|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.3В бөлім – Сақталу заңдары |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімніңаты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандарсаны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтақырыбы |
Еркін электромагниттік тербелістер. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.4.4.1. тербелмелі контурдағы еркін электромагниттік тербелістерді сапалық түрде сипаттау |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақмақсаттары |
- еркінэлектромагниттіктербелістердісипаттайтынтеңдеулержайлытүсінік беру; - еркінэлектромагниттіктербелістердісипаттайтынтеңдеулерінесепшығарудақолданабілугеүйрету.
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалаукритерийлері |
- еркінэлектромагниттіктербелістердісипаттайтынтеңдеулержайлытүсінеді; - еркінэлектромагниттіктербелістердісипаттайтынтеңдеулерінесепшығарудақолданады.
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдікмақсаттар |
Пәндік лексика және терминология Период, индуктивтілік, сыйымдылық
Диалогқа/жазуғақажеттісөзтіркестері Мен маятниктің периоды ….тәуелдідепойлаймын. Мен тәжірибеніөлшемарқылы ….орындайтынболамын. Мен … тұрақтысақтаймынжәне….өзгертпеймін. Тәжірибе……….арқылыжетілдірілуімүмкін. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтардыдарыту
|
Оқушыларсабақбарысындатоппенжұмысістейді. Жұмыс барысында жауапкершілік және өзара құрмет құндылықтарын дамытады. Академиялық адалдық |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралықбайланыстар |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Bilimlandтақырып бойынша тапсырмалар орындау. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім
|
Еркін және еріксіз тербелістер, резонанс |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі Топқа бөлу «Кездейсоқ таңдау» «Миға шабуыл» (4 минут) 1. Тербелмелі контур дегеніміз не? 2. Идеал тербелмелі контурды қалай түсінесің? 3. Тербелмелі контурдағы электромагниттік тербелістерді сипаттап бер? 4. Еркін тербелістер дегенді қалай түсінесіңдер? 5. Гормоникалықтербелістержайлы не білеміз? 6. Тербелісамплитудасы, периоды, жиілігіжайлы не білеміз? Керібайланыс: оқушы-мұғалім, оқушы-оқушы Бағалау: «Мадақтау» арқылы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Топтық жұмыс «Жигсо» (15 минут) Сіздің тобыңызда 5 рөлді: лидер, баяндамашы, хатшы, уақыт сақшысы және бақылаушыларды анықтаңыз. Жұмыс төмендегідей жоспармен жүреді: Берілген мәтінді оқып, топпен бірлесе отырып, талқылайды және әр топтың бақылаушысы жасаған жұмыстарға сәйкес бақылау парағын жүргізеді. Бақылаушының бағалау парағы
Әр оқушы өзіне жүктелген рөлдің міндеттерін атқарады. Топ пікірлерін тыңдау. ІІІ.Сергіту сәті «Көңілді жаттығу» VІ. Жеке жұмыс «Есептер шығару» (10 минут) 1. Индуктивтілігі 0,1 Гн катушка мен сыйымдылығы 2 мкФ конденсатордан тұратын тербелмелі контурдың меншікті тербелісінің периодын табыңдар? 2. Индуктивтілігі 0,04 Гн болатын тербелмелі контурдың ерікті тербелістерінің жиілігі 800 Гц. Осы контур конденсаторының сыйымдылығы қандай? V. Деңгейлік есептер. Топтық жұмыс І нұсқа
ІІ нұсқа 1. Серіппе әрекетінен массасы 100 г жүк 2 Гц жиілікпен тербеледі. Серіппенің қатаңдығын анықта. 2. Ұзындығы 90 м математикалық маятниктің периоды неге тең? 3. Контурдағы конденсаторлың сыйымдылығы 400 пФ, ал катушканың индуктивтілігі 10 мГн. Тербеліс периодын анықтаңдар.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут
3 минут |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді. Тақырыбы: «Менің сабақтығы көңіл күйім!» Мақсаты: Сабақтағы оқушылардың көңіл күйін анықтау. Мұғалім іс-әрекеті: Оқушыларға стикерлер ұсынады. Оқушы іс-әрекеті: Тақтаға өз көңіл күйін білдіру үшін стикерлер жапсырылады. Мұғалім іс-әрекеті: Оқушыларға үй тапсырмасын береді.
|
Қосымша 5
Қосымша 6
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақбарысындаберілгентапсырмалароқушылардыңжасерекшелігінежәнедеңгейінесәйкесқұрылды. |
Оқушлыардыңтопішіндегіжұмысыжәнеесепшығарудағыөздікжұмысыбағаланады
|
Қауіпсіздік техника ережелерін қайталау Тәжірибе жасау барысында қауіпсіздік техникасы түсіндірілді. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақбойыншарефлексия
|
Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтаоқумақсаттарытақырыпқасайқойылды. Жетістіккритерийлерібойыншатапсырмаларорындады. Сабақбарысындаоқушыларжасағантәжірибелержәнетеориялықбілім мен есептершығаруарқылы ОМ жеттідепесептеймін. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпыбаға
Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1:Оқушылардыңтоппенжұмысы
2: Өзөздерінәділбағалаубілуі Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: Деңгейліктапсырмалардыкөбірек беру.
2: Тақырыпашылуүшінөмірменбайланыстытәжірибелерқолдану. Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? 1. Сабақта тереңдетілген дидактикалық тапсырмаларды көбірек қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.