|
Күні: 16.11. 16ж Сынып: 8 «В» |
Пәні: Алгебра |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадрат теңдеудің түбірлерінің формулаларына есептер шығару. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Квадрат теңдеудің түбірлерін табу формулаларын түсіндіре отырып есептер шығара білуге меңгерту. |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Квадрат теңдеудің үш түріне де есептер шығара білу керек. Көбі: Квадрат теңдеу түбірлерінің формулаларын, дискриминант, түбір табу формулаларын жаза білу керек. Кейбірі:деңгейлік тапсырма есептерін шығара білу керек |
|
|
Жетістік критерийлері |
Есеп шығарудың тиімді жолдарын үйренеді, топпен жұмыс істейді. Есептердің шығарылу жолдарын бір – біріне түсіндіреді, өзгенің қатесін түзейді. Оқушылар жекелеме,жұппен,топпен жұмыс істей отырып идея бөліседі, өнім жасалады, талдайды,жинақтайды, қорытындылайды, бағалайды. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды адалдыққа, имандылыққа тәрбиелеу. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, сурет |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы. |
1.Ұйымдастыру кезең: Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. 2. Оқушыларды топтарға бөлу 1- топ толымсыз 2- топ толық 3- топ келтірілген 3. «Бүгінгі күн, мен үшін» жағымды ахуал
|
Стикер А4 гулдер |
|
4. Үй тапсырмасын сұрау. |
дәптер |
|
|
Сабақтың ортасы.
|
5. «Тыңда, ойлан, тап»
6. «Тобыңды шыңға шығар» Егер a, b,c- ның берілген мәндері бойынша квадрат теңдеуін құрыңдар және шешіңдер. І топ. a=5 b=4 c= -1 5x2 +4x -1= 0
ІІ топ. a= -7 b= -4 c= 11 -7x2 -4x +11= 0
ІІІ топ. a= -49 b=21 c= -2 -49x2 +21x -2= 0
Шығармашылық әрекет. 9x2 +20х+11=0
7x2 -13х+6=0
|
Слайд 2 |
|
7. Оқулықпен жұмыс. І топ. №134 -1 2х(5x -7) = 2x2 - 5 ІІ топ №136 -1 (3x - 1) (x + 2)= 20
ІІІ топ. №136 -2 (x - 4) (4x-3) + 3= 0
|
Оқулық А4 стикер |
|
|
8. «Бәрі өз қолыңда»
|
Интерактивті тақта |
|
|
9. «Математикалық сауаттылық» тесті Оқушыларға әртүрлі деңгейдегі тест тапсырмалары беріледі.
|
Дидактикалық материалдар слайдтар |
|
|
Сабақтың соңы. |
Рефлексия. Үйге тапсырма №139 |
|
|
Қорытынды |
Білім теңіз тәрізді тұңғиық, жұмбағы көп түбіне жетіп зерттеу үшін көп еңбек қажет, теңіз түбіндегі асыл тастар алу, теру көп тер төгуді қажет етсе, білім де дәл солай. Неғұрлым тереңдеп сүңгіген сайын ғылым қызығына бойлай бересің. Әр оқушыны осындай ғылым теңізінде жүзгізіп, білімнің асыл тастарын тергізетін кеме «Мектеп» болып табылады дей келіп 3-топтағы гүл шоғын бүгінгі сабаққа жақсы қатысқанымыз үшін алған сыйлығымыз дей отырып, сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды бағалап, сабағымды аяқтаймын. |
|
Тексерілді:
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.