«АКАДЕМИК С.А.ДЖИЕНКУЛОВ АТЫНДАҒЫ БАЙҚОҢЫР КОЛЛЕДЖІ»
БІЛІМ БЕРУ МЕКЕМЕСІ
«КЕЛІСІЛДІ» «БЕКІТЕМІН» Директордың оқу әдістемелік-ісі жөніндегі Директордың оқу-ісі орынбасары____________Р.А.Турмаханова жөніндегі орынбасары «___»_________________2020ж __________ Ш.А.Дауленбаева
«___»___________2020ж.
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Жұмыс.Қуат.Энергия»
Өтетін күні: 09.10.2020ж
Өтетін орын: «ZOOM» платформасы
Оқу тобы: «Тнж-120»
Курсы: 1
Пәні: Физика
Пән мұғалімі: Султанай Д.У
Жалпы пәндер бірлестігінің жетекшісі С.Т.Темирханова
Байқоңыр қаласы, 2020-2021 оқу жылы
Сабақ жоспары |
||
Бекітемін______________
Пән оқытушысы: Султанай Дамира Умирбековна |
||
Пәні:Физика Курсы: 1 Тобы:Тнж-120 |
||
Сабақтың тақырыбы
|
Жұмыс.Қуат.Энергия |
|
Сабақтың мақсаты:
|
Жалпы мақсаты: Механикалық жұмыс және қуаттың анықтамаларын, өлшем бірліктерін, формуласын білу. Алған білімді қорытындылау, есеп шығару; Күтілетін нәтижесі: Жұмыс, қуат анықтамаларын, өлшем бірлігін, формуласын еске түсіру; Формуладан белгісіз шаманы табады;
|
|
Бағалау критерийлері |
Формуланы қолданып есептерді шығара алады. Өлшем бірліктер мен негізгі ХБЖ бірліктерді ажырата алады. |
|
Дескрипторлар |
Есептің шығарылу жолын түсінеді; Формулаларды түрлендіріп,қолдана алады; Жұмыс,қуат,знергия маңыздылығына дәлел келтіреді,тұжырымға өз ойын білдіреді. |
|
Оқып үйренудің нәтижесінде
|
Механикалық жұмыстын физикалық мән мағынасын түсінеді. Формуланы қолданып есептерді шығара алады. Өлшем бірліктер мен негізгі ХБЖ бірліктерді ажырата алады. Туынды формулаларды қолданып есептін мәніне жетеді.
|
|
Әдіс- тәсілдері
|
«Қайталау- оқу айнасы» үй тапсырмасын тексеру «Кім жүйрік?» (ауызша есептер шығару) «Сәйкестендір» (формуланы толықтыр) «Суреттер сөйлейді» постермен жұмыс «Серпін сауал» сұраққа жауап Рефлексия
|
|
Көрнекілігі
|
кітаптар, шығармалары, тірек сызбалар, фотослайдтар, бейнеролик, |
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, Жаратылыстану |
|
Алдыңғы білім |
Реактивті қозғалыс |
|
Сабақ кезеңдері
|
Оқытушының іс-әрекеті |
Студенттің іс-әрекеті |
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі *оқушылармен амандасу; *топты түгендеу; *білімгерлердің зейінін сабаққа аудару;
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру Физикалық диктант
1.Реактивті қозғалыс-______________________ 2.Реактивті қозғалыс принципі бойынша қозғалыс жасайтын жануарлар______________ 3.Қазақтың тұңғыш ғарышкері ______________ 4.Ғарышкерлер күні_______________________ 5.Дененің массасы мен қозғалыс жылдамдығының көбейтіндісі_______________
“Кім жүйрік” ойынында әр топ өздеріне берілген есептерді шығарады. -Білімгерлер, назарымызды экранға аударамыз! (тапсырма экранда көрсетіледі)
|
І. *Оқытушымен сәлемдеседі; *оқу құралдарын дайындайды; *зейіндерін сабаққа аударады.
ІІ. Білімгерлер экранда көрсетілген тапсырмаларды орындайды, жұмыстар талданады, ауызша сұралады.
|
Сабақтың ортасы
Сергіту сәті |
ІІІ. Жаңа тақырып
«Сәйкестендіру»(берілген физикалық шамаларды формуласымен сәйкестендіру керек)
|
|
Сабақтың соңы
Ой қозғау |
IV. Сабақты бекіту мақсатында төмендегі сұрақтармен жұмыс жүргізіледі:
«Суреттер сөйлейді». (постер қорғау) «Серпін сауал» әдісі 1)Жұмыс дегеніміз не? 2)Қуат дегеніміз не? 3)Энергия дегеніміз не? Қ\Б: |
IV. Білімгерлер қойылған сұрақтарға жауап береді, жауаптары талданады
|
Рефлексия
|
"Екі жұлдыз ,бір тілек" Оқушылар өтілген сабақ туралы пікір , ұсыныстарын ауызша және жазбаша білдіреді .
|
|
Үйге тапсырма
|
Есептер шығару 1) Массасы 100 кг дене 3 м биіктіктен құлап түсті. Ауырлық күшінің жұмысын анықтаңдар.
2)Еденде массасы 20 кг жәшік тұр. Оны автомашинаның биіктігі 1,5 м болатын кузовына көтерді. Потенциалдық энергияны табыңдар.
|
Ашық сабаққа өзіндік талдау
9 қазан күні Тнж-120 тобында «Жұмыс.Қуат.Энергия » тақырыбында ашық сабақ өткіздім.
Сабақтың мақсаты:
Механикалық жұмыс және қуаттың анықтамаларын, өлшем бірліктерін, формуласын білу. Алған білімді қорытындылау, есеп шығару;
Күтілетін нәтижесі:
Жұмыс, қуат анықтамаларын, өлшем бірлігін, формуласын еске түсіру;
Формуладан белгісіз шаманы табады;
Сабақтың әдісі: «Қайталау- оқу айнасы» үй тапсырмасын тексеру
«Кім жүйрік?» (ауызша есептер шығару)
«Сәйкестендір» (формуланы толықтыр)
«Суреттер сөйлейді» постермен жұмыс
«Серпін сауал» сұраққа жауап
Сабақтың типі: жаңа білім алу мен білім беру сабағы
Білімгерлердің сабаққа деген ынтасы жақсы, берілген тапсырмаларды зор жауапкершілікпен орындап, ізденімпаздықпен жұмыс істеуге қалыптасқан білімгерлер бар.
«Қайталау- оқу айнасы» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралды. Сергіту сәті жүргізілді.
Сабақтың барысында сәйкестендіру тесті,физикалық диктант,есептер берілді студенттер барлығын да орындап шықты.
«БББ» әдісі арқылы сабақты қорытындыладым.
Білімгерлер өз деңгейіне қарай бағаланды.
Сабаққа қойған мақсатыма жеттім деп ойлаймын.
Жалпы пәндер
оқытушысы: Султанай Д.У
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.