2СТиындар. Жинақтау және айырбас жасау ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Оценка 4.6

2СТиындар. Жинақтау және айырбас жасау ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Оценка 4.6
docx
25.04.2020
2СТиындар. Жинақтау және айырбас жасау ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
2СТиындар. Жинақтау және айырбас жасау ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР.docx

 

Пән: математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4A бөлім: Күнделікті өмірдегі есептеулер

Сынып: 1

 

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Тиындар. Жинақтау және айырбас жасау

 

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындармен әр түрлі операциялар жасау

Сабақ мақсаттары

Монетаның не екенімен танысады. Монета түрлерімен танысады

Бағалау критерийлері

  Монета мен олардың тобын салыстырады.

 1 тг, 2тг, 5тг, 10тг, 20 теңгелік монеталарды

қолданып, қажетті соманы жинақтайды.

Тілдік мақсаттар

 

Ақша, монета, теңге

Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік

/интернационализм

Еңбек және шығармашылық

Ел

Еліміздің валютасымен таныстыру арқылы ұлттық құндылықты дарыту

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, ғылымға кіріспе

Бастапқы білім

 

 

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:                                                             -Бақыт, бақыт,бақыт менде, бақыт сенде,
Бақыт барлық жерде!
Тыныштық, тыныштық,
Тыныштық менде, тыныштық сенде,
Тыныштық барлық жерде!
Бейбітшілік, бейбітшілік,
Бейбітшілік менде, бейбітшілік сенде,
Бейбітшілік барлық жерде!

2).Балалардың көңіл -күйлерін сұрау.                                                                                     

  Көңілсіз                         Көңілді

 

Интерактивті тақта

 

 

Сабақ ортасы

3-5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5-7 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7-12  мин

 

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12-25 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25-28мин

 

28-35 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Ұ)Өткенді қайталау.

«Кім жылдам?» ойыны.

Әр партаға теңдеулер беріледі сол теңдеулерді, тез әрі дұрыс шығару керек.

/өзара бағалау/

(Т) Жұмбақ  жасыру  арқылы  сабақтың  тақырыбын  ашу

-Балалар,  алдарыңда  жатқан  жұмбақтарды  оқып,  топ  ішінде талқылаңдар  да  жауабын  айтыңдар.

Қалталардың  түбінде

Сылдыр-сылдыр  етеді.

Адамдарға  мәңгілік

Адал  қызмет  етеді.

/топтардың  ойларын  тыңдау/

-Сабақтың  мақсаты: Монетаның не екенін білетін боламыз,монеталардың түрлерімен танысамыз

-Қалай  ойлайсыңдар, бүгінгі  сабақта  не  үйренеміз,  не  білеміз?

/оқушылардың  жауаптарын  тыңдау/

(Ж)Бір-біріне монета, баға, саны, дукенде өзің қалай ұстау керектігін сұрайды.

(Т)  «Математикалық  домино»  ойыны

Оқушылардың монета туралы білімдерін тексеру мақсатында  кестеде  жазылған   сұрақтарға  оқушылар  жауаптарын  іздеп,  тиісті  сұрақтың  үстіне  жауабын  жабыстырады.

1/Монета  дегеніміз не? /ақша/

2/Қазақстанның  ақшасы-ұлтық  валютасы  қалай  аталады? ? /теңге/

4/Теңгенің  қандай  түрлері бар?/монета  және қағаз/

5/Теңгенің  қандай номиналды   монеталары  бар? /1.2.5.10.20.50.100/

Өзара тексеру  және  бағалау

Мұғалім  тақтада  дұрыс  жауаптарды  шығарып  көрсетеді.Топтар  орындарын  ауыстырып,  бір-бірінің  домино  парақтарын  тексеріп, стикер  арқылы  бағалайды.

-Балалар,  қандай  жауаптар  артық  қалды?

/артық  жауаптар  талқыланады/

(Т) «Кафе»  ойыны

-Балалар,  біз  сендермен  қандай  бөлімді  оқуды  бастадық? Ендеше,  мен  сендерге  «Кафе»  ойынын  ойнауды  ұсынамын. Кафедегідей  жайғасып  отырыңдар. Араларыңнан  1 даяшы  сайлаңдар.

-Ал  даяшы  қандай  болу  керек?

/мұғалім  ойын  ойнаудың  шартын  түсіндіреді/

Сыныпта  кафе  атмосферасын  құру. 4  топ  кафедегі  4  үстел  болып  жайғасып  отырады. Әр  топ  өздерінің  арасынан  даяшы  сайлайды. Даяшы  оқушыларға  ас мәзірін  таратады. Оқушылар  ас  мәзірі  бойынша  даяшыға  тапсырыс  береді. Даяшы   берілген тапсырыс  бойынша   тақтада  ілінген  суреттердің  арасынан  тағамдарды  таңдап  әкеліп,  тапсырыс  құнын  айтады.Содан  кейін  оқушылар   маркерлік  тақтада  төлем  жасаудың  жолын  көрсетіп, тапсырысқа  төлем  жасайды.

 

Сергіту сәті:

«Айдаһар»

Оқушыларды сергітіп алу үшін бәрін бір-бірінің белінен ұстатып тұрғызады. 1-оқушы «айдаһардың басы», соңындағы оқушы «құйрығы».  Басы құйрықты ұстап алу керек.

 

(Ө)ҚБ  жұмысы

 Оқушылардың  теңгені  ажырата  және  құра  алу  қабілеттерін бағалаймын.

1-тапсырма

Берілген монеталардың құнын салыстырыңыз. >, <, = таңбаларының тиістісін

қойыңыз.

.

 

«Ішкі, сыртқы шеңбер» өткен тақырыпты пысықтау мақсатында бір-біріне осы сабақ бойынша сұрақтар қояды.

/өзара бағалайды/

 

 

Үлестірмелі карточкалар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А4 парақтарында  жазылған  сұрақтар  мен  жеке  карточкаларда  жазылған  жауаптар

 

 

 

 

 

 

 

Түрлі-түсті  стикерлер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Монеталар  мен  маркерлік  тақталар,  блокнот  пен  қалам, даяшыға  арналған  алжапқыш,  тағам  суреттері, тағам атаулары  мен  бағалары, ас  мәзірі.

 

 

Сабақтың соңы

35-40 мин

 

 

 

 

 

   Бекіту сұрақтары:

- Теңге дегеніміз не?
- Теңге монетасында не бейнеленген?
- Әр ұлттың  ақшасы қалай аталады?

Рефлексия:

-Балалар, сабақтан не үренгендерін айтады.

hello_html_mdd0bb92.png  hello_html_m435a37cc.png 314889979

 

-Кім критерийлерге  жетті?

-Қандай  қиындықтар болды?

-Қандай  тапсырма қызықты  болды?

 

Сабақтың басында  жазылған критерийлер    мен маркерлер

 

Түрлі  іс-әрекеттегі  смайликтер

 

Өз-өзін  бағалау  парағы  мен  стикерлер

 

 

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


 

Өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағаланады

 

Сергіту сәті

 

Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

 

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

 

Жеткізбесе, неліктен?

 

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

 

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

 

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

 

 

 

 

 

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз.

 

1:

 

 

2:

 

 

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз.

1:

 

 

2:

 

 

Келесі сабақтың   өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?

 

 


 

Скачано с www.znanio.ru

Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4A бөлім:

Пән: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4A бөлім:

Сабақ ортасы 3-5 мин 5-7 мин 7-12 мин 12-25 мин 25-28мин 28-35 мин (Ұ)Өткенді қайталау

Сабақ ортасы 3-5 мин 5-7 мин 7-12 мин 12-25 мин 25-28мин 28-35 мин (Ұ)Өткенді қайталау

Кім жылдам?» ойыны. Әр партаға теңдеулер беріледі сол теңдеулерді, тез әрі дұрыс шығару керек

Кім жылдам?» ойыны. Әр партаға теңдеулер беріледі сол теңдеулерді, тез әрі дұрыс шығару керек

Кім жылдам?» ойыны. Әр партаға теңдеулер беріледі сол теңдеулерді, тез әрі дұрыс шығару керек

Кім жылдам?» ойыны. Әр партаға теңдеулер беріледі сол теңдеулерді, тез әрі дұрыс шығару керек

Сергіту сәті Сабақ бойынша рефлексия

Сергіту сәті Сабақ бойынша рефлексия

оқушылар жайлы не білдім?

оқушылар жайлы не білдім?
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
25.04.2020