Қысқа мерзімдік сабақ жоспары №
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3 бөлім: Гимнастика элементтері және оның түрлері |
Мектеп:№40 |
|||||||
Мерзімі: |
Мұғалім: |
|||||||
Сынып: |
Қатысатындар саны: Сабақта жоқ: |
|||||||
Сабақтың тақырыбы |
Снарядтағы гимнастикалық жаттығулар жиынтығы
|
|||||||
Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме) |
8.1.5.1.Жаттығуларды кең ауқымында тактиканы, стратегияны және композиттік идеяларды анықтау және бағалау |
|||||||
Сабақмақсаттары |
Барлық оқушылар үйренеді: |
|||||||
Акробатикалық жаттығуларындатепе-теңдіктісақтайды |
||||||||
Басым көпшілігі үйренеді: |
||||||||
Акробатикалық жаттығулардан комбинациясын құрастырады |
||||||||
Кейбіреуіүйренеді: |
||||||||
Акробатикалық жаттығулардан комбинациясын құрастырып, өзі көрсете алады |
||||||||
Жетістік критерийі |
|
|||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Өздерініңкогнитивтікжәнефизикалықбілімдерін, гимнастика контексіндетүсініктері мен дағдыларынкөрсетежәнеталқылайалады. Русский: Бег, прыжок, кувырок, строевые приемы Казахский: Жүгіру, секіру, ауынау, саптықтәсілдер Английский: Running, jumping, somersaults, combatantreceptions |
|||||||
Құндылықтарды арттыру |
1. Ынтымақтастық 2. Өзаракөмеккөрсетужәнеөзін-өзісақтандыру |
|||||||
Жалпығаламдықтәрбиелеу |
Жауапкершілік, әртүрлілік, өзмәдениетін, жекебасынжәнежекеқұндылықтарынтүсінудіқұрметтеудіқамтитынөзарабайланыстыәлемдікқоғамдастыққажатқызусезімінтәрбиелеу. |
|||||||
АКТ қолданудағдылар |
Жаттығуларды және дененің қалпына келтіру жүйелерін көрсету |
|||||||
Пәнаралық байланыстар |
|
|||||||
Алдыңғыбілім |
Оқушылар бұрынғы тәжірибеден тепе-тендікті,акробатикалық жаттығуларды біледі және қолданады |
|||||||
Сабақбарысы |
||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||
Кіріспе дайындық бөлімі 10-12 мин |
Күтілетін қызмет түрлеріне сәйкес қауіпсіздіктітүсіндіру. Сабақ мақсатын және жетістік критериелерін айту, түсіндіру. Жүгіру. ЖДЖ. |
Әрбір қызмет үшін үлкен, бос орын. |
||||||
Негізгі бөлім 25-30 мин |
Бөрененің басына бетпен тұрып, бөренеге аттау, ортасына дейін жүру, сол жерде негізгі қалыпты қабылдау. Қолды жан-жаққа көтеру, сол аяқпен айқас қадам жасау (сол аяқ алда, оң аяқ – артта). Аяқ ұшына көтерілу және оң иық арқылы 180°-қа бұрылу. Сол аяқты артқа-жоғары жіберу, бүгілу және аздап алға еңкею, қолдар жан-жаққа («қарлығаш»). Сол аяқты бөренеге қою, екі аяқты бүгу, тізерлеп тұру, ал қолмен бөренеге сүйену. Дене ауырлығын оң аяққа көшіру және қолмен бөренені ұстап, сол аяқты жазу (жартылай шпагат жасау). Қолмен бөренені ұстап, оң аяқты сол аяққа қоб, тұру және бір уақытта қолды жан-жаққа ашу. Оң аяқпен алға бір қадам жасау және оны сол аяқтың алдына айқас қою, бұрылу, бөренеге көлденең тұру және бүгіліп секіріп түсу. |
Әрбір қызмет үшін үлкен, бос орын.
Интернет-ресурстар, |
||||||
Қорытыңды бөлім 3-5 мин Үй тапсырмасы |
Қорытындылау. Бағалау парағын толтыру және рефлексия жазылады. Үй тапсырмасы: Қағазға акробатикалық жаттығулардан комбинация құрастырып жазу |
|
||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуд іжоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Деңсаулықжәне қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||
Сабақбойыншарефлексия
Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта сарала удұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдер ісақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
||||||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.