыныштық менде, тыныштық сенде,
Тыныштық барлық жерде!
Бейбітшілік, бейбітшілік,
Бейбітшілік менде, бейбітшілік сенде,
Бейбітшілік барлық жерде!

2).Балалардың көңіл -күйлерін сұрау.

  Көңілсіз                         Көңілді

 

Интерактивті тақта

 

 

Сабақ ортасы

3-5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5-7 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7-12  мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Т) Оқушылардың қызығушылықтарын арттыру.

Ойын «Сен маған,мен саған»

Мақсаты: Қосу және азайту амалдарымен есептеулер жүргізу, өткенді пысықтау

Бір топ екінші топқа мысал айтады, ал қарсылас топ оны шығару керек. Қарсылас топ шығарған жағдайда өз мысалын басқа топқа айтады. Ал егер, шығара алмаса, басқа топ оған көмекке келеді.

(МК) Ой шақыру

Мақсаты: Оқушылырға ақша туралы мәлімет беру

Мұғалім оқушыларға теңге салынған  әмиянды тырсылдатады да, оқушыларға сұрақ қояды:

-Бұл әмиянның ішінде нелер бар деп ойлайсыңдар?

-Ақша қалай пайда болғанын білгілерің келе ме? Олай болса Ақшаның пайда болуы жайлы бейнежезбаны тамашалайық.

-Ал ақша не үшін керек?

-Олай болса, ақша туралы сендерге менің достарым Дымбілмес пен Білгіш қыз айтып береді.

 

Бұл презентация арқылы оқушыларға қосымша мәліметтер беріледі.

 

Теңге монеталармен жұмыс (таныстырып шығу, әнгімелеу )

Сұрақ:

-Сонымен, балалар сендер бұл презентациядан не білдіңдер?


Сергіту сәті:

Ү. Алған білімді бекіту.

Мысалдар шығару.

50тг+50тг=
20тг+20тг+20тг+20тг+20тг=
100тг - 50тг=
100тг - 20тг=
100тг - 20тг - 20тг=
100тг - 20тг - 20тг - 20тг=
100тг - 20тг - 20тг - 20тг - 20тг=

 

(Т) Шығарып көр.

Әр топқа қағазда жазылған есептер беріледі, оқушылар бірігіп бұл есептерді шығарады да, өз жұмыстарын қорғайды.

1 топ:
Оқулық – 50тг?
Дәптер – 20тг
Барлығы– ?
2 топ:
Қанатта - 100тг
Арманда -?, 50тг кем
3 топ:

Кітап – 100тг
Қалам-?, 20 теңгеарзан

4-топ:

Асанда- 5 теңгелік 2 монета

10 теңгелік 1 монета

Барлығы-?тг

5- топ:

Балмұздақ- 80 тг

Тәтті тоқаш-? 40 тг қымбат

 

 

Қалыптастырушы бағалау.

(Ө)ҚБ  жұмысы

 Оқушылардың  теңгені  ажырата  және  құра  алу  қабілеттерін бағалаймын.

1-тапсырма

Берілген монеталардың құнын салыстырыңыз. >, <, = таңбаларының тиістісін

қойыңыз.

.

2-тапсырма

Берілген соманы 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 теңгелік монеталарды қолданып, әр түрлі

тәсілмен жинаңыз.

 

21 тг

21 тг

21 тг

 

 

Доп

 

 

 

 

Әмиянда салынған теңгелер

 

 

 

 

 

 

Бейнежазба

 

 

 

 

Презентация

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қағазға жазылған есептер

 

 

 

 

 

 

 

ҚБ тапсырмасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

35-40 мин

 

 

 

 

 

Бекіту сұрақтары:

- Теңге дегеніміз не?
- Теңге монетасында не бейнеленген?
- Әр ұлттың  ақшасы қалай аталады?

Рефлексия:

Рефлексия.

-Балалар, сабағымызға қорытынды жасау сәті келді.

-Егер, сендер барлығын түсінетін болсаңдар күннің жанына тұрыңдар, ал егер түсінбеген болсаңдар бұлттың жанына тұрыңдар.

Өзара оқыту.

Күннің жанына тұрған балалар, бұлттың жанына тұрған балаларға сабақтағы материалды түсіндіреді

 

 

 

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


 

Өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағаланады

 

Сергіту сәті

 

Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

 

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

 

Жеткізбесе, неліктен?

 

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

 

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

 

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

 

 

 

 

 

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз.

 

1:

 

 

2:

 

 

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз.

1:

 

 

2:

 

 

Келесі сабақтың   өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?

 

 


 

Скачано с www.znanio.ru

Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4A бөлім:

Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4A бөлім:

Бақыт, бақыт,бақыт менде, бақыт сенде,

Бақыт, бақыт,бақыт менде, бақыт сенде,

Т) Оқушылардың қызығушылықтарын арттыру

Т) Оқушылардың қызығушылықтарын арттыру

Доп Әмиянда салынған теңгелер

Доп Әмиянда салынған теңгелер

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
25.04.2020