Кестелік көбейту және бөлудің өтілген түрлері туралы білімдерін бекіту .Кеңейтілген тапсырмаларды орындауы қамтамасыз етіледі . Жеке. жұптық, топтық жұмыстар жүргізіледі. Қазақстан Республикасының Ғылым Академиясының академигі жерлесіміз математик Асқар Серқұлұлы Жұмаділдаевтың оқушыларға жолдаған тапсырмалары кезеңмен орындалады. Әр тапсырма соңында мадақтау айтылып отырады.
Көбейту және бөлу 4.docx
Айпеисова
Нурила
Пирмашовна
Сабақтың
тақырыбы:
Жалпы
мақсаты
Күтілетін
нәтиже
Түйінді
идеялар
Қажетті
құрал
жабдықтар
Тапсырмалар
Қосымша
тапсырма
Математика 3«А» сынып
2күн Сейсенбі
Көбейту және бөлу 430*2 және 860:2
Қызылорда қаласы
И.В.Панфилов атындағы
№5 мектеплицей
3«А»сынып
1сабақ
Кестелік көбейту және бөлудің өтілген түрлері туралы білімдерін бекіту
Оқушылардың ауызша көбейту және бөлуді орындау дағдыларының
қалыптасу деңгейін тексеру ;
Кеңейтілген тапсырмаларды орындау үшін қолайлы ортаны қамтамасыз
ету.
Әлеуметтік өзара әрекеттестікте оқыту арқылы барлық оқушылардың
бірдей оқу мен оқыту үдерісіне қатысуына ықпал жасау;.
Кестелік көбейту және бөлу түрлерін қайталайды.
Екіүш амалды өрнектерді шеше алады. Бірбірін шынайы бағалауға
үйренеді
Көбейту мен бөлу дағдылары қалыптасады.
Сабақ барысында өзара әрекеттесу арқылы оқушы өзіндік танымдық
қабілетін көрсетеді. Осы қабілеттерін дамыта отырып, сабаққа
белсенділікпен араласады.
Жұмыс парақтары, постер, суреттер, интерактивті тақта, слайдтар.
1 Жеке жұмыс(«Ашық тест»)
2 Топтық жұмыс(үй тапсырмасын талдау)
3 Топтық жұмыс (ортадағы қаламсап )
4 Жұптық жұмыс Есепте
5 Жеке жұмыс .Кері байланыс(Саусақтар сыры)
Есептер шығару, өздік жұмыс
Кеңейтілген тапсырмалар беру;
Мұғалімнің ісәрекеті
Оқушылардың
ісәрекеті Ұйымдастыру кезеңі
Қызығушылықтарын ояту. (1слайд.)
Қайырлы күн, қонақтар,
Қайырлы күн ,балалар.
Сейсенбі күн сәттілікке толсын.
Бүгінгі ашық сабақта,
Менің балаларымның бағасы,
Кілең бестік болсын !деп бүгінгі
сабағымызды бастаймыз.
Балалар , бүгін біздің сабағымыз ерекше болмақ.
Біздің мектебімізде бастауыш сынып бөлімінде
математика пәнінен апталық жүріп жатыр.Қазақстан
Республикасының Ғылым Академиясының академигі
жерлесіміз математик Асқар Серқұлұлы
Жұмаділдаев осыған орай бізге тапсырмалар
жолдапты.
Асқар Серқұлұлы Жұмаділдаев 1956 жылы 25
ақпанда Қызылорда облысы, Шиелі ауданы, Шиелі
кентінде дүниеге келген. Ғалым, физикаматематика
ғылым докторы (1988), профессор (1990), Қазақстан
ҰҒАның корреспондент мүшесі (1995). 19801990
жылдары Математика және механика институтында
(қазіргі Математика институты) кіші, аға, жетекші
ғылым қызметкер болды
Ғылыми дәрежелері:
1981 жылы физикаматематика ғылымдарының
кандидаты (КСРО ғылым академиясының математика
институты, Мәскеу).
1988 жылы физикаматематика ғылымдарының
докторы (КСРО ғылым академиясының математика
институты, Ленинград бөлімі).
1990 жылы Қазақ Ұлттық Университетінің
профессоры.
1995 жылы ҚР ҰҒАның корреспондент мүшесі.
2004 жылы ҚР ҰҒАның академигі.
1тапсырмасы. Ребусты шешіп, топ атауларын
Балалар
сәлемдесіп
орындарына
отырады.
Топпен
бірігіп,ребусты
шешіп , топ беру.
Ітоп. Қосу .Сложение. Addition.
II топ. Азайту. Вычитание. Subtraction
III топ. Көбейту. Умножение. Multiplication
IV топ. Бөлу. Деление .Division
Топқа бөліну. Әр топ ребусты шешу арқылы өз
топтарының атын табады,
Үйге берілген тапсырманы тексер.
"Менен сұрақ ,сенен жауап"әдісі
1. 1тоннада қанша кг бар?
2 .2 ғасыр 6жыл неше жыл?
3. 1метр 10см неше сантиметр?
4. 80 мен 6ның көбейтіндісі нешеге тең?
5. 720 мен 9дың бөліндісі нешеге тең?
Күн ретін және көркем жазу минуты жүргізіледі.
2тапсырма
2.Математикалық диктант
1. 50 ондық пен 5 бірліктің қосындысын 5 есе кеміту
2. 27 ондықты 3 есе кеміту
3. 5 жүздік 5 ондық 5 бірлікті 5ке бөлу
4 72 мен 9дың қосындысын 9 есе кеміту
5 .69 бен 6ның айырмасын 7ге бөлу.
3тапсырма.Тест жұмысын орында.
1.Қабырғалары 4см және 3см тіктөртбұрыштың
ауданын тап.
а) 12см 2 ә)14см2 б)15см2
2.48дің 6дан бір бөлігін тап:
а) 6 ә)8 б)
3. (64+36)*8
а)100 ә)108 б) 800
4.х:20=30
A) x= 500 ә ) x=100 б) x=600
Жаңа сабақты түсіндіру.
атауларын тауып
3тілде
қайталайды
Үй тапсырмасын
тексеріп
.сұрақтарға жауап
береді?
Күн ретін жазып,
тапсырманы
дәптерде
орындайды.
Тест
тапсырмаларына
жауап қағазын
көтереді? №1
Жазуды пайдаланып, көбейту тәсілін түсіндіру.
403*2=806 806: 2 =403
4тапсырма
Тақтамен жұмыс
340.2=680 480:2=240 230.2=460
960:3=320
210.2=420 630:3=210 420.2=210
690:3=230
Ортадағы қаламсап /топтық жұмыс/
5тапсырма
№2 Есепті шығар:
Ітоп
3қалам96тг
2қалам?тг
Ш: (96:3).2=64тг
Ж: 2қалам 64теңге тұрады
ІІтоп
ә) Бағасы?тг
Саны4
Құны840тг
Ш:840:4=210
Ж: Бағасы 210теңге
ІІІ топ
б)Бағасы210тг
Саны3
Құны?тг
Ш:210.3=630
Ж: Құны 630теңге
IV топ.
5 дәптер 75тг
3дәптер ? тг
Ш: 75:5*3 45
Сергіту сәті.
6тапсырма
Жұппен жұмыс
Түсіндірілген
тапсырманы
тыңдап, сол
бойынша
мысалдар
шығарады.
Топпен бірге
тапсырманы
орындайды.
Балалар бармақ
арқылы
бағалайды.
Музыка ырғағына
сәйкес қимылдар
жасалады. №3Амалдарды орында.
433.2+43.2=866+86=952
630:3+304.2=210+608=818
84:7+106.2=12+212=214 460:2306:3=230
102=128
222:2+862:2=111+431=541 840:4+63*3 =399
7тапсырма
Ойлан, тап:
1.Марат ойлаған санның төрттен бір бөлігіне 26ны
қосқанда 70 шықты. Марат қандай сан ойлады?
2. . Геологтар әрқайсысының массалары 1кг, 2кг, 3кг,
4кг, 5кг және 6кг болатын алты тас тауып алды.
Тастарды үш қапшыққа салды, оларды
әрқайсысындағы тастардың массасы бірдей
болатындай етіп, қалай бөліп салуға болады?
3. Сен нешедесің?деп сұрағанда, Еркін:Егер ең кіші
үш таңбалы саннан ең кіші екі таңбалы санды азайтып,
оның оннан бір бөлігін алсаң, менің жасымды
табасың, деп жауап берді. Еркін нешеде?
4.Айдос үйдің 6қабатында тұрады, ал Жандос осы
подъездің
3қабатында тұрады. Егер Айдосқа дейін 60
баспалдақ болса, Жандосқа дейін неше баспалдақ
бар?
Бекіту. Сонымен бүгінгі сабағымызда не үйрендік?
Үйге тапсырма.
№5 96бет
Бағалау: Балаларды мадақтап, бағалау.
«Саусақтар сыры»
Кері байланыс
Ақ параққа саусақтардың бейнесін салады.
Бас бармақ бүгінгі сабақта не тартымды болды.
Сұқ саусақ неге басты назар аудару керектігін
түсіндің?
Ортаңғы саусақ не сізді таң қалдырды?
Келесі саусақ сіз үшін не түсініксіз болды?
Жұппен бірге
орындап ,
тексереді.
Топпен бірге
орындап қима
қағаздарды
тақтаға
жапсырады.
Саусақтарының
бейнесін салып ,өз
ойларын жазады?
Кері
байланыс: Кішкене саусақ сіз үшін не жаңалық болды?
Ал алақаныңызға ұсыныстар жазыңыз
берілген саусақтарға өз ойларын шынайы жазады.
Саусақ бейнесі салынған парақтар
Оқушылар
Көбейту және бөлу 430*2 және 860:2
Көбейту және бөлу 430*2 және 860:2
Көбейту және бөлу 430*2 және 860:2
Көбейту және бөлу 430*2 және 860:2
Көбейту және бөлу 430*2 және 860:2
Көбейту және бөлу 430*2 және 860:2
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.