Сынып |
2 |
|||||||||||||||||||||||||||
Пән |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||
Бөлімі: |
3B бөлім Көбейту және бөлу. Есептер |
|||||||||||||||||||||||||||
Тақырыбы: |
Бөлу |
|||||||||||||||||||||||||||
Мақсаты : |
2.1.2.2 - көбейту және бөлу - өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау |
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыты |
Оқытушының іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылардың көңілін сабаққа аудару
Сабақтың тақырыбын хабарлау. Бөлу ! Сабақтың мақсатымен хабарлады. |
Оқушылар қайталап айтады |
Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады. |
Оқулықтар суреттер Кеспелер Сызғыш қарындаштар Қайшы Қағаздар беріледі. |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
№1. Ойлан А). 15 литр қымыз 3 ыдысқа теңдей бөлініп құйылды. Әр ыдыста неше литр қымыз болады?
|
Дескриптор: Суретпен берілгнен есепті шығарды.
|
Басбармақ арқылы бағалау
Басбармақ арқылы бағалау |
Оқулықтар суреттер Кеспелер Сызғыш қарындаштар Қайшы Қағаздар беріледі. |
||||||||||||||||||||||||
|
№2 кесте бойынша өрнектер құрастырып, олардың мәнін тап.
№3 есепті азайтудың көмегімен шығар. А) Барлығы – 50ж Әр мектепке - 10 ж. таратылса. Қанша мектепке алды - ? Шешуі : 50 =10 - 10 - 10 - 10 -10 50: 10=5 Жауабы: 5 мектепке жеткізілді. Ә) Барлығы - 33 Әр үстелге – 11 оқушы отырса Үстел -? қажет. Шешуі: 33=11-11-11 33:11= 3 Жауабы: 3 үстел керек.
№4. Сурет бойынша бөлу арқылы орындалатын есеп құрастыр. |
Дескритор: Кестедегі есептерді шығара алады.
Дескриптор: Есепты оқыды. Оны талдап, шартын құрастырды. Шешуін шығарып, жауабын тапты.
Дескриптор: Есепты оқыды. Оны талдап, шартын құрастырды. Шешуін шығарып, жауабын тапты.
Дескриптор : Сурет бойынша бөлу арқылы орындалатын есеп құрастырды. |
Басбармақ арқылы бағалау
Басбармақ арқылы бағалау
Басбармақ арқылы бағалау |
Оқулықтар суреттер Кеспелер Сызғыш қарындаштар Қайшы Қағаздар беріледі.
Оқулықтар суреттер Кеспелер Сызғыш қарындаштар Қайшы Қағаздар беріледі. |
||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы |
Қорытынды кезеңі Бөлу арқылы есептерді түсінді
|
|
Басбармақ арқылы бағалау
|
|
||||||||||||||||||||||||
Үйге тапсырма беру |
№5, 23 бет |
|
Басбармақ арқылы бағалау |
|
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.