Күні: 13.12.17.
8 сынып. Алгебра
Сабақтың тақырыбы: «Виет теоремасы»
Сабақтың мақсаты:
Виет теоремасы және оған кері теореманы түсіндіре отырып, оны практикада қолдану, жүйелеу.
Базалық жалпы оқудың және функционалдық біліктілігінің деңгейін анықтау.
Сабақтың міндеттері:
1. Виет теоремасы туралы алған білімдерін есеп шығаруда қолдана алу.
2. Өз бетімен ізденіп қорытынды жасайды, өзінің алған білім дәрежесін бағалауды үйренеді
3. Пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық таныту, жетістікке жету арқылы көрсеткішті көтеруге ынталандыру.
Күтілетін нәтиже:
1. Оқушы тақырыпқа байланысты тапсырмаларды орындай алады.
2. Сын тұрғысынан ойлауды дамытуға байланысты ойды ашық айтуға, еркін ой бөлісуде өзін көрсете алады.
3. БжС технологиясына сәйкес жылдам есептеуді, қатені талдауды үйренеді.
Ұжымдық парасаттылық :жеке,топтық жұмыс ережелеріне байланысты бір-бірін тыңдауға дағдылана алады, ортақ талапқа жұмыс істеуге дағдыланады.
Сабаққа қажетті дағдылар мен түсініктер:
Оқушылар келтірілген квадрат теңдеулерді шеше алады.
2. Оларды есептерді шешуде қолдана алады
1. Топтық жұмыс, жеке жұмыс ережелерімен таныс болуы.
Бағалау: «орынға отырғызу матрицасы » кесте ұяшығындағы ұпайды ескере отырып, бағалау парағындағы талапқа сәйкес өзін-өзі бағалайды және оған мұғалімнің бақылауы;
Көрнекілігі: «орынға отырғызу матрицасы» кестесі ,ОӘЖА сызбасы,жаттықтырғыш.
ОӘЖА (оқу әрекетінің және бағдарламалық оқытудың жинақталған амалы) кестесі- оқытудың сапасын анықтайды.
Типі- 4:білімді өз бетінше қолдану→ өзін-өзі бақылау→ түзету→рефлексия.
Өткізу түрі:«Алгоритм» картасы, БжС технологиясы,мұғалімге арналған әдістемелік басшылық «Стандарттық мазмұн»8 сынып.
|
1. |
Ұйымдастыру кезеңі.
|
Сәлемдесу. Сабақ мақсаты: Адам байлығының ішінде жоғалмайтыны не? Білім, сапалы білім - яғни бүгінгі сабақта сапа – 63% -тен кем болмаса болғаны. Оқушы санын анықтау- Қөшбасшы: |
Сыныпты белсендіру үшін сөз көшбасшыға беріледі. |
||
|
2.
|
1 Цикл «Байқау» |
ОӘЖА сызбасы бойынша түсіндіру. |
Түсіндіру уақыты: У1- ді жазу |
||
|
3. |
Қабылдауды ұйымдастыру. |
Бірдей бір шапалақ ұру. Білімділік сапасы -- 5+30´, «Байқау» сөзін жазу,жұмысқа кірісу. Мұғалім сынып ішін аралап, оқу материалын сыныптың меңгеру дәрежесін анықтайды. |
Үш тапсырма: ТКШ-АКШ-ЖКШ Жұмыстың аяқталуы 5+30´ |
||
|
4. |
Ұғынуды ұйымдастыру. Ой толғау. |
«Қолдағы қалам-бұл қателік» бұйрығы беріледі. Тапсырмалардың орындалуын кезеңмен тексеру.
Әрбір деңгейде орындалу сапасы жеке анықталады. |
Түсіндіру уақыты: У1- ді жазу Барлық жауаптарды бірден жазуға болмайды. Тақтадағы: ТКШ-АКШ-ЖКШ Әрбір деңгейде орындалу сапасы жеке анықталады. |
||
|
5. |
2 Цикл «Бекіту» |
ОӘЖБ сызбасынан оқушылар қате жіберген жерінен бастап түсіндіріледі. |
Түсіндіру уақыты :У2- ді жазу |
||
|
6. |
Ұғынуды ұйымдастыру.
|
2 кесте бойынша таңдау жасалады.Оқушылар дәптерлеріне «Бекіту» сөзін жазады,екі бірдей шапалақ ұрады, тапсырманы орындауға кіріседі. Мұғалім сынып ішін аралап, оқу материалының меңгеру дәрежесін талдайды, қателер іздейді. |
Үш тапсырма : ТКШ-АКШ-ЖКШ «Егер- онда» сызбасы бойынша алынған
Жұмыстың аяқталуы 5+30´
|
||
|
7. |
Ұғынуды ұйымдастыру Рефлексия. |
Жұмыс бітісімен дәптер алмасу: «Қолдағы қалам-бұл қателік» бұйрығы беріледі. Ж- З- Е- |
Түсіндіру уақыты :У2- ді жазу
«Бекіту»: ТКШ-АКШ-ЖКШ |
||
|
8. |
3Цикл. «Есте сақтау». |
Үшінші түсіндіру:оқушылар қате жіберген жерден бастап ОӘЖА сыбасы пысықталады. |
Түсіндіру уақыты :У3- ді жазу
|
||
|
9. |
Қабылдауды ұйымдастыру. |
Тапсырманы орындауда 2 кесте бойынша таңдау жасалады. «Есте сақтау» сөзі, үш рет шапалақ соғып, тапсырманы орындауға кіріседі. |
Үш тапсырма : АКШ-АКШ-ЖКШ «Егер- онда» сызбасы бойынша алынған
Жұмыстың аяқталуы 5+30´ |
||
|
10. |
Ұғынуды ұйымдастыру |
«Қолдағы қалам-бұл қателік» бұйрығы беріледі. Тапсырмалардың орындалуын кезеңмен тексеру.
Әрбір деңгейде орындалу сапасы жеке анықталады. Егер норма орындалса ЖКШ-63 екі вариант бойынша бақылау жұмысы алынады. Егер норма расталса, үш бағытты таңдай алады: 1. Жаңа тақырыпқа көшу. 2. Жаттықтырғыш картасына көшу. 3. Өткен тақырыпты пысықтау; |
Түсіндіру уақыты :У3- ді жазу
Тақтадағы есте сақтау:АКШ-АКШ-ЖКШ
|
Жаттықтырғыш. Виет теоремасы
|
№ |
ТКШ |
АКШ |
ЖКШ |
|
1 |
х2 - 2x - 63 = 0 |
х1=
3 + |
х1=
3+ 3 |
|
2 |
х2 + 3x - 28 = 0 |
х1= 3 және х2= - 9 |
х2 + 5x - 14 = 0 |
|
3 |
х2 + 15x + 56 = 0 |
х1=
|
х2 - 7x + 12 = 0 |
|
4 |
х2 - 15х + 54 = 0 |
х1= - 7 және х2= - 3 |
х2 - 18x + 17 = 0 |
|
5 |
х2 - 5х + 4 = 0 |
х2 -14х + 49 = 0 |
х2 - 17x = 0 |
|
6 |
х2 - 16х + 16 = 0 |
х2 -70х + 1200 = 0 |
2,3х – х2 = 0 |
|
7 |
х2 - 4х + 3 = 0 |
х2 -10х +24 = 0 |
60 y – y2= 0 |
|
8 |
х2 - 4х - 5 = 0 |
х1=
2 және
х2= |
y 2 - 12 = 0 |
|
9 |
х2 - 15х + 54 = 0 |
х1=
|
5y2 + y - 3 = 0 |
|
10 |
х2 -14х + 49 = 0 |
х1=
2 + |
8x – 2x2 + 3 = 0 |
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.