Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі 10.1 A Функция, қасиеттері және графигі (12 сағат) |
Мектеп |
||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||
Сынып: 10 1-2 сабақ |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Функция және оның берілу тәсілдері |
||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
10.4.1.1 функцияның анықтамаларын және берілу тәсілдерін білу
|
||
Сабақ мақсаттары |
Функция ұғымы және оның берілу тәсілдері туралы түсінік қалыптастыру.Функцияның дербес түрлерінің қасиеттеріне зерттеу жүргізу арқылы ойлаудың жоғары деңгейіне ұмтылу, топта талқылай отырып, есептің шешімін бірлесіп табу, АКТ ақпаратын пайдалану және бағалау арқылы білім деңгейлерін саралаумен қатар, өзіндік тиімділігін арттыру |
||
Жетістік критерийлері |
ü Функцияның берілу тәсілдерін анықтау ü Функция графиктерін сала алады; ü Функция графиктерінің түрлерін ажырата алады. |
||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: функция графиктерінің анықтамаларын және берілу тәсілдерін түсінеді және ауызша/жазбаша оның өмірдегі кейбір қолданыстарын біледі Пәнге тән лексика мен терминология: Функция графигі ,берілу тәсілдері |
||
Құндылықтарды дарыту
|
Құндылықтар: Оқушылар өз сыныптастарымен диалогқа, әсіресе жұппен жұмыс істегенге қатысты, сол сияқты сыныппен талқылауға коммуникативтік дағдыларын дамытып, қатысады. Жұптық жұмыста оқушылар әріптесіне қарап, идеяларымен бөлісіп және талқылауға қатысып, жауапты болуға үйренді. Тапсырмаларды орындағанда академиялық әділдік принциптеріне сүйенеді. Экономия мен ұқыптылыққа тәрбиелеу. |
||
Пәнаралық байланыстар |
физика, экономика. |
||
АКТ қолдану дағдылары |
Қарастырылмаған |
||
Бастапқы білім |
Функция |
||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
ресурстар |
Сабақтың басы 5 минут |
Амандасу, сыныпты түгендеу, үй тапсырмаларының дәптерлерін жинау, сабақ тақырыбымен таныстыру, мақсатын айқындау. Тренинг «комплимент» 3 түрлі түсті қағаз таңдай отырып, түсіне қарай 3 топқа бөлінеді Оқушылар бір біріне комплимент жазып алмасады Бағалау: Мадақтау |
Слайд 1
|
20 минут 7 минут 13 минут 15 минут
15 минут
5 минут
|
Жаңа сабақты баяндау:
Графиктердің өмірде қолданылуы: Жұптық жұмыс: қосымша №1 Бағалау: өзара бағалау Топтық жұмыс: қосымша №2 Әр топ жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін бақылау мақсатында 4 топқа жеке-жеке тапсырмалар беріледі, функцияның графигін тұрғызады. Мақсаты: топта бірігіп жұмыс жасауына ықпал ету, есептерге талдау жасайды, уақытты үнемді пайдалану және тез есептеуге дағдылану арқылы жарыса есептету. Спикерлердің бағалауы.
Өзіңді тексер: өздік жұмысы қосымша №2 Бағалау: өзін өзі бағалау
Рефлексия: Үй тапсырмасы: Мордкович оқулығы, қосымша №2 қалған есептері Сөйлемдерді аяқтаңдар: -бүгін сабақта мен қайталадым... - бүгінгі сабақта мен бекіттім... - қандай жұмыстар қиыншылықтар тұдырып қайталауды қажет етеді... - қандай біліміме мен сенімдімін... - нені басшылыққа алып жұмыс істеуім керек... |
Слайд 2-13
Слайд 1-8 Таратпа қағаз Таратпа қағаз
Слайд 9-14 Таратпа қағаз
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Тапсырмаларды орындау барысында саралау жүзеге асырылады. Тапсырмалар оқушылардың қабылдау ерекшеліктеріне, дайындық деңгейіне байланысты таңдалып алынды.Оқушының іс-әрекетін ұйымдастыру формалары: топпен, жұппен жұмыс түрлеріне сай ұсынылды. Қабілеті жоғары оқушылар консультант ролін атқарады. |
Үй тапсырмасы: дәптерлерін жинау Жұптық жұмыс: Өзара бағалау. Топтық жұмыс: спикерлердің бағалауы |
Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары сақталады. Сабақта барлық оқушыларға жағымды әсер ету үшін жағдай жасалады. Оқушылардың іс-әрекетін ұйымдастырудың әртүрлі формалары қарастырылады. |
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
||
Жалпы баға: Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
Қосымша №1
1)
6 суретте радиусы бірге
тең, центрлік бұрышы ,
шеңбер
секторы берілген.
a) осы
сектордың S ауданын бұрыш функциясының .
функция
графигін тұрғызыңдар.
b) функциясының мәнін
есептеңдер, егер
.
c) S(2)-S(1) есептеңдер.
d)
Қосымша №2
Функция графиктерін салыңдар:
ҚОСЫМША 3
ӨЗДІК ЖҰМЫСЫ
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.