Т.Я. Бегельдинов атындағы Қарағанды Республикалық әскери «Жас ұлан» мектебінің химия- биология пәнінің мұғалімі Балабаева Қанат Шаймұратқызы
Сыныбы: 11
Тақырыбы: Эфирлер. Жай және күрделі эфирлер.
Мақсаты:Эфирлер жайлы сыни тұрғыдан қасиеттерін саралау.
Міндеттері :
-эфирлердің ерекше қасиеттерін білу.
- АҚТ-ны қолдану арқылы алған ақпаратты сараптау дағдысының қалыптасуы,
-топта өзара бағалауға дағдылану.
Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АҚТ-ны қолдану, Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту,
Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау, Сыни тұрғыдан ойлау, Оқытудағы басқару және көшбасшылық, Дарынды және талантты балаларды оқыту
Стратеригиялар : «Шаттық сезім», «Топқа бөлу «Сандар», «Сәйкестігін тап», «Кубизм», «Сергіту сәті», «Алты қалпақ» «Рефлексия «Үш жұлдыз,бір тілек».
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспар мазмұны |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
I. Кіріспе 5-минут |
Психалогиялық ахуал Ұйымдастыру кезеңі. Тұлға аралық байланысыты орнату. Топқа бөлі. Мақсаты : топпен жұмыс жасауға үйрену |
Оқушылармен амандасамын. Шеңбер құрып, бір-біріне доп беру арқылы тілек айтуларын сұраймын. Оқушыларды сандар арқылы топқа бөлемін. Топтың атын және топ ұстанымын, топ басшысын сайлауын сұраймын. Топ спикеріне бағалау парағы таратылады |
Мұғаліммен амандасады. Шеңбер құрып,бір-біріне доп бері арқылы тілектерін білдіреді. Сандар арқылы топқа бөлініп отырады. Топпен ақылдаса отырып, топ атын, топ басшысын және топ ұстанымын құрады -тыныштық -тәртіп -бәрін-бірі тыңдау -құрмет көрсету -уақытқа бағыну. |
«Жақсы»
«Жақсы»
«Өте жақсы»
|
Доп
Түрлі-түсті шариктер топ ұстанымы. |
|
II Тұсау кесер 10 – мин |
Өткен сабақты бекіту. «Кубизм»
Жаңа сабақ. Қызығушылығын ояту.
Сыни тұрғыдан ойлау
Сергіту сәті «Мұрын-қол» Мақсаты оқушылардың шапшаңдығын ар зеректігін арттыру. |
Үй тапсырмасын тексеремін. Кубиктер бойынша. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырамын. Интерактивті тақтадан слайдтар көрсетіледі Интерактивті тақтадан слайдтар көрсетіледі.
Сергіту сәтін түсіндіремін. |
Оқушылар өткен білімдерін еске түсіреді. Сабақтағы тақырыбын дәптерлеріне жазады. Слайдтарға назар аударады.
Оқушылар жаңа сабақты жазып алады. Тақтада көрсетілген мағлұматтарға назар аударады.
Оғушылар берілген сұақтар аясында әр топ өз жұмысына жұмыла кіріседі. Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана отырып, тақырыпты қорғайды. Сематикалық картаны толтырады, интерактивті тақтамен жұмыс жасайды.
Оқушылар мәз болып, жаңағы қимылдарды қайталайды. Оқушылар сергиді |
Түрлі-түсті стакандармен бағалау.
«Өте жақсы»
|
Түрлі-түсті стакандар, интерактивті тақта
Интерактивті тақта, периодтық кесте.
А3 қағаз, маркерлер, Оқулық, алты қалпақ.
|
|
III. Негізгі бөлім. 25 – мин |
«Алты қалпақ» стратегиясы. |
Оқушыларға «Алты қалпақ» стратегиясымен таныстырамын. Топтарға тапсырмалар таратылады. |
Оқушылар топпен ақылдаса отырып, берілген тапсырма бойынша жұмыла жұмыстарына кіріседі. Топпен талдау жасап, қорғайды. |
|
|
|
|
«Миға шабуыл» Мақсаты: оқушылардың ойлау қабілетін дамыту. |
Жаңа тақырып бойынша сұрақтар қойылады.
Оқушыларға рефлексия жайлы түсіндіремін |
Оқушылар топпен ақылдаса |
|
|
|
IV Қорытынды. 5 – минут |
Рефлексия «Үш жұлдыз, бір тілек»
Үйге тапсырма: Эфирлер. |
Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазғызамын. Қорытынды баға қою. |
Оқушылар таратылған стикерге өз пікірлерін жазады және 1-2 оқушы оқиды.
Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады. |
|
|
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.