Физика-ОГН-сабақ жоспары-Трансформатор
Оценка 4.9

Физика-ОГН-сабақ жоспары-Трансформатор

Оценка 4.9
docx
07.05.2020
Физика-ОГН-сабақ жоспары-Трансформатор
Физика-ОГН-сабақ жоспары-Трансформатор .docx

Сабақжоспары 10сынып.

Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі:.

10.4B бөлім: Электромагниттiк индукция

Мектеп:

Күні:

 

Мұғалімніңаты-жөні:

Сынып: 10

 

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтақырыбы

Трансформатор

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

 

10.3.5.3 - электромагниттік құралдардың (электромагниттік реле, генератор, трансформатор) жұмыс істеу принципін түсіну;

Сабақ мақсаттары

 

трансформатор ұғымын, атқаратын қызметі, құрылысы, трансформатордың электр энергиясын тасымалдаудағы ролі туралы түсінік беру.

 

Бағалау  критерийлері :

 

 

 

Білу:  Трансорматордың не екендігін біледі,

Түсіну: Трансформатордың жұмыс жасау принципін түсіндіреді;

Қолдану: Трансформатордың қолданылу саласына сипаттама береді

Тілдікмақсаттар

 

Пәндік лексика және терминология:

айнымалы ток кернеуі

айнымалы ток күші

айнымалытоктыңтрансформациясы

Фуко тогы

Тұйықөзекше

Біріншіреттікорама

Екіншіреттікорама

Жүктемесіз трансформатор

Жүктемелі трансформатор

Диалогқа/жазуға қажетті сөз

Тіркестері:Қуаттың тұрақты дерлік мәнінде  айнымалы ток кернеуінің …..күшімен қатар өзгеруін айнымалы …трансформациясы дейді.

Фуко тогын азайту үшін......пластиналардан  құралған .....өзекшеден тұрады.

Миссия

 

 

Ұстаным

 

 

Құндылықтар 

-Математиканы қолдану

Ғылымды қолдану;

 

-Көшбасшылықты дамыту

  Патриотизмді дамыту;

 

-Ынтымақтастық

  Жауапкершілік

Пәнаралық байланыстар

Математика( синус,косинустың бұрыштың мәндерін анықтауды білу, инженерлік калькулятормен есептеулер жүргізу)

АКТ қолдану дағдылары

АКТ көмегімен интернет ресурстарымен жұмыс істеу.

Бастапқы білім

Электромагниттік индукция құбылысын ашылуы.Магнит ағыны. Электромагниттік индукция заңы. Индукциялық токтың бағыты. Ленц ережесі. Қозғалыстағы өткізгіштердегі индукцияның ЭҚК.

 

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

0-5 мин

Тапсырма:Физикалық диктант

Мақсаты:өткен білімдерін қайталау, еске түсіру.

Мұғалім іс-әрекеті: оқушыларға тапсырманы түсіндіреді. Жұмысын қадағалайды.

Оқушының қызметі:тапсырманы жеке орындайды.

Мұғалімнің қызметі:сабақтың мақсаты мен міндеттерін түсіндіреді;бағалау  критерийлерін оқушылармен бірге талдайды.

 

Кері  байланыс: мұғалім-оқушы, оқушы-оқушы

 

 

 

 

Қосымша 1

Сабақтың ортасы 

15 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 мин

Тапсырма:Трансформатор

Мақсаты: трансформатор ұғымын, атқаратын қызметі, құрылысы, трансформатордың электр энергиясын тасымалдаудағы ролі туралы түсінік қалыптастыру

Мұғалім іс-әрекеті:

1. (І)Оқушыларға INSERT стратегиясы бойынша «Трансформатор» тақырыбына тапсырма береді.

2.(G) Оқушыларды топтарға біріктіріп, макет, не модельді зерттей отырып, электр өлшеуіш құралдардың (трансформатор) жұмыс істеу принципін талдау тапсырма береді. Флиачартта берілген тапсырмаларын қорғауды ұсынады.

Оқушылармен бірге бағалау критерийлерін құрады.

Оқушы іс-әрекеті:

1.      (І) Бірінші тапсырманы жеке орындайды. Мұғаліммен бірге талдайды.

2.      (G) Жұппен жұмыстана отырып берілген суреттер бойынша тапсырмаларды орындайды. Флипчартқа берілген тапсырманы жазып қорғайды

Бағалау: Бағалау критерийі бойынша бір-бірін бағалайды.

Кері байланыс: мұғалім-оқушы

 

 

 

 

Қосымша 2

 

Сабақтың соңы

5 мин

Тапсырма: «Менің сабақтағы жетістігім қандай?»

Мақсаты: оқушылармен кері байланыс орнату;

Сипаттамасы:

Сабақ соңында оқушылар  бағалау  критерийлеріне сай өзара талдау -рефлексия жүргізеді;

Мұғалімнің қызметі:  бағалау  критерийлеріне сай оқушылардың пікірлерін тыңдайды;

Оқушының қызметі:

-нені түсіндім

-немен жұмысты жалғастыру қажет

Бағалау: өзін- өзі бағалайды.

 

Үйге тапсырма:

Сайттардағы ресурстармен жұмыстану.

Трансформатор тақырыбын оқу.

№13.2,  13.6 есептерін шығару.

 

 

 

 

 

Саралау – оқушыларға қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Тапсырма соңында кері байланыс беру барысында деңгейі жоғары оқушыларға жуан сұрақтар, деңгейі төмен оқушыларға жіңішке сұрақтар қою арқылы

Бағалау критерийлерін бірлесіп құрып, бірге талдау жүргізіп, тапсырма соңында бір-бірін құрылған критерийлер бойынша бағалау

Трансформаторлармен жұмыс істеу принципін түсіндіру барысында техникалық қауіпсіздік ережесін сақтауды басты назарға алу.

Қауіпсіздіктехникасыережелерініңтармақтары

 

Сабақбойыншарефлексия

 

Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме?

Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма?

Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен?

Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз

 

Жалпыбаға

 

 

Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?

 

 

 


 

Скачано с www.znanio.ru

Сабақжоспары 10сынып. Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі:

Сабақжоспары 10сынып. Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі:

Миссия Ұстаным Құндылықтар -

Миссия Ұстаным Құндылықтар -

Сабақтың ортасы 15 мин 15 мин

Сабақтың ортасы 15 мин 15 мин

Тапсырма соңында кері байланыс беру барысында деңгейі жоғары оқушыларға жуан сұрақтар, деңгейі төмен оқушыларға жіңішке сұрақтар қою арқылы

Тапсырма соңында кері байланыс беру барысында деңгейі жоғары оқушыларға жуан сұрақтар, деңгейі төмен оқушыларға жіңішке сұрақтар қою арқылы
Скачать файл