Ұсынылып отырған сабақ жоспары орта білім беру мазмұнын жаңарту аясында бастауыш мектепке (1-сыныптарға) арналған.Әр сабақтың мазмұны жеңілден күрделіге қарай принципі бойынша құрастырылған. Оқушылардың белсенді сөздік қоры әр сабақ сайын арта түседі, дегенмен әр сөздің қайталану жиілігі оқулық мазмұнында ерекше ескерілген. Сондай-ақ оқулықта ешқандай грамматикалық атаулар қолданылмайды, грамматиканы тек құрылымдық үлгі ретінде салыстырмалы түрде үйрету ұсынылады.
Киімдер.docx
Тақырыбы: Киімдер Мектебі:
Күні, айы:
1сынып
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаты
Сабақ мақсаты
Сабаққа
қатыспаған оқушылар саны:
Мұғалімнің атыжөні:
Сабаққа қатысқан
оқушылар саны:
1.1.1.1. Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет
ету (қимыл, ым мен ишараны қолдану, ісәрекет жасау).
1.1.3.1. Тыңдаған мәтінге (баяу қарқында) мұғалімнің көмегімен
иллюстрациялар/суреттер/сызбалар орналастырып, сұрақтарға жауап
беру.
1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды
сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру. 1.2.6.1. Тыңдаған/оқыған
материал туралы пайымдамасын (ұнайды/ ұнамайды) жасау.
Барлық оқушылар:
Киімдерді атай алады және олардың түсін айта алады.
Оқушылардың басым бөлігі:
Киімдерді түсімен ажырата алады, сұрақ қоюды біледі, сұраққа жауап
беруде өзін еркін сезінеді.
Кейбір оқушылар:
Басқа да киім атауларын атай алады, оларды өмірлік жағдаятта еркін
қолдана алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың
кезеңдері
Сабақтың басы (2
5 минут)
Сабақтың ортасы
(640 минут)
Жоспарланған жұмыс
Ресурстар
(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй
қалыптастыру. Сабақтың мақсатымен таныстыру.
(МК, Ұ) Оқулықтағы 1тапсырма бойынша оқушылар
киім атауларымен танысады. Сурет бойынша киім
атауларын (көйлек, шалбар, жейде, күрте, етік,
бәтеңке) тыңдайды, хормен және жекежеке
қайталайды.
Мұғалім алдын ала киімдерге байланысты карточкалар
дайындай алады. Оқушыларға бірбір карточкадан
таратады. Әр оқушы өзінің қолындағы киім түрін
атайды.
(МК, Ұ) 2тапсырмада оқушылар түстерді қайталайды.
Суреті бойынша көйлектердің түсін атайды. «Есте
сақта!» айдары бойынша мұғалім оқушыларға
қызғылт, қызғылт сары, көгілдір, күлгін түстерін
үйретеді.
(МК, Ұ) 3тапсырмада оқушылар өздеріне қандай түсті
киім ұнайтындарын айта алуды үйренеді. Орындаған
кезде оқушылар шығармашылық түрде жұмыс істейді.
Мұғалім оқушыларға ақ қағаз таратады. Оқушылар
оған өз қалауы бойынша бір
киімнің суретін салады, оны өзі таңдаған түске бояйды.
Содан кейін тапсырмада берілген үлгі бойынша айтады.
(Ж) 4тапсырмада оқушылар жұппен жұмыс істейді.
Берілген үлгі бойынша екі бала сөйлеседі. Ол үшін
мұғалім үстелдің үстіне киімнің суреті бар
карточкаларды қояды (суретін төмен қаратып қою
Оқулық
Аудиодиск:
1.6.1.;
1.6.4.
Киімдерге арналған
карточкалар.
Қағаз,
қарындаштар.
№1 жұмыс дәптері
Қосымша тапсырма: 1.6. керек). Бірінші оқушы бір карточканы таңдайды,
екінші оқушыдан оның не екенін және қандай екенін
(түсін) сұрайды.
(МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы
оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған
білімдерін бекіте түседі.
(Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта
алған білімдерін бекіте түседі.
Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондайақ
АКТні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады.
(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім
оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар
сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не
қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны
туралы ойпікірлерін білдіре алады.
Қосымша ақпарат
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды
жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ
бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.
Сабақтың соңы
(4145 минут)
Қорытындылау
1. Сабақ барысына
өзгертулер
енгіздіңіз бе? Неге?
2. Жүргізілген
жұмыс түрлері
қаншалықты тиімді
болды?
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе не?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?
1:
2:
Киімдер
Киімдер
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.