Иностранный язык

  • docx
  • 12.05.2020
Публикация на сайте для учителей

Публикация педагогических разработок

Бесплатное участие. Свидетельство автора сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Иконка файла материала 137.docx

Сабақтың тақырыбы: Адамға пайдалы сусындар

Сабақтың мақсаты:

 Білімділік:   Қазақ халқының емдік сусындары туралы түсінік беру. Денсаулықтың негізі – дұрыс тамақтану екенін түсіндіру. Өлең мазмұнымен жұмыс жасай отырып, есте сақтау, сауатты жазу, байланыстырып сөйлеу және өз бетімен жұмыс істей білу қабілеттерін дамыту.

 Дамытушылық: Тақырыпқа байланысты тіл байлықтарын сөйлеу әрекетін дамыту.

Тәрбиелік: Қазақ халқының емдік сусындарын бағалай білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:  дәстүрлі сабақ

Сабақтың әдісі:  түсіндіру, оқыту, қызықтыру.

Жұмыс формалары: топтық, жұптық, жекелей.

Көрнекілігі:  Сусындардың суреті, оқулық, грамматикалық ережеге арналған сызбалар.

 

                                         Сабақтың барысы:

I .Ұйымдастыру кезеңі: Сабаққа дайындықтарын сұрау, олармен ауа райы, жыл мезгілдері туралы аздаған 5-7 мин  әңгіме жүргізу.

II Үй тапсырмасын сұрау. «Өзің пісірген ас тәтті» атты өлеңді жатқа сұрау,бағалау.

III  Сабақтың мақсатымен таныстыру: Қазақ халқының емдік сусындары туралы мәліміттермен танысып, өлеңдарді оқу. Және де грамматикалық ережелерді дұрыс қолдана білу.

IV Бекіту. Оқылым.

1-тапсырма Өлең жолдарын ұйқастырып аяқтап айту.

Шай ішетін кесе

Сатып алдық...(кеше)

2-тапсырма. Қазақ халқының емдік сусындары туралы мәліміттермен танысып, өлеңдарді жаттау

1)Мәтінді оқу, аудару.

2) Өлеңдерді мәнерлеп оқу.

 3-тапсырма «Шұбат», «Қымыз» мәтіндерін бойынша деңгейлік тапсырмалар орындау  3-деңгей. Жазылым.

1.      Сөйлемдерді аяқтаңдар.

2.      Қарамен жазылған сөздер қандай сұрақтарға жауап беретінін анықтаңдар.

Өте шипалы сусын, сіңімді, пайдалы заттар, емдік дәрі, қышқыл сүт.

2-деңгей. Сөйлемдерден сым есім, етістіктерді тауып, астын сызыңдар. Мәтіннің мазмұнын айтып беріңдер.

1-деңгей.

V.Сергіту сәті:  Сөздік дәптерді қолдана отырып сөздер жарысы, мұғалім орысша сөздерді атайды  оқушылар жауабын береді, өткен тақырыптағы сөздерді естеріне түсіру.

 VI.Сабақты пысықтау. 5-тапсырма. Берілген сөздерге сын есім тіркеп, сөз тіркестерін құрау.

VII.Сабақты қорытындылау: Вендиаграммасы арқылы салаыстыру ұқсастығын ажырату.

Қымыз

Жылқы сүтінен алынады, қышқыл сүт өнімі

Ұқсастығы

Емдік, шипалы қасиеті бар.

Қазақ халының сусындары

Шұбат

Түйе сүтінен алынады,

қан толықтырады.

 

VIII  Үй тапсырмасын беру: 4-тапсырма сұрақтарға жауап беру.70 бет

Бағалау.


 

Посмотрите также