информатика

  • doc
  • 05.05.2020
Публикация на сайте для учителей

Публикация педагогических разработок

Бесплатное участие. Свидетельство автора сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Иконка файла материала 148.doc

ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«Макіївський політехнічний  коледж»

 

 

 

 

 

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА

ВІДКРИТОГО ЗАНЯТТЯ

 

Тема:                     «РОБОТА З ЕЛЕКТРОННОЮ ПОШТОЮ ЧЕРЕЗ ВЕБ-ІНТЕРФЕЙС»

Дисципліна         «ІНФОРМАТИКА»

Спеціальність:   5.05010301«Розробка програмного забезпечення»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2014


Методична розробка відкритого заняття з дисципліни інформатика по темі: «Робота з електронною поштою через веб-інтерфейс». Підготувала Дончик В.П. -  викладач ДВНЗ «Макіївський політехнічний коледж».

 

 

У методичній розробці викладено методику проведення інтерактивної лекції з використанням інноваційних технологій.

 

 

 

Для викладачів  програмування вищих навчальних закладів І рівня акредитації.

 

Рецензент:

Заболотіна Г.Й., викладач спеціальних комп’ютерних дисциплін Макіївського політехнічного коледжу.

 

 

 

 

 

 

Розглянуто та схвалено на засіданні  циклової комісії  математики та обчислювальної техніки

Протокол № ____ від ________ 20___р

Голова циклової комісії

________________С.О. Барабашина


Тема: «Робота з електронною поштою через веб-інтерфейс»

Група: БУЧОП 11

Дата: 17.12.2014

Мета:

Дидактична:

  • повторити  інтернет-сервіси для спілкування;
  • ознайомитися з поштовими веб-сервісами;
  • розглянути послідовність дій під час листування за допомогою поштового клієнта та веб-інтерфейсу;
  • навчитися реєструвати поштову скриньку на сервері електронної пошти через веб-інтерфейс (gmail.com);
  • навчитися створювати електронні листи, приймати листи, визначати листи, в які вкладені файли, архіви, зображення;
  • навчитися використовувати хмарні технології у навчанні;
  • повторити корисні сервіси Інтернет для навчання.

Розвивальна:

  • розвивати знання студентів щодо можливостей основних служб Інтернет;
  • розширювати навички роботи в глобальній мережі;
  • розвивати практичні вміння та навички студентів щодо створення електронної пошти та листування за допомогою комп’ютера;
  • розвивати здатність до самооцінки та самоаналізу, як факторів, що спонукають до самовдосконаленню студентів.

Виховна:

  • виховувати інформаційно-освічену людину;
  • виховувати інтерес до корисних сервісів Інтернет;

Тип уроку: комбінований з використанням хмарних технологій: картинної галереї Google Art Project, космічної подорожі в Telescopes, яндекс-карт YandexMaps; кросворду в LearningApps, газети в Calameo, форми-опитування та робота з спільним документом в GoogleDocs

Форма уроку: інтернет-круїз

 

Обладнання:

: комп’ютери, мультимедійний проектор, доступ до Інтернету;

: бейджики,

: поштові листи – 5шт (одна бандероль);

: монети (сервіси і служби Інтернет) для розкривання кладу (30шт);

Роздатковий матеріал:

: газета «До витоків Інтернет» (15 шт);

: буклет «Електронні засоби навчального призначення» (15 шт);

: індивідуальні картки-завдання для кожного учня (30шт);

: смайли (60шт);

: картки завдання (20шт);

: запрошення на відвідування сервісів – 3шт;

: газета «Інтернет-круїз».

Програмне забезпечення: хмарні сервіси LearningApps, GoogleDocs, Calameo, Google Art Project, Telescopes, YandexMaps; презентація уроку PowerPoint; відеоурок «Як створити електронну скриньку в сервісі gmail.com»; відеоролики «ArtProject»; «Telescope»; «YandexMaps»; браузер Opera.

Міжпредметні зв’язки: історія, географія, англійська мова, українська мова


ХІД ЗАНЯТТЯ

I.                   ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП                                                                                    

·         Підготовка робочого місця студента.

·         Лист Кевіна Макензі

 

II.                ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ                                                       

·        Кросворд «До витоків Інтернету»: http://learningapps.org/display?v=pjrnufdya (Додаток К)

·        Станція «До витоків Інтернет» (http://ru.calameo.com/read/0024583745b0df1747b71)

 

III.             МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ                                                     

·        Бесіда з студентами про сервіси Інтернет.

 

IV.             АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ                                                                   

·        Індивідуальна робота з картками-завданнями (Додаток А)

·        Марафонець.

·        Інтернет-шторм  «Мозкова атака» (Додаток Б)

 

V.                ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

·         Загальні відомості про електронну пошту. Індивідуальна робота з картками. Виконання завдань 1 з Додатка В. Самооцінка. Порівняння звичайного листа з електронним листом.

·         Створення скриньки в онлайновій поштовій службі (відеоролік). Виконання завдань 2 з Додатка В. Самооцінка.

·         Користування електронною скринькою.

§   Приймання листів. Станція «Інтернет-екскурсії».

Ø  Перший лист – запрошення в Третьяковську галерею:  ArtProject (Додаток Г).

Ø  Другий лист– запрошення (бандероль) на екскурсію в космос, сервіс Telescope (Додаток Д). Вкладені файли, архіви та зображення в електронні листи.

Ø  Третій лист – запрошення на використання YandexMaps для знаходження потрібної вулиці, чи маршруту проїзду до потрібного пункту (Додаток Е).

§   Станція «Розшифруйте повідомлення» (Додаток Ж)

§   Станція «Ситуація» (Додаток З)

 

VI.              ЗАСТОСУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК

·         Написання електронного листа. Індивідуальна робота з картками. Виконання завдання 3 з Додатка В.

VII.          УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

·        Інтерактивна вправа.

·        Міркування над висловом Ліни Костенко.

VIII.       ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ.

·        Відкривання кладу Інтернет круїзу (Додаток І)

·        Оцінення роботи учнів на уроці. Самооцінка.

IX.             ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

·         Заповнити форму: https://docs.google.com/forms/d/1Cx28Px7gkJhlOquGW-m8rMZRJwp_8C0JR2ynLQG4lRg/viewform?edit_requested=true (http://s.shr.lc/18IFbMe)

·         Переглянути домашнє завдання: http://ru.calameo.com/read/0024583743ae516a615a9 (http://s.shr.lc/18IFKWj)

·         Скачати ДЗ https://docs.google.com/file/d/0B1f1dDITlFSzNXlfLTFKUlNkM2s/edit?usp=sharing (http://s.shr.lc/18IJ43Q) (Додаток Л)


I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП.

 

  1. Перевірка

·   явки студентів за допомогою бейджиків,

·   готовності студентів до заняття.

  1. Підготовка робочого місця студента. Розкласти роздатковий матеріал:

·         газети «До витоків Інтернет» (переглянути на ПК хмарного сервісу http://ru.calameo.com/read/0024583745b0df1747b71 Додаток К);

·         буклети «Електронні засоби навчального призначення»;

·         індивідуальні картки-завдання для кожного студента.

  1. Огляд стенду «Інтернет» та плакатів з теми «Глобальна мережа Інтернет».
  2. Інструктаж із техніки безпеки в комп’ютерному класі.
  3. Заповнення журналу використання комп’ютерного часу.
  4. Оголошення теми та мети заняття.

(На екрані 1 слайд презентації – тема і мета заняття.)

 

Тема, яку ми починаємо вивчати, має назву «Електронна пошта». Це логічне продовження матеріалу про роботу в мережі Інтернет. Одна з основних служб – World Wide Web або WWW вивчалася у школі в 9 класі, а теми «Електронна пошта» та «Інтерактивне спілкування» будуть вивчатися протягом наступних 8 занять. Сьогодні на занятті ми розглянемо роботу з електронною поштою через веб-інтерфейс.

Наша мета згадати все, що ми знаємо про мережу Інтернет, повторити історію створення мережі, повторити електронні засоби навчання Інтернет, ознайомитися з принципами роботи електронної пошти, навчитися реєструвати електронний поштовий ящик у веб-інтерфейсі, писати, відправляти і отримувати листи.

Наше заняття пройде у вигляді Інтернет-круізу. Зверніть увагу на плакат, на якому зображене наш лайнер, який пливе за кладом. Думаю, що ви зі мною згодні, що в Інтернеті багато цікавого і корисного, і наше завдання сьогодні відкрити клад Інтернет сервісів, які призначені для зручного спілкування, корисної роботи.

 

?

На занятті будьте активні, тому що за кожну правильну відповідь ви будете отримувати такий символ, який «запропонував включити в «сухі» комп’ютерні тексти Кевин Макензи, звернувшися з проханням до “Message Services Group” (MsgGroup) 12 ківтня 1979р.»

Що це за символ?

 

Відповідь: смайл.

Перший студент, який дасть відповідь на це запитання отримує смайл.

 

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ.

 

Перша зупинка нашого круїзу – це Станція «До витоків Інтернет».

 

Тут ми пограємо в гру «Знайди пару». Щоб дати відповіді на запитання, ви можете переглянути газету «До витоків Інтернет» або онлайн версію за посиланням: http://ru.calameo.com/read/0024583745b0df1747b71 (Додаток К), яку ми створювали на минулому занятті в програмі Microsoft Office Publisher.

 

Вам в якості домашнього завдання треба було розгадати кросворд http://learningapps.org/display?v=pjrnufdya:

 

 

Перевіримо домашнє завдання за допомогою наступного питання:

 

?

Завдання 1. На екрані проектора зображені запитання і відповіді. Треба з’єднати пари так, щоб утворилися правильні твердження.

 

(На екрані 2-4 слайд презентації «До істоків Інтернет».)

 

УТОЧНЕННЯ ВІДПОВІДЕЙ:

    1. ARPANET
    2. Вінсент Серф
    3. Ліклайдер

 

Кожний, хто назвав правильну відповідь, отримує смайл.

 

 


III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

 

Сьогодні в Інтернеті існує безліч корисних електронних сервісів для оперативного обміну інформацією, тому наступна наша зупинка: «Основні сервіси Інтернет»

(На екрані 5 слайд презентації «Основні сервіси Інтернет»)

 

БЕСІДА З СТУДЕНТАМИ:

 

?

Уважно розгляньте основні сервіси Інтернет, які зображені на екрані проектора. Які сервіси ви використовуєте в роботі Інтернет?

 

Як бачите сервіси бувають різні.

Ми будемо говорити сьогодні про ті, що допомагають спілкуватися.

 

Розрізняють безпосереднє і опосередковане спілкування.

З безпосереднім спілкуванням все зрозуміло, а ось опосередковане спілкування – це таке, яке відбувається між людьми, що розділені простором або часом.

І безумовно одним із лідерів засобів опосередкованого спілкування є Інтернет.

 

Тому епіграфом до нашого заняття ми візьмемо слова Антуана де Сент-Екзюпері: «Немає більшої радості в житті, ніж радість живого спілкування».

Ми живемо не на окремих безлюдних островах, тому наше життя – суцільне спілкування.

(На екрані 6 слайд презентації слова Антуана де Сент-Екзюпері)


IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

 

ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА З КАРТКАМИ-ЗАВДАННЯМИ.

 

Студенти отримують картки (Додаток А), на яких зображені іконки відомих сервісів і служб.

 

?

Завдання 2. Перелічити відомі сервіси і відповісти на запитання: «Які сервіси призначені для спілкування?»

 

УТОЧНЕННЯ ВІДПОВІДЕЙ СТУДЕНТІВ ПО КАРТКАМ:

  1. Браузери.
  2. Служби інтерактивного спілкування (mail-агент, skype, icq, форуми и чати, відеоконференції)
  3. Соціальні мережі (youtube, twitter, vk и т.д.)
  4. Поштові клієнти (Outlook Express, The Bat!  Mozilla Thunderbird, indows Live Mail)
  5. Платіжні системи.
  6. Навчання в Інтернет.

За правильні відповіді учні отримують смайли.

 

Студенти називають служби і сервіси, уточнюють, які з них для спілкування. Перевірка відповідей студентів за допомогою слайду презентації.

(На екрані 7 слайд презентації уточнення відповідей учнів з запитання  про сервіси спілкування в Інтернет)

На нашому морі Інтернет-шторм, і зараз ми з вами проведемо гру «Мозкова атака», в якій згадаємо, які сервіси призначені для навчання в Інтернеті.

 

?

Завдання 3. Перелічити відомі сервіси для навчання в Інтернет (для довідки можна використати буклет Додаток Б)

Уточнення відповідей:

  • http://osvita.ua/
  • http://ru.wikipedia.org
  • http://www.test.dn.ua/
  • http://testportal.gov.ua/
  • http://www.teachvideo.ru/

За правильні відповіді студенти отримують смайли.

На екрані з’являється 8 слайд «Марафонець»

 

?

Завдання 4. Хто це? І яке відношення має цей хлопець до теми нашого заняття?

 

 

УТОЧНЕННЯ ВІДПОВІДЕЙ СТУДЕНТІВ:

 

На слайді зображено марафонця.

 

У Стародавній Греції не існувало поштової системи, повідомлення доставляли піші вістові. Одного з них історія добре пам’ятає, адже він приніс звістку про перемогу греків у битві при Марафоні.

 

Це повідомлення доставлено в стислий час – вістовий подолав відстань 230км. за 2 дні. (для довідки: хоча вістовий і помер, але з’явився в легкій атлетиці вид змагань – марафонський біг)

 

У нас Марафон унікальний тепер:

До послуг народу – поштовий кур’єр.

Не встигнемо кашлянути у Львові,

З Торонто почуємо: «Будьте здорові».

По світу розносяться радісні вісті,

«Летять» фотознімки, мелодії, пісні.

Архіви, дипломні, статті та есе,

Усе за секунди нам пошта неме.

 

Думаю ви всі знаєте, що коли вперше створювали Інтернет, то ця мережа перш за все була призначена для передачі  поштових повідомлень. Отже електронна пошта – це перший електронний засіб комунікації і спілкування.

 

V. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

 

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ЕЛЕКТРОННУ ПОШТУ.

 

Електронна пошта (e-mail) – це всесвітня система обміну електронними повідомленнями.

 

Основними сферами застосування електронної пошти є особисте ведення листування і робота з деякими інформаційними ресурсами Інтернету, такими як списки розсилки, служби новин і системи пересилання файлів електронною поштою.

 

Електронна пошта базується на роботі поштових серверів, які надають послуги – створення електронної скриньки, відправки листів тощо.

 

РОБОТА СТУДЕНТІВ З ІНДИВІДУАЛЬНОЮ КАРТКОЮ.

Студенти записують відповіді в індивідуальні картки

 

?

Завдання  5. Використовуючи слова для довідки запишіть 4 адреси онлайнових поштових веб-служб (завдання 1 з індивідульаної картки Додаток Б)

 

Перевірка відповідей студентів:

(На екрані 9 слайд презентації «Он-лайнові поштові сервіси»)

 

 

Правильні відповіді:

  • gmail
  • ukr
  • mail
  • hotmail

 

САМООЦІНКА. Студенти самі оцінюють свої відповіді і рисують смайлик зі скобками, скільки правильних відповідей, стільки скобок треба написати. Наприклад, 3 відповіді  ;)))

 

 

На одному з занять ви мені писали, що кожний з вас має адресу електронної пошти.

 

?

З чого складається адреса електронної пошти? (для відповіді на запитання уважно перегляньте індивідуальну картку Додаток В, відповідь в рамці)

Відповідь:

Адреса складається з двох частин, які поділені символом @. Перша частина довільна – це ім’я користувача, а друга частина  - це назва поштового сервера.   

За правильні відповіді студенти отримують смайли.

 


Наступне запитання:

 

 

?

Які поштові сервіси ви знаєте? (для відповіді на запитання уважно перегляньте індивідуальну картку Додаток В, завдання 1)

Студенти аналізують індивідуальні картки і слайд 9 презентації.

 

Ми всі з вами хоча б раз у житті писали листи. Давайте порівняємо, як заповнюється звичайний лист і електронна кореспонденція.

(На екрані 10 слайд презентації порівняння звичайного листа і e-mail)

Уточнення відповідей студентів:

  • у звичайному письмі треба вручну писати повну адресу утримувача (вулицю, дім, місто), а електронному письмі  - тільки e-mail.
  • У електронному письмі не треба писати ПІБ відправника листа, і  ПІБ одержувача, тому що поштовий сервіс ці данні автоматично вносить у лист.
  • У звичайному письмі не пишеться тема листа.
  • Тіло повідомлення у електронному листі відповідає аркушу листа у звичайному письмі.

 

(На екрані 11 слайд презентації порівняння звичайного листа і e-mail)

 

 


УТОЧНЕННЯ ВІДПОВІДЕЙ СТУДЕНТІВ:

 

  • звичайний лист надходить до поштового ящика фізичного, а e-mail – лист надходить до папки Вхідні або Спам;

 

  • відправку e-mail – листа завжди можна перевірити, бо лист можна знайти в папці Відправленні або в папці Чернетки, якщо лист був не відправлений.

 

 

СТВОРЕННЯ СКРИНЬКИ В ОНЛАЙНОВІЙ ПОШТОВІЙ СЛУЖБІ.

(На екрані 12-13 слайд презентації відео урок  «Як створити електронну скриньку в сервісі gmail.com»)

 

 

Вчитель коментує етапи створення електронного ящика на gmail.com, якщо не чути звук з відеоролика.

 

УТОЧНЕННЯ ВІДЕОУРОКУ:

 

  • зверніть увагу, що треба перевіряти ім’я користувача поштою;

 

  • пароль до скриньки обов’язково робіть достатньо надійний (доцільно використовувати великі й малі літери, цифри, знаки типа ?!. і т.п., бажано 14 знаків), і нікому його не повідомляйте!

 

 

РОБОТА СТУДЕНТІВ З ІНДИВІДУАЛЬНОЮ КАРТКОЮ.

 

Студенти записують відповіді в індивідуальні картки

 

?

Завдання  6. У кружечках запишіть номери кроків, які потрібно виконати, щоб створити електронний ящик в gmail.com (завдання 2 з індивідуальної картки Додаток В)

 

Студенти відповідають у себе в роздавальних картках, відповіді перевіряються за допомогою слайду презентації.

 


(На екрані 14 слайд презентації перевірка етапів створення e-mail)

 

 

УТОЧНЕННЯ ЕТАПІВ СТВОРЕННЯ E-MAIL

  1. Ввести адресу веб-сервіса gmail..com.
  2. Натиснути кнопку Створити акаунт.
  3. Заповнити реєстраційну форму.
  4. Для входу до поштової скриньки ввести логін і пароль.

 

 

САМООЦІНКА. Студенти самі оцінюють свої відповіді і рисують смайлик зі скобками, скільки правильних відповідей, стільки скобок треба написати.

 

КОРИСТУВАННЯ ЕЛЕКТРОННОЮ СКРИНЬКОЮ.  

Станція «Інтернет-екскурсії».

 

(На екрані 15 слайд презентації «Вам прийшов лист»)

 

 

 

Перший лист. Запрошення на екскурсію в Третьяковську галерею.

 

*

Завдання  7. Один з учнів отримує лист-запрошення і зачитує його. ( Додаток Г)

 

Екскурсовод круїзу (студент) знайомить усіх з хмарним сервісом ArtProject, показує, як знайти Третяковську галерею, як пересуватися в галереї і як переглядати картини.

 

Другий лист-бандероль. В бандероль вкладені

Ø  лист А4 з текстом запрошення на екскурсію в космос на планету Марс;

Ø  фотокартка,

Ø  коробка з матеріалом.

 

?

Як ця бандероль пов’язана з електронним листуванням?

 

УТОЧНЕННЯ ВІДПОВІДЕЙ УЧНІВ:

В електронних  листах можна приєднувати

  • файли (в нашій бандеролі – це файл А4),
  • архіви (в нашій бандеролі – це коробка) та
  • зображення (в нашій бандеролі – це фотокартка).

 

(На екрані 16 слайд презентації «Вкладені файли, архіви, картинки в e-mail»)

 

 

Студенти аналізують, як виглядає e-mail-лист, якщо до нього прикріплені файл, архів, тощо.

Студенти аналізують, як позначається лист, на який вони дали відповідь.

 

Далі повертаємося до листа і виконуємо завдання 8.

 

*

Завдання  8. Один з студентів отримує лист-запрошення і зачитує його. Запрошення на екскурсію в космос на Марс. (Додаток Д)

 

Екскурсовод круїзу (учень) знайомить усіх з хмарним сервісом Telescope, показує, як поставити сервіс на свій ПК, як переглянути зоряне небо, як переглянути планети сонячної системи, як потрапити на Марс. Запрошення на екскурсію в космос (Додаток Д).

 

 

Додатково можна звернути увагу, що не обов’язково встановлювати клієнта сервіса Telescope на свій комп’ютер, можна працювати з вебсервісом в он-лайн.

 


(На екрані 17 слайд презентації SOS)

 

 

Третій лист. SOS – запитання: як знайти бульвар Т.Шевченко в м.Київі, як визначити, де в Київі пробки, як визначити відстань між пунктами?

 

*

Завдання  9. Один з учнів отримує лист – SOS, зачитує і дає відповідь. ( Додаток Е)

 

Екскурсовод круїзу (учень) знайомить усіх з хмарним сервісом YandexMaps, показує, як користуватися сервісом карт Yandex, як знайти потрібну вулицю, як визначити відстань між пунктами. Запрошення на екскурсію по Київу (Додаток Е).

 

 

Електронна пошта забезпечує миттєвий зв’язок, проте вона повністю позбавлена супроводу «мови жестів». Уже багато років цю проблему Інтернет вирішує за допомогою «усміхнених облич», що передають вираз людського обличчя.

 

СТАНЦІЯ «РОЗШИФРУЙТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ»

 

Учні отримують картки – завдання, щоб розшифрувати повідомлення.

 

Запитання для студентів:

 

?

Завдання 10. Розшифруйте повідомлення (Додаток Ж)

 

УТОЧНЕННЯ ВІДПОВІДЕЙ СТУДКЕТІВ:

1.            Я скучаю без тебе.

2.            Ти мене дивуєш

3.            Я захоплююсь цією книжкою.

4.            Мені було так цікаво.

 

За правильні відповіді студенти отримують смайли.

 


СТАНЦІЯ «СИТУАЦІЯ»

(На екрані 18 слайд презентації «Ситуація»)

 

 

Останнім часом користувачі мережі Інтернет скаржаться на те, що на їхню адресу надходить непотрібна кореспонденція рекламного характеру. В мережі це називають спамом.

 

Далі кожен студент отримує картку-ситуацію. Коментує цю ситуацію і дає свої рекомендації щодо її усунення.

 

?

Ситуація №1. Як ви поступите, якщо у вас виникне наступна ситуація? (Додаток Ж)

 

УТОЧНЕННЯ ВІДПОВІДЕЙ СТУДЕНТІВ:

  • Якщо ви отримали лист, який попав в спам, не треба його відкривати, треба лист видалити.
  • Не треба залишати свій e-mail на всіх сайтах, щоб потім не страждати від спаму.
  • Рекомендовано мати 3 e-mail: для розсилок, для особистого листування, для регистрування на сервісах.
  • Якщо отримали лист, в якому англійської написано, що не знайдена адреса отримувача, то треба перевірити e-mail, на який ви відправляєте листа!

За правильні відповіді студенти отримують смайли.

 

VI. ЗАСТОСУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК

 

САМОСТІЙНЕ ВИКОНАННЯ ЗАВДАННЯ.

 

Написання електронного листа.

Студенти виконують завдання 3 з індивідуальних карток (Додаток В).

(На екрані 19 слайд презентації створення електронного листа.)

 

 

Студенти записують свою діючу e-mail адресу, адресу, на яку треба відправити лист, підраховують отримані смали і записують кількість у відповідне поле, виставляють собі оцінку за урок. Обов’язково підписують лист, записують своє призвіще.

 

 

VII.          УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

 

Інтерактивна вправа

?

Зі скількох частин складається електронний лист? (Відповідь: з двох – заголовка і листа)

Скільки поштових скриньок може мати одна особа? (Відповідь: безліч)

Зі скількох частин складається електронна адреса?  (Відповідь: з двох – імені користувача і адреси веб-сервера)

 

Міркування над висловом.

(На екрані 20 слайд презентації, вислів Ліни Костенко.)

 

?

Як ви розумієте, чому треба писати листи вчасно?

Як треба заповнювати заголовок листа, щоб не отримати повідомлення, що невірний e-mail адрес?

 

VIII.       ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ.

 

E-mailдоступний і простий сервіс. Для того, щоб почати користуватися послугами електронної пошти, достатньо мати доступ до Інтернету з будь-якої точки світу, де є телефонний зв'язок.

?

Скільки корисних сервісів в Інтернет? (Відповідь: багато)

Ми відкрили клад, який шукав наш лайнер в Інтернет-морі інформації? (Відповідь: да)

 

 

А тепер кожен з учнів бере монету, на якій написаний сервіс Інтернет, озвучує його, говорить чим цей сервіс корисний, і прикріплює цю монету на карту «Круїзу Інтернет».

(На екрані 21 слайд презентації, відкритий скарб Інтернет.)

 

IX.             ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

(На екрані 22 слайд презентації, відкритий скарб Інтернет.)

  1. Заповнити форму. Відповісти на запитання: https://docs.google.com/forms/d/1Cx28Px7gkJhlOquGW-m8rMZRJwp_8C0JR2ynLQG4lRg/viewform?edit_requested=true (http://s.shr.lc/18IFbMe) Додаток Л
  2. Створити поштову скриньку на сервісі Gmail.
  3. Переглянути ДЗ: http://ru.calameo.com/read/0024583743ae516a615a9 (http://s.shr.lc/18IFKWj)
  4. Скачати файл домашнього завдання: https://docs.google.com/file/d/0B1f1dDITlFSzNXlfLTFKUlNkM2s/edit?usp=sharing (http://s.shr.lc/18IJ43Q)
  5. Відправити файл з відповіддю на email- вчителя.
  6. Відправити скриншот відповіді на кросворд http://learningapps.org/display?v=pjrnufdya на email- вчителя.

 

ЛІТЕРАТУРА

  1. Н.М. Манько. Методика викладання інформатики. Рівень стандарту. Академічний рівень. 10 клас. Київ. Видавнича група ВНV. 2012р.
  2. І. О. Завадський, І. В. Стеценко, О. М. Левченко.Iнформатика. 10 клас. Рівень стандарту. Київ. Видавнича група ВНV. 2012р.
  3. І. О. Завадський, І. В. Стеценко, О. М. Левченко. Практикум i робочий зошит з інформатики. 10 клас Рівень стандарту. Київ. Видавнича група ВНV. 2012р.
  4. С.О.Доценко, Н.Б. Чистякова. Інформатика. Розробка уроків. 10 клас. Рівень стандарту. Видавництво ранок. 2012р.
  5. В. С. Березовський, І. В. Стеценко. Основи Інтернету. Київ. Видавнича група ВНV. 2012р.

 

 

 


ДОДАТОК А

1.

 

2.

3.

4.

The Bat! 4.2.42 Pro Rus скачать бесплатно - лучший почтовый клиент  

5.

6.

 

Відповіді:

  1. Браузери.
  2. Служби інтерактивного спілкування(mail-агент, skype, icq, форуми и чати, відеоконференції)
  3. Соціальні мереі (youtube, twitter, vk и т.д.)
  4. Поштові клієнти (Outlook Express, The Bat!  Mozilla Thunderbird, indows Live Mail)
  5. Платіжні системи.
  6. Навчання в Інтернет.

ДОДАТОК Б

 

Електронні засоби навчального призначення (ЕЗНП) – це електронні інформаційні ресурси, що забезпечують підтримку інноваційних технологій навчання.

 

Види ЕЗНП: електронний навчальний посібник; електронний підручник; тести для комп’ютерної тестувальної системи; довідники, словники; тренажери; віртуальні лабораторні роботи; автоматизовані навчальні системи; науково-методичні розробки у сфері дистанційного навчання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЕКСПРЕСС-ПОВТОРЕННЯ:

1.      Які програми загального призначення ви знаєте? Наведіть приклади застосування таких програм у навчальній діяльності.

2.      Як ви використовуєте Інтернет?

3.      Як використовуєте Інтернет у навчанні?


ДОДАТОК В

 

                                               

Інтернет-Круїз

Тема: «Робота з електронною поштою через веб-інтерфейс»

Электрона пошта – це служба Інтернет, яка призначена для організації обміну повідомленнями між користувачами глобальної мережі Інтернет.

 

Адреса электронної пошти записується так :

                       

ИМ’Я_КОРИСТУВАЧА@ ИМ’Я _ПОШТОВОГО_СЕРВІСУ

 

 

Наприклад,                       ivanov@ukr.net

E-mail – швидкий, дешевий вид зв’язку - в будь яку точку світа можна миттєво і безкоштовно відправити электронне повідомлення.

 

  1. Використовуючи слова для довідки, запишіть 4 адреси онлайнових поштових веб-служб.

Слова для довідки: gmail, ukr, com, i, www, net, mail, ua, hotmail.

1._______________                                                          3._______________

2._______________                                                          4._______________

 

  1. В кружках запишіть номера кроків, що треба виконати, щоб створити електронниу скриньку в gmail.com

 

 

  1. Написати лист:

Здравствуйте, Виктория Павловна.

 

Сегодня на уроке я получил:

J  _______ шт.

J) _______ шт.

L  _______ шт..

 

Моя самооценка _____________

Мое настроение _____________

 

________

С ув.  __________________________, учащийся гр. №7

                             (указати свое ФИО)

 

4. Чому Ліна Костенко сказала, що «Пишіть листи і надсилайте вчасно, коли іх ждуть далекі адресати»

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


ДОДАТОК Г

 


ДОДАТОК Д


ДОДАТОК Е

 

SOS

 

 

Допоможіть

 

Ø  знайти бульвар Тараса Шевченко в Київі

Ø  визначити, де пробки в м.Київі

Ø  визначити відстань від метро Університет до вулиці Хрещатик в м.Київі.

 



ДОДАТОК Ж

Ситуація №1: Скажіть, які дії могли призвести до отримання спаму.

 

 

Доброго дня, Ірино.

Хочу поділитися з тобою свіжими враженнями. Вчора я знайшов в Неті цікавий форум любителів гри в шахи. Я залишив там адресу своєї скриньки з надією отримати листи від однодумців. Ти не уявляєш моєї радості, коли сьогодні я отримав десятки листів і тільки половину з них прочитав. Тільки не розумію, чому багато листів були зовсім не про шахи.

До зустрічі, Олег.

 

Ситуація № 2

 

Поясніть, навіщо людині може знадобитися кілька скриньок електронної пошти.

 

Ситуація № 3

 

Підтвердить або спростуйте:

Отримавши лист, який є спамом, необхідно відповісти на нього із проханням припинити розсилку.

 

Ситуація № 4

 

Підтвердить або спростуйте:

Якщо лист схожий на спам і в ньому є гіперпосилання, потрібно їх клацнути – можливо, там міститься цікава інформація.

 

Ситуація №5

Що означає цей лист?


ДОДАТОК З

Розшифруйте повідомлення:

 

 

Розшифруйте повідомлення:

 

 

Розшифруйте повідомлення:

 

 

 

Розшифруйте повідомлення:

 

 

Відповіді:

  1. Я скучаю без тебе.
  2. Ти мене дивуєш
  3. Я захоплююсь цією книжкою.
  4. Мені було так цікаво

ДОДАТОК І


 

ДОДАТОК К

Перевірка домашнього завдання http://learningapps.org/display?v=pjrnufdya:

 

 

Додаткова інформація http://ru.calameo.com/read/0024583745b0df1747b71:


 

ДОДАТОК Л

Домашнє завдання Тест (http://s.shr.lc/18IFbMe):

 

Домашнє завдання Word-документ (http://s.shr.lc/18IJ43Q)


Скачано с www.znanio.ru