информатика

  • pdf
  • 05.05.2020
Публикация на сайте для учителей

Публикация педагогических разработок

Бесплатное участие. Свидетельство автора сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Иконка файла материала 213.pdf

ТЕМА: Таблиці в текстових документах. Практична робота: Робота з таблицями і зображеннями у текстових документах.

МЕТА:

      навчальна: ознайомити учнів із поняттям таблиці в текстових документах та її властивостями, сформувати навички створення, редагування, форматування таблиці та її об’єктів, пригадати типи графічних зображень, що використовуються текстовому документі та способи їх вставлення в текстовий документ; 

      розвивальна: виховувати наполегливість у досягненні мети, позитивне ставлення до навчання шляхом розкриття практичного значення теми, створювати умови для саморозвитку і самонавчання, осмислення своїх потенційних можливостей і життєвих цілей;

      виховна: розвивати алгоритмічне та логічне мислення, вміння порівнювати, виділяти головне, робити узагальнення і висновки, застосовувати набуті знання на практиці, впливати на розвиток найкращих рис особистості.

Обладнання: комп'ютери, текстовий редактор MS Word 2007, необхідні зображення, мережа Інтернет.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

 

Хід уроку Актуалізація опорних знань.

Учням пропонується пройти тестування на комп’ютері.

Мотивація навчальної діяльності. Формулювання мети і завдань уроку. 

Отже, у повсякденному житті ви зустрічаєтесь із різними текстовими документами, що містять не тільки текстовий фрагмент, а й таблиці. Наприклад, розклад уроків, розклад руху транспорту, табель успішності, різні відомості тощо. Без таблиць важко, а інколи і неможливо правильно розташувати текст, розподілити його за певними змістовими ознаками.

Вивчення нового матеріалу.

Таблиця відображується у вигляді сітки, що складається із вертикальних стовпців та горизонтальних рядків. Перетин рядка і стовпця визначає комірку, в якій може зберігатися слово, речення, число, формула чи картинка. Створення таблиці

Перший спосіб. Таблицю можна намалювати за допомогою миші, використовуючи основні інструменти Олівець (кнопка Створити таблицю) та Гумку, що знаходяться на панелі інструментів Таблиці і межі або команду Таблиця →Намалювати таблицю.

 

Такий спосіб часто використовують, коли стовпчики чи рядки хочуть зробити різними за розміром.

 

Другий спосіб. Вставити таблицю, задавши кількість рядків та стовпчиків.

Команди: Таблиця ВставитиТаблицю або клацнути по кнопці Вставити таблицю на Панелі інструментів (використовують, якщо потрібна стандартна таблиця).

Цей спосіб використовується найчастіше.

 

 

Третій спосіб. Перетворення готового тексту на таблицю. Текст повинен бути для цього підготовлений — інформацію треба розміщувати в певному порядку, через однакові проміжки чи знаки. Команда: Таблиця → ПеретворитиТекст на таблицю.

 

 

 

 

Сьогодні на уроці вам пропонується розгадати кросворд, та ввести потрібні слова до готового шаблону. (Допускається використання картки з підказкою слів) 

                                                                                                 5.                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

1.        _______________ схил у Києві - вулиця-музей, вулиця - виставкова галерея. 

       Раніше - це був один із шляхів, який з'єднував центральну частину міста з торговельним районом.

2.        _______________ собор з каплицею кампіанів – Львів. 

Будував його львівський архітектор П. Штехер в 1479 р. Протягом XVI—XVII ст. навколо собору будують каплиці, деякі з них збереглися.

3.        _______________ Фредра, с. Вишня - зведений в 1835 р. 

Олександром Фредро, про що свідчить картуші, вмуровані в ліве крило будівлі. Інтер'єр декорував відомий різьбяр того часу Петро Віталіс Харасимович зі Львова.

4.        _______________ Головна вулиця Одеси, пролягає від Соборної площі до Рішельєвської. 

Названа на честь першого градоначальника і "збирача" Одеси, який зробив величезний внесок у пожвавлення і збагачення причорноморських земель.

5.        _______________ церква, Київ р. В 1757 р. за проектом архіт. І. Р. Григоровича-Барського 

Споруджена в стилі бароко цегляна триярусна дзвіниця, оточена галереєю для неіснуючої нині церкви Костянтина та Олени

6.        _______________ Стрілка. 

Одне з унікальних місць в світі - вузька піщана коса, що відокремлює Азовське море від озера Сиваш

7.        _______________ Фортеця – музей, розташована на Печерської височини

Складалася з ядра — цитаделі (XVIII ст.), двох самостійних укріплень — Васильківського та Госпітального, доповнених оборонними казармами, вежами (XIX ст.).

8.        _______________ Костел, р. Львів В 1749 р. 

Був закладений фундамент за проектом інженера і архітектора Я. де Вітте. До 1764 г. костел був в основному завершений, але після пожеж 1766 и 1778 рр. роботи відновилися. У 1865 р. до костелу прибудували чотириярусну дзвіницю.

9.        _______________ церква, р. Тернопіль 

Споруджена в 1602— 1608 рр .. біля міського валу у Кам'янець-Подільських воріт майстром Леонтієм.

 

 

 

 

 

Правила ТБ при роботі за комп’ютером 

 

Виконання завдань:

1. Відкрити папку / завдання 1 / на робочому столі 2. Відкрити шаблон кросворду 

3. Заповнити шаблон.

Фізкультхвилинка

 

Після відпочинку учням пропонується виконати друге самостійне завдання на комп’ютері:

1.       Створити таблицю за зразком:

1.

Андріївський схил

 

2.

 

 

3.

 

 

4.

 

 

5.

 

 

6.

 

 

7.

 

 

8.

 

 

9.

 

 

2.       Вставити фото пам’яток у таблицю (на робочому столі у папці / пам’ятки / 

3.       Знайти та підписати кожну пам’ятку

4.       Змінити межі таблиці обрав тип та колір меж довільно

5.       Зберегти свою роботу на робочому столі. 

Додаткове завдання:

1. Знайти в мережі Інтернет фото наступник пам’ятних міст України та додати до таблиці: 

Ø  Михайлівський Золотоверхий собор

Ø  Миколаївський костел

Ø  Музей-заповідник "Слово о полку Ігоревім"

Ø  Свято-Пантелеймонівський монастир (Феофанія)

Ø  Києво-Печерська лавра

Ø  Озеро Синевир

Підведення підсумків 

 

Бесіда з учнями – висновки виконаної роботи.