Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының
«Қостанай жоғары педагогикалық колледжі» КМҚК
ОҚУ САБАҒЫНЫҢ ЖОСПАРЫ
|
Оқу сабағының тақырыбы |
Электромагниттiк индукция заңы. Ленц ережесі |
|
Модуль атауы / пәндер |
ЖББ Физика |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Казиева Э.К. |
|
Күні |
24.02.2026ж |
|
1. Жалпы мәліметтер |
|
|
Курс, топ |
1курс М-11 |
|
Сабақ түрі |
Аралас |
|
2. Мақсаттар, міндеттер |
ü Электромагниттік индукция құбылысының физикалық мәнін түсіндіру. ü Фарадей заңы мен Ленц ережесін есеп шығаруда қолдануды үйрету. ü Құбылыстың техникадағы маңызын көрсету.
|
|
3. Күтілетін нәтижелер |
Электромагниттік индукция құбылысын түсінеді; Ленц ережесі бойынша ток бағытын анықтайды; Өздік индукция мен индуктивтіліктің мағынасын біледі; Электр қозғалтқыш пен генератордың жұмысын ажырата алады. |
|
4. Қажетті ресурстар: |
Физика оқулығы, презентация, интерактивті тақта, магнит, катушка, гальванометр (немесе видео), бағалау парағы |
5. Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған қызмет |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау әдісі |
Ресурстар |
|
Сабақтың басталуы 1-20 мин |
Ұйымдастыру кезеңі (3 минут) Мұғалімнің сөзі: –
Сәлеметсіздер ме, құрметті білім алушылар және
әріптестер! 1. Психологиялық тренинг: «Магниттік тартылыс» (3 минут) Оқушылар шеңберге тұрады. Мұғалім: «Мен — магнитпін, сендер — темірсіңдер. Мен оңға бұрылсам, сендер тартыласыңдар, солға бұрылсам — тебілесіңдер». II. Мотивациялық кезең (3 минут) Мұғалімнің сөзі: –
Бүгінгі сабағымызды «Жаңашылдық – заман талабы»
деген дәйек сөзбен бастағым келеді. Электр
қозғалтқыштары, генераторлар, зауыттағы
құрылғылар – барлығы осы құбылысқа
негізделген.
III. Үй тапсырмасын тексеру / Қызығушылықты ояту (5 минут) Мұғалімнің сөзі: –
Жаңа тақырыпты бастамас бұрын, алдыңғы
білімімізді еске түсіріп алайық. – Жақсы, өте дұрыс жауаптар. Осы жауаптар бізді бүгінгі жаңа тақырыпқа жетелейді. IV. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау (2 минут) Мұғалімнің сөзі: –
Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Сабақ соңында сіздер:
|
Бұл жаттығу оқушылардың зейінін сабаққа аударып, физикалық терминдерге бейімдейді.
Магнит өрісі дегеніміз не? Магнит өрісі қандай жағдайда өзгереді? Электр тогының пайда болу шарттары қандай? (Оқушылар жауап береді)
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 20-65 мин |
Мұғалімнің сөзі: Интерактивті «Стоп-кадр» (Видео арқылы)
|
Оқушылар «1 секунд» деуі мүмкін, бірақ видеода ол өте баяу (5-10 сек) түседі.
|
|
https://youtu.be/xnGYKHhH1xU
https://youtu.be/N7tIi71-AjA |
|
Сабақтың соңы 40-45минут |
👉 QR-кодпен беріледі
|
|
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Тақырыпты оқу, қосымша ақпарат дайындау |
Нұсқау беру |
Тексеру |
Оқулық |
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.