Пәні: Дүниетану Сыныбы: Күні:
№1. Тақырыбы: Адам-табиғат перзенті.
Мақсаты: Адамның табиғаттағы алатын орны, дене мүшелерімен, тері гигиенасымен таныстыру; түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйрету, сөйлемді дұрыс құруға дағдыландыру; білімін, тілін дамыту; денсаулық сақтауға, тазалыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Аралас сабақ.
Әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап, әңгімелеу.
Көрнекілігі: Суреттер, үлестірмелер.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: Сабаққа дайындық.
Психологиялық дайындық:
-Өсімдіктер мен жануарлар тіршілігі үшін не қажет? Адам тіршілік ету үшін қандай жағдай қажет? Неліктен адам табиғат перзенті дейміз?
ІІ. Білімді тексеру кезеңі:
Сұрақтарға жауап алу
-Адам мен басқа тіршілік иелерінің ұқсастығы мен айырмашылығы қандай?
Мақсатын қою кезеңі: Тақырыбын, мақсатын хабарлау Адам-табиғат перзенті.
ІІІ. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
Адамға, жануарға, өсімдікке - бәріне де қорек, ауа, су, жылу, жарық қажет.
Бұлардың барлығын олар табиғаттан алады. Адамның өмір сүруі табиғатпен тығыз байланысты.
1. Оқушыларға оқыту. а) іштей ә) дауыстап б) теріп оқу.
2. Сұрақтар мен тапсырмаларды орындату.
3. Суретпен жұмыс.
ІV. Қорытындылау. Мақалдарды оқып, түсіну.
V. Үйге тапсырма беру кезеңі: 7-10 бет оқу.
Бағалау.Пәні: Дүниетану Сыныбы: Күні:
№1. Тақырыбы: Адам-табиғат перзенті.
Мақсаты: Адамның табиғаттағы алатын орны, дене мүшелерімен, тері гигиенасымен таныстыру; түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйрету, сөйлемді дұрыс құруға дағдыландыру; білімін, тілін дамыту; денсаулық сақтауға, тазалыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Аралас сабақ.
Әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап, әңгімелеу.
Көрнекілігі: Суреттер, үлестірмелер.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: Сабаққа дайындық.
Психологиялық дайындық:
-Өсімдіктер мен жануарлар тіршілігі үшін не қажет? Адам тіршілік ету үшін қандай жағдай қажет? Неліктен адам табиғат перзенті дейміз?
ІІ. Білімді тексеру кезеңі:
Сұрақтарға жауап алу
-Адам мен басқа тіршілік иелерінің ұқсастығы мен айырмашылығы қандай?
Мақсатын қою кезеңі: Тақырыбын, мақсатын хабарлау Адам-табиғат перзенті.
ІІІ. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
Адамға, жануарға, өсімдікке - бәріне де қорек, ауа, су, жылу, жарық қажет.
Бұлардың барлығын олар табиғаттан алады. Адамның өмір сүруі табиғатпен тығыз байланысты.
1. Оқушыларға оқыту. а) іштей ә) дауыстап б) теріп оқу.
2. Сұрақтар мен тапсырмаларды орындату.
3. Суретпен жұмыс.
ІV. Қорытындылау. Мақалдарды оқып, түсіну.
V. Үйге тапсырма беру кезеңі: 7-10 бет оқу.
Бағалау.
дүниетану.docx
Пәні: Дүниетану Сыныбы:
Күні:
№1. Тақырыбы: Адамтабиғат перзенті.
Мақсаты:
Адамның табиғаттағы алатын орны, дене мүшелерімен, тері
гигиенасымен таныстыру; түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйрету, сөйлемді
дұрыс құруға дағдыландыру; білімін, тілін дамыту; денсаулық сақтауға,
тазалыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Аралас сабақ.
Әдісі: Түсіндіру, сұрақжауап, әңгімелеу.
Көрнекілігі: Суреттер, үлестірмелер.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: Сабаққа дайындық.
Психологиялық дайындық:
Өсімдіктер мен жануарлар тіршілігі үшін не қажет? Адам тіршілік ету үшін
қандай жағдай қажет? Неліктен адам табиғат перзенті дейміз?
ІІ. Білімді тексеру кезеңі:
Сұрақтарға жауап алу
Адам мен басқа тіршілік иелерінің ұқсастығы мен айырмашылығы қандай?
Мақсатын қою кезеңі: Тақырыбын, мақсатын хабарлау Адамтабиғат
перзенті.
ІІІ. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
Адамға, жануарға, өсімдікке бәріне де қорек, ауа, су, жылу, жарық қажет.
Бұлардың барлығын олар табиғаттан алады. Адамның өмір сүруі табиғатпен
тығыз байланысты.
1. Оқушыларға оқыту. а) іштей ә) дауыстап б) теріп оқу.
2. Сұрақтар мен тапсырмаларды орындату.
3. Суретпен жұмыс.
ІV. Қорытындылау. Мақалдарды оқып, түсіну.
V. Үйге тапсырма беру кезеңі: 710 бет оқу.
Бағалау.
Адам табиғат перзенті
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.