Күрделі тригонометриялық теңсіздіктер
Оценка 4.8

Күрделі тригонометриялық теңсіздіктер

Оценка 4.8
Занимательные материалы
docx
23.03.2020
Күрделі тригонометриялық теңсіздіктер
Ашық сабақ:Күрделі тригонометриялық теңсіздіктер
Сабақ тақырыбы.docx

Сабақ тақырыбы: Мемлекеттік қорытынды аттестаттауға арналған емтихан есептерін шешу тәсілдері

Мақсаты: Оқушыларды мемлекетік қорытынды аттестаттауға арналған емтихан есептерін шешудің әдіс-тәсілдерін оқып үйрену, тез есептеу дағдыларын жетілдіру.

Дамытушылдық: Есеп шығару барысында ережелерді дұрыс пайдаланып, есте сақтау және логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік: Математикалық тілде өз ойын дұрыс қорыта отырып, жеткізе білуге, ұйымшылдыққа, жолдастыққа тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Бекіту сабағы

Сабақ әдіс-тәсілдері: Cұрақ-жауап, өз бетімен іздену, практикалық бекіту әдісі.

Сабақ көрнекілігі: презентация, постерь қорғау, шығармашылық жұмыстар, үлестірмелі кестелер, стикерлер.

Сабақ барысы:

I  Ұйымдастыру.

 II   Оқушыларды түгелдеу

А) Сәлемдесу –   шеңбер жасап, қолдарын ұстап тұрып бір- біріне сәттілік тілеу. (1 мин)

Б) Сыныпты топқа бөлу

 


                                                                              

 

Топ басшыларын сайлау

I топ Иррационал теңдеу

II топ Көрсеткіштік теңдеу

III  топ Теңсіздіктер

 IV топ Мәтін есептер

II Үй тапсырмасын тексеру

I, II, III, IV  топ Математикалық сауаттылық есептері бойынша постерь қорғау

III топ басшыларына есептер тақтада орындатады.

1)    Иррационал теңдеуді шеш:

2)    Көрсеткіштік теңдеуді шеш:

3•16x+2•81x=5•36x

3)    Иррационал теңсіздікті шеш

4)     Мәтін есеп

Құрамында никель 5% және  40% болатын екі сортты болаттық қорытпалары бар. Құрамында  30 % никельі бар 140 т бола алу үшін әр сортты қанша болат алу керек.

 

 

 

  IV  Топ оқушыларына үлестірмелі кестелер таратылады

 I)                                                                                 II)

А)                                                 А)                                                 

Б)                                               Б)( )х2+5х >1

В)                             В) log3(3+8x)>0

 

 

 

III) 2x+2X+1=12

Б)(0,1)4х2-2х-2=(0,1)2х-3

В) 7•3х+1-5х+2=3х+4-5х+3

 

Тоғжан        /шығармашылық жұмыс /

 

                      15%

                                                        25 %                    5х-30

50%            

                        

                                   75%                                        35%     7х-?

 

5х=30

Х=6

7х=7•6=42

Жауабы: 42

 

              

2)

 

                      5%

                                                        10 %                    2х

30%                                                                                                    140

                        

                                   40%                                        25%     5х

7х=140.   1 сорт 2х=2•20=40

Х=20т      2 сорт 5х=5•20=100

Жауабы: 40т; 100 т

 

 

 

 

 

 

 

 

 VI  Қайталау оқу анасы

                                             Ыстық орындық  стратегиясы 

Әр топтан бір оқушы орындыққа отырады, сұрақтар беріледі.

1)   cos60°   мәні                                                                   

2)  tg(-) функциясы                                                           cosx=

3)  sinх= формула                                                                 функциясының анықтамасын айт

4)   25 неге тең                                                                         sin

5)   arcsin   неге тең                                                               sin22 -?

 

1.   ctg(-                                                                       cos60°  

2.   tg60                                                                             сos

3.   tgx=                                                                               логикалық ф-ның анықталу облысы

4.    arccos                                                                         sinх=

5.     y=ax функциясының анықталу облысы.               arctg=1

 

VII Интерактивті тақтада есептер

1)  (2x+1)(x-3)(x-6)

2) 

3) 

4)    3•5x-1 -2•5x-1=0,2

 

 

 Соңынан жауаптары көрсетіледі

1) 

2)    X=25

3)   x<(-

 

 

Кітаппен жұмыс

273(1,3),    260,  261 (1;3)

                     Эстафеталық  есептер

                    Үйге  тапсырма:

                      Рефлексия 

                      Бағалау 


 

Сабақ тақырыбы : Мемлекеттік қорытынды аттестаттауға арналған емтихан есептерін шешу тәсілдері

Сабақ тақырыбы : Мемлекеттік қорытынды аттестаттауға арналған емтихан есептерін шешу тәсілдері

IV Топ оқушыларына үлестірмелі кестелер таратылады

IV Топ оқушыларына үлестірмелі кестелер таратылады

VI Қайталау оқу анасы

VI Қайталау оқу анасы
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
23.03.2020