|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Алгоритмдеу және программалау |
Мектеп: №30 мектеп-гимназиясы Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары_________ Асанова Н.Б |
|
Күні: 10 « а» __________________ 10 «ә»___________________ |
Мұғалімнің аты-жөні: Мейрахатқызы Назген |
|
Сынып: 10 Сабақ №9 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Процедуралар мен функциялар |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін негізгі мақсат |
Процедуралар және функцияларды қолданып визуалды бағдарлама жасайды |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: |
|
Процедуралар және функциялар түсінігі мен олардың қолдану ережелерін біледі. |
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|
|
Процедуралар және функциялардың әдістерін, оларды қолдану ережелерін, қызметтерін ажырата алады. |
|
|
Кейбір оқушылар: |
|
|
Процедуралар және функциялар түрлерін қолдану барысында программа құруды қосуды жүзеге асырады. |
|
|
Бағалау критерийлері |
1.Құпия сөздің қолданылу себебін түсіндіреді 2.Құжатқа құпия сөз орнату әдістерін сипаттайды 3. Вирустан қорғайтын бағдарламаларды ажыратады 4. Архивтелген құжаттарға қорғаныс қояды |
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар: Процедуралар, функциялар сөздерінің үш тілде аталуын жаз. Пәндік лексика және терминология: оқиға, Private sub, End Sub Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер: Процедура деген не? Оның синтаксисі қандай? Процедураның функциядан қандай айырмашылығы бар? Процедураны қалай шақырамыз? Функция деген не? Функцияның синтаксистік өрнектелуі қалай жазылады? |
|
Пəнаралық байланыс |
Ағылшын, математика, орыс тілі |
|
Алдыңғы білім |
Пішіндер және обьектілер |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
v Жағымды ахуал қалыптастыру Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу. «мен үшін қымбат...» тренингін ұйымдастыру. Оқушыларға өздеріне қымбат ..айтады. Мысалы: мен үшін отан қымбат. v Топқа бөлу Сынып оқушыларын процедура, функция тақырыбы арқылы 2 топқа бөлінеді
Білу. Ой қозғау сұрақтары 1. Visual Basic тілін іске қосу үшін? 2. Басқару элементтеріне жататындар? 3. Мәзірлер қатарын атаңдар? 4. Text Box қандай қызмет атқарады? 5. Күн мен айды енгізетінбасқару элементі Түсіну Көзбен көретін айғақтар негізінде танымдық ойлау қабілеттерін дамыту мақсатында тақырыпқа байланысты ЭО ұсынылады.
|
Қима-қағаздар, слайд,интербелсенді тақта
Сұрақтар жазылған таратпа қағаздар, фасоль
|
|
Сабақтың ортасы
|
Практикалық жұмыс.76 бет Тақырып бойынша алған білімдерін практикада қолдану, жеке, жұптық жұмысты қалыптастыру мақсатында практикалық тапсырманы орындайды Компьютермен жұмыс. Талдау «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. 1-топ: Процедуралар 2-топ: Функциялар 2 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын. Оқушылар жеке оқиды, жұппен талдайды, топпен талықылайды Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады.
Сабақты жинақтау үшін «Константинополь» әдісі қолданылады.Оқушылар тақырып бойынша қорытынды қысқа бір нақты сөйлем айтып шығады |
Visual Basic бағдарламасы
анимациялық слайд
флипчарт, маркерлер анимациялық слайд Оқулық, визуалды айғақтар |
|
Сабақтың соңы
|
Топ басшыларына бағалау парағы берілген сол бойынша бағалау және мұғалімнің қорытынды бағасы Кері байланыс Бүгінгі сабақтан алған білімдері мен жеткен жетістіктерін білу мақсатымен «Блоб көпіршесі» кері байланысы алынады.
|
Жұмыс дәптерлері Бағалау парағы Стикерлер Маркерлер
|
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.