Мақсаты: Оқушыларды толымсыз квадрат теңдеулерді шеше білу бейімділіктерін дамыту, есеп шығару дағдыларын қалыптастыру және 63% -ға жету.
Міндеті: технологиялық карталардың регламентінің орындалуы.
Сабақтың түрі: біліктілік пен дағдыны игеру және қалыптастыру
Сабақтың әдісі: «БжС» технологиясының «Биоинтернет» картасы.
Сабақтың көрнекілігі: матрица, интертақта, БИС оқулық
Сабақ барысында БЖС технологиясымен өтеді.Мақсаты: Оқушыларды толымсыз квадрат теңдеулерді шеше білу бейімділіктерін дамыту, есеп шығару дағдыларын қалыптастыру және 63% -ға жету.
Міндеті: технологиялық карталардың регламентінің орындалуы.
Сабақтың түрі: біліктілік пен дағдыны игеру және қалыптастыру
Сабақтың әдісі: «БжС» технологиясының «Биоинтернет» картасы.
Сабақтың көрнекілігі: матрица, интертақта, оқулық
Джузбаева Арай Данышбековна
Астана қаласы
С. Мәуленов атындағы №37 орта мектеп
математика пәнінің мұғалімі,
Arai
. ru 87073674424
_ dos
87@
mail
Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеу. Квадрат теңдедің түрлері
Мақсаты: Оқушыларды толымсыз квадрат теңдеулерді шеше білу
бейімділіктерін дамыту, есеп шығару дағдыларын қалыптастыру және 63% ға
жету.
Міндеті: технологиялық карталардың регламентінің орындалуы.
Сабақтың түрі: біліктілік пен дағдыны игеру және қалыптастыру
Сабақтың әдісі: «БжС» технологиясының «Биоинтернет» картасы.
Сабақтың көрнекілігі: матрица, интертақта, оқулық
Сабақтың барысы:
1 Ұйымдастыру
кезеңі
а) оқушылармен сәлемдесу,сабақтың тақырыбы
мен мақсатын айту.
ә) Cыныпты белсендендіру үшін көшбасшыға
беріледі.
Тақтаға 3 сарапшы шақырылады, ОӘЖА
сызбасы бойынша тізбектің шешімін айтады.
2 Жетекші
білімдері мен
ісәрекет
тәсілдерін
өзектілендір
Тақтаға 63%
нормасының
саны
қойылады
Сыныптағы
оқушылар,
сарапшылар
тарапынан
тексерілетін,
олардың
сөйлеуіне
қойылатын
талаптарды
түсінуі тиіс3 1 цикл.
4 Білімді өз
бетінше
қолдану
Сынып үш тапсырма алады ТКШ – АКШ –
ЖКШ
1 нұсқа №17
1 нұсқа №18
Жұмыс аяқталғаннан соң оқушылар дәптерлерін
алмастырады, «Қолдағы қаламсап – бұл
қателік» бұйрығы беріледі
Мұғалім ООМ «Альфа» тобындағы
оқушылардың санын белгілейді және келесі
ереже бойынша, егер «Альфа» тобында;
1 оқушы болса, сарапшылар тобын күшейту үшін
«Бета» тобынан кезекпен қатемен жұмыс үшін
тақтаға 5 оқушы шығады;
2 оқушы болса 4 оқушы шығарылады;
3 оқушы болса 3 оқушы шығарылады;
4 оқушы болса 2 оқушы шығарылады;
5 және одан жоғары болса 1 оқушы шығарылады
Орындалған жұмыстар бойынша қатемен жұмыс.
«Альфа» тобы«Бета» тобымен жұмыс жасайды.
Жұмыс аяқталғаннан кейін мұғалім әр бір
сарапшының және жаттықтырушының
жұмысынұқыпты талдау жасайды, олар
оқушылардың қандай қателер жібергенін
сауатты, нақты түсіндіру керек.
5 Бақылау және
өзіндік
бақылау
«Бета» тобы сынақ тапсырғандар ООМ
толтырады және «Гамма» тобымен жұмыс
жасайды.
Жұмыстың
аяқталуы
5+30
формуласы
бойынша
Сыныпты үш
топқа бөлу
Альфа, Бета,
Гамма
Мұғалім
эксперттерді
дайындау
жұмысыңың
өзіндік
стратегиясын
құрады.
Жұмыстың
аяқталғаны
ООМ
ұяшықтарын
ың
толтырылуы6 Түзету
Сынып үш тапсырма алады ТКШ – АКШ –
ЖКШ
1 нұсқа №19
1 нұсқа №20
Жұмыс аяқталғаннан соң
оқушылар дәптерлерін алмастырады, «Қолдағы
қаламсап – бұл қателік» бұйрығы беріледі
7 2 цикл
Қатемен жұмыс. «Альфа» тобының сарапшылары
Оом толтырады және «Бета» тобымен жұмыс
жасайды
8 Білімді өз
бетінше
қолдану
Жұмыс аяқталғаннан кейін мұғалім әр бір
сарапшының
және жаттықтырушының жұмысынұқыпты
талдау жасайды, олар оқушылардың қандай
қателер жібергенін сауатты, нақты түсіндіру
керек.
бойынша
анықталады.
63% ға
жету.
Жұмыстың
аяқталуы
5+30
формуласы
бойынша тек
қана «Бета»
және
«Гамма»
Берілген
тақырып
бойынша
бүкіл сынып
ОӘЖА
сызбасымен
жұмыс
жасайды
Жұмыстың
аяқталғаны
ООМ
ұяшықтарын
ың
толтырылуы
бойынша9 Бақылау және
өзіндік
бақылау
Сынып үш тапсырма алады ТКШ – АКШ –
ЖКШ
1 нұсқа №21
1 нұсқа №22
Жұмыс аяқталғаннан соң
оқушылар дәптерлерін алмастырады, «Қолдағы
қаламсап – бұл қателік» бұйрығы беріледі
Түзету
6
2 циклдің қорытындысы шығады.
7 Рефлекция
Кері байланыс
8 бағалау
9 Үй
тапсырмасы
Баға деңгей бойынша қойылады.
Альфа – 5 ұпай,
Бета 4 ұпай,
Гамма–3 ұпай.
1. «Альфа» тобына ЖКШ бойынша 10
тапсырмадан кем емес тапсырма беріледі.
2. «Бета» тобына АКШ бойынша 10 тапсырмадан
кем емес және 5 тапсырма ЖКШ бойынша.
3. «Гамма» тобына 10 тапсырмадан кем емес
ТКШ бойынша және 5 тапсырма АКШ бойынша.
4. 6 сарапшы ЖКШ бойынша үйге 30 тапсырма
алады, мұғалімге «Жаттықтырғыш»
картасымен жұмыс жүргізуге көмекші болу үшін.
анықталады.
63% ға
жету.
Жұмыстың
аяқталуы
5+30
формуласы
бойынша тек
қана «Бета»
және
«Гамма»
Көшбасшы
сыныпты
белсендіреді
«Альфа»
ЖКШ № 23
30
«Бета»
АКШ № 23
30, Жкш №
2330
«Гамма»
ТКШ № 23
30,
АКШ № 23
30