Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: Комбинаторикаэлементтері |
Мектеп |
||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
Сынып:9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақтақырыбы |
Ньютон биномы және оның қасиеттері |
||||||
Сабақтың типі |
Тақырыпты бекіту |
||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.3.1.6 Ньютон биномы формуласын және оның қасиеттерін білу және қолдану; |
||||||
Сабақ мақсаттары |
Ньютон биномы жіктелуін, қасиеттерінқолдану |
||||||
Бағалау критерийлері
|
Оқушылар: Білу:Ньютон биномы жіктелуін біледі; Білімін қолдану:Екімүшенің дәрежесін Ньютон биномы жіктелуін пайдаланып көпмүше түрінде жаза алады; Талдау: Жіктелудегі көпмүшенің белгісіз элементтерін табу жолын талдайды, табады. |
||||||
Тілдікмақсаттар |
- Оқушылар: есеп шешкенде және диалогта дәлелдер келтіреді; - Пәнге тән лексика мен терминология: Паскаль үшбұрышы; - Биномдықкоэффициент;Ньютонбиномы. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Бином жіктелуіндегі ... мүшесін табу үшін; ... көпмүшесінің алдында тұрған коэффициентті табу үшін; Бином дәреже көрсеткіші; Биномның кез келген мүшесінің формуласы. |
||||||
Құндылықтарды дарыту |
Өзгенің пікірін тыңдайды және сыни баға береді. Жұптық жұмыста - өзара сыйластық, бір-бірін құрметтеу, адамгершілік, бағалауда -шыншылдық, жарқындылық. |
||||||
Пәнаралықбайланыстар |
Геометрия |
||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Ақпаратпен жұмыс істеудің практикалық дағдыларын меңгеру, ақпарат алмасуға мүмкіндік беретін дағдыларды дамыту |
||||||
Бастапқы білім |
Ньютон биномының жіктелуі, қасиеттері. |
||||||
Сабақбарысы |
|||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы 3 минут
5 минут |
1. Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу, олардың сабаққа даярлықтарын қадағалау. 2. Жұпқа бөлу. Мақсаты:Алдыңғы білімдерінеске түсіру, қайталау, жұппен жұмысқа бағыттау. Сипаты:Карточкаларды алып, формулаларды, тұжырымдардысәйкестендіру арқылы жұп құрылады және жұпқа қалай бөлінгендері туралы түсіндіреді, қайталау қамтылады. Оқушының іс-әрекеті: жұпқа бөліну үшін тапсырманы қалай орындау керектігін ойланады, Ньютон биномы қасиеттерін еске түсіру арқылы сәйкестендіріп жұп құрады, түсіндіреді. Мұғалімнің іс-әрекеті: бақылайды, қиындық туған жағдайда көмек береді. Бағалау: Мұғалімнің мадақтауы, қолдау көрсетуі. 2.1. Бастапқы білімді қайталау, еске түсіру. Мақсаты: Ньютон биномы жіктелуін, қасиеттерін қайталау. Сипаты:Жұптарға ортақ сұрақ қойылады, әр жұп қолдарындағы карточкадағы қасиеттерге қатысты жауап береді. Оқушының іс-әрекеті: сұраққа ауызша жауап береді. Мұғалімнің іс-әрекеті: ауызша сұрайды, қиындық тудырған сұрақтарға көмек береді. |
Қосымша 1
Қосымша 2 |
|||||
Сабақтың ортасы 2 минут 10 минут
10 минут
3минут
4 минут |
3. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. (Оқушылар алдыңғы орындалған тапсырмалар арқылы анықтайды) 4.Тақырыпты бекіту. Деңгейлік тапсырмалар. Жұптық жұмыс. Мақсаты: Ньютон биномы қасиеттерін қолдану. Сипаты: Оқушылар Ньютон биномы қасиеттерін қолданып, деңгейлік тапсырмалар орындайды. Оқушының іс-әрекеті: Ньютон биномы қасиеттерін қолданып, есептер шығарады, өзара талдайды. Өзара оқыту жүргізіледі. Мұғалімнің іс-әрекеті:Оқушылар жұмысын қадағалау, сұрақтар қою арқылы реттеп отыру, бағыт беру. Бағалау: Өзара бағалайды. 5. Жеке жұмыс. /bilimland.kz/ Мақсаты: Меңгерген теориялық білімдерін бекіту, Ньютон биномы жіктелуін, қасиеттерін қолдана алу дағдыларын байқау. Сипаты: Оқушылар Ньютон биномы жіктелуін, қасиеттерін пайдаланып қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын орындайды. Оқушының іс-әрекеті:Ньютон биномы жіктелуін пайдаланып есептер шығарады, талдайды. Мұғалімнің іс-әрекеті:Оқушылардың тапсырмаларды орындауын қадағалайды, бағыт беру, қолдау көрсетеді. Бағалау: Ауызша марапатталады, өзін бағалайды. Мұғалімнің кері байланысы. Тапсырмаларды бағалау дескрипторы: №1. 1. Теру коэффициентін дұрыс жазады. 2. Биномдық жіктелудегі коэффициентті дұрыс анықтайды. 3.Есептің шешіміне дұрыс жетеді. №2. 1. Теру коэффициентін дұрыс жазады. 2. Бірінші мүшелерінің дәрежелерін дұрыс жазады. 3. Екінші мүшелерінің дәрежелерін дұрыс жазады. 4. Барлық қосылғыштар дұрыс ықшамдалған. 6. Қосымша тапсырма. |
Қосымша 3
Қосымша 4 https://bilimland.kz/ru/subject/algebra/10-klass/binom-nyutona
|
|||||
Соңы 3 минут |
7. Сабақты қорытындылап, рефлексия жүргізу. Өзін-өзі бағалау анализі. Мақсаты: Оқушыларға сабақтағы өз қызметіне талдау жасауға көмектесу. · Сабақта қай тапсырманы жақсы орындадың? Не себепті? · Қай тапсырма қиындық келтірді? Не себепті? · Нені қайталау керек? |
|
|||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
оқушылар: · Жұптағы оқушылар бір біріне көмектеседі. · Деңгейі жоғары тапсырмаларды орындайды Қабілеті орта оқушылар: · Жұбындағы оқушының көмегін пайдалана алады. · Деңгейіне қарай тапсырмаларды орындайды. |
Ауызша сұрақтар-жауап арқылы бағалау. · Жұптық жұмыс кезінде бағалау. · Жұптық жұмыстан соң бір-бірін бағалау. · Өзін бағалау. · Рефлексия арқылы өзін бағалау. |
АКТ қолданғанда уақытқа қатысты ережені сақтау.
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
|||
Жалпы баға: Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.