|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні : |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7А |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
7.1.1.Компьютер жады |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
7.1.1.1. Компьютердің жады түрлерінің қызметін (жедел сақтау құрылғысы, тұрақты сақтау құрылғысы, сыртқы сақтау құрылғысы, кэш-жады) сипаттау
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||
|
Ішкі және сыртқы жадқа кіретін құрылғыларды білу |
||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||||
|
Сақтау құрылғыларының қызметін анықтау |
||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||||
|
Компьютер жадылары көлемін анықтап, қолдану |
||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану |
|||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері
|
Білім алушы: Ø Ішкі және сыртқы жадқа кіретін құрылғыларды анықтайды Ø Компьютердің жадылары қызметін анықтай алады. Ø Компьютердің жадылары көлемін анықтап, қолдана алады.
|
|||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминалогия: Жад,ішкі жады,сыртқы жады,ЖЖҚ,ТЖҚ,КЕШ,USB,флеш жад |
|||||||||||||||||||||
|
Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы. Талқылау: ішкі және сыртқы жадының ұқсастықтары мен айырмашылықтары. |
||||||||||||||||||||||
|
Жазылым: ішкі және сыртқы жадтың құрамдас бөліктерінің қызметін дұрыс жазу. |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі, орыс тілі ағылшын тілі. |
|||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім
|
Бөлімше алдыңғы тақырыптарда қамтылған дағдыларға сүйенеді. Оқушылар ақпаратты бір өлшем бірлігінен басқаларына ауыстыруды біледі, бір өлшем бірлігінен басқаларына ауыстыруға байланысты күрделі тапсырмаларды орындайды. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин
. «Ой қозғау» әдісі 5 мин
Сабақтың ортасы
Оқулықпен топтық жұмыс. «Білгеніңді бөліс» әдісі 10 мин
Қолдану . Тәжірибелік жұмыс 10 мин
Сабақтың соңы Топпен жұмыс 5мин. «Серпілген сауал» әдісі
Кері байланыс 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, бағалау парағын тарату, сабаққа психологиялық ахуал орнату, оқушыларға сергіту сәтін ұйымдастыру кезеңі. Топқа бөлу. Ішкі жад пен сыртқы жадтың суреттері арқылы 2 топқа бөліп алу.. - Қоршаған ортадан және адамдармен қарым-қатынастан пайда болған түрлі ақпараттарды қалай сақтайсың? - Бұл ақпараттарды сақтауда адамның қай мүшелері көп қызмет жасайды? - Компьютердің ақпаратты сақтауға арналған қандай құрылғыларымен таныссыңдар? Сабақтың басынан соңына дейін өзін-өзі бағалау әдісі бойынша тапсырманың орындалу деңгейіне қарай өзін-өзі бағалау парақшасы арқылы және мұғалім формативті баға береді. Сабақтың соңында жиынтық ортақ баға қойылады 1-тапсырма
Ішкі және сыртқы жадқа кіретін құрылғыларды анықтап, қызметін атап көрсет.
Дескриптор ü Ішкі және сыртқы жадқа кіретін құрылғыларды анықтайды. ü Компьютер жадылары қызметін сипаттайды. 3-тапсырма Әр топқа флеш-жад беремін. Флеш-жадтты компьютерге орналыстырып, компьютер→жанама (контекстік) мәзірі→свойства командаларын орындай отырып, флеш-жад көлемін анықтаңдар. Компьютерден кез келген әр түрлі көлемдегі құжатты флеш-жадқа орналастырыңдар компьютер→жанама мәзір→ свойства Дескриптор
ü Флеш-жад көлемін анықтайды ü Флеш-жадқа әр түрлі көлемдегі құжатты орналастырады ü Берілген команда арқылы компьютер мен флеш-жад көлемінің сиымдылығын салыстыр
Оқушылармен қандай жағдайда ақпаратты қандай тасымалдағышты қолданған дұрысырақ болатындығы жайлы талқылау. Қорытынды. Әр топқа арналған 1 сұрақтан лақтырамын. Сұрақтар ашық түрінде түзілді. Мақсаты:Жаңа сабақты түсінеді және қалыптастырады. 1. Компьютер жадының түрлерін білесіздер? 2. Тұрақты жады мен жедел жадтың айырмашылықтарын атаңдар? 3. Жадтың сыртқы тасушыларын қалай сипаттайсыздар? 4. Жады функциясын айтып беріңіздер?
Дескриптор: 1. Компьютер жадының түрлерін біледі 2.Тұрақты жады мен жедел жадтың айырмашылығын атайды 3.Жадтың сыртқы тасушыларын біледі. 4.Жады функциясын атайды «Бес
саусақ» u 1. Бас бармақ – мен үшін маңызды және қызықты болды ...... u 2. Сұқ саусақ – мен бүгін .......... түсіндім. u 3. Ортаңғы саусақ – мен үшін ....... қиын болды. u 4. Төртінші саусақ – менің бағам ....... , өйткені... u 5. Шынашақ – Мен ............ білгім келеді.
|
Сурет салынған қағаздар
Смайликтер
Оқулық , үлестірмелі қағаздар
Дербес компьютер Флешка
Қағаз, стикерлер
А4 парақ, қалам |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау 2минут |
«Бағдаршам» әдісі «Басбармақ» әдісі |
Стикерлер Смайликтер |
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік текникасын сақтау |
|
Оқушыларға жеке қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып, Мотиватциясы жоғары оқушылар: Ø Тәжірибелік жұмыс барысында қабілетті оқушыларға жұмысты күрделендіру тапсырмасы беріледі. Мотиватциясы орта оқушылар: Ø «Білгеніңді бөліс» әдісімен берілген тапсырмаларда анықтамасын анықтауда Мотиватциясы төмен оқушылар: Ø Деңгейлік сұрақтар; Ø Мұғалімнің қолдауы; Ø көмек көрсету ұсынады. |
Ø Ынталандыру, қолдау көрсету. Ø Оқушылар өзара бағалайды. Ø Топ басшы бағалайды. Ø «Бағдаршам» әдісі арқылы оқушыларды бағалаймын. |
Сергіту сәттері. Компьютер сыныбында техника қауіпсіздігін сақтау. Көз жаттығуларын жасау. |
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.