1 сыныпқа арналған математикадан қолдануға болады. оқушылар қызығып орындатын тапсырмалар берілген. Әр оқушының деңгейіне байланысты орналстырылған. сабақ сараланып, әр тпасырмаға дескриптор, қалыптастырушы бағалау болады. оқушылардың тапсырма кезінде алынған білімдерін өмірде қолдана алып, болашақта да қолданады деген уміттемін. сабақ өте тамаша.
Толенова Э.С..docx
мерзімді
Пәні: Математика
Ортақ тақырып: «Тағам
және сусын. «Дені саудың—
жаны сау»
жоспар
Ұзақ
бөлімі: Жиын және логика
элементтері
Күні:
Сынып: 1
Сабақ тақырыбы:
Оқу мақсаты
Сабақ мақсаттары
Қысқа мерзімді жоспар
Мектеп: № 49 ЖОББМ
Мұғалімнің атыжөні: Толенова Э.С.
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Диаграмма
1.5.2.5.деректерді жинақтау, жүйелеу және толықтыру,
қолда бар құралдарды пайдаланып, кесте, диаграмма
құрастыру
Барлық оқушылар: деректерді жинақтайды, қолда бар
құралдарды пайдаланады, диаграмманың тіктөртбұрыштан
құралатынын біледі.
Көптеген оқушылар: қолда бар құралдарды пайдаланып,
есеп шығару арқылы диаграмма құрастырады, өз ойларын
жеткізе алады.
оқушылар: деректерді жинайды, қолда бар
Кейбір
құралдарды пайдалана отырып,есептерді шығарғанда
диаграмманың бірнеше түрін құрастырады. (Графикалық,
шеңберлік)
Бағалау критерийлері
деректерді жинақтау, жүйелеу және толықтыру, қолда бар
құралдарды пайдаланып, кесте, диаграмма құрастырады.
Тілдік мақсаттар:
Оқушылар орындай алады:
Пиктограмма туралы айта алады, өмірде, есеп шығаруда
қолдана алады.
Пәнге тән лексика мен терминология:
Диаграмма, ол—тіктөртбұрыш пен шаршыдан құралады.
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен
тіркестер:
Диаграмма дегеніміз не?
Диаграмма бізге не үшін қажет екен?
Есептің мәнін шығара отырып,
диаграмманы құрастыруға болады ма?
Құндылықтарды дарыту
Достық қарым—қатынасты, пікірталасуға, өз ойын жеткізе
білуге, зерттей және зерделей білуге үйрету
Пән аралық байланыс
Сауат ашу, дүниетану, жаратылыстану
АКТ қолдану дағдылары
Білім ленд, сергіту сәті
Бастапқы білім
Пиктограмманы шешу жолын біледі.
Сабақтың
жоспарланғ
ан
кезеңдері
Сабақтың
басы
уақы
ты
Сабақ барысы
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Ресурстар
Карточка, себет
Ол үшін
Ұйымдастыру кезеңі
Сәлеметсіздер ме, оқушылар!
Бүгінгі сабақты бастамас бұрын өзімізге көңіл
күй сыйлап аламыз.
мұғалімнің
үстелінің
істінде жатқан карточкалардан
өздеріңе ұнағанын алып, жеміс толы себепке
апарып саламыз. Осы аралықта кешегі өткен
тақырып бойынша еске түсіремін.
Біздің бүгінгі өткелі отырған тақырыбымыз
пиктограмманың көршісі диаграмма. Диаграмма
—ол күнделікті
өмірмізде қолданыста.
Диаграмма тек геометриялық фигураның
тіктөртбұрышы мен шаршыдан құралған.
Ширату. Біздің сыныптың асханаға барып
тамақтануын аламыз. Онда, мен сендерге
мынадай диаграмма беремін, осыған бүгінгі
тамақтану үлгісін салыстырады. 5 оқушы—ыстық тамақ ішті
7 оқушы—бәліш пен сусын ішті
4 оқушы—тоқаш пен шай ішті
3 оқушы—тамақтанбады.
Енді мен осы берілген сандар бойынша
диаграмма құрастырады.
Енді диаграммаға зейінімізді аударып, ең көп
тамақтанған
анықтайды.
Оқушылардың жауабы: яғни, бүгінгі күні 7
оқушы бәліш пен сусын ішіпті. Сабақты бастамас
бұрын, сыныпты топқа бөліп аламын. Топты
жемісжидектер бойынша бөлемін.
І топ—«Алмұрттар»
ІІ топ –« Жүзімдер»
ІІІ топ –« Банандар»
оқушыларды Сабақт
ың
ортасы
Тапсырма 1. «Тағам, сусындарды анықта» ( Ж)
Мақсаты: бір күндік тамақтану кестесін құру.
Оқушылар жұптаса отырып, өздерінің бір күндік
тамақтанудағы тағамдарын диаграммаға салады.
Дескриптор: /Білім алушы/
кестені құра алады,
Сусын мен тағамдарды салыстра алады.
Шыққан нәтижені диаграммаға түсіреді.
Қалыптастырушы бағалау:
/ Мен сусындар бойынша бағалаймын./
Қымыз—өте жақсы
Айран—жақсы
Компот —қанағаттанарлық
Тапсырма 2. «Айырмашылығын анықта!» ( Ұ)
Мақсаты: біз осы жаңа мектепке басқа мектептен
ауысып келдік. Әрине, әр мектептің асхана бөлмелері әр
түрлі және жабдықталулары да басқаша. Сол себептен
берілген суреттерге мұқият қарай отырып, № 33 және
№49 мектептердің асхана бөлмелерін салыстырып,
жабдықталуындағы жиҺаздар және асханадағы
Асхана
суреттері балалардың келіп тамақтануына диаграмма құру.
/ Оқушылардың есіне саламын. №33 мектеп 1967 жылы
салынған 51 жыл тарихы бар, ал №49 мектеп 2017 жылы
ғана қолданысқа берілді/
«Алмұрттар» тобына № 33 мектептің асханасының суреті
«Жүзімдер» тобына № 49 мектепің асханасының
суреттері беріледі.
«Банандар»осы екі асханаға келіп тамақтанатын
оқушылардың саны диаграммаға салады. Оның ішінде
кыз бала мен ұл баланың сандарын да салыстырады.
Дескриптор: /Білім алушы/
деректерді салыстыра алады
деректердің айырмашылықтарын таба алады
деректерден тапқан айырмашылықты диаграммаға
түсіреді.
Қалыптастырушы бағалау:
/ Мен жидектермен бағалаймын./
қарақат—өте жақсы
құлпынай—жақсы
мүкжидек—қанағаттанарлық
Тапсырма 3 «Қазақстанда жасалған» ( Т)
Мақсаты: сусындар мен тағамдарды салыстыру.
Қазақстанда және көршілес елдерден келетін сусындар
мен тағамдарды салыстырып, диаграмма құрайды.
Сусындар мен тағамдардың нақты суреттері беріледі.
І топ сусындарды анықтап, диаграммаға салады.
ІІ топ тағамдарды анықтап, диаграммаға салады.
ІІІ топ Қазақстанда және көршілес елдерден келетін
тағам, сусындардың жалпы диаграммасын салады.
Дескриптор: Білім алушы
Тағам мен сусындарды анықтайды.
Деректерді диаграммаға салады
Қалыптастырушы бағалау:
Торт—өте жақсы
Пирогжақсы
бәліш қанағаттанарлық Сабақ
тың
соңы
Мейрамхана
Тақтаға «Мейрамхана» атты сурет ілінеді. Суретте
аспазшының тағам дайындап және толық тағамның дайын
түрі көрсетілген. Егерде сабақты түсінген болса, толық
тағам дайындалған суретке стикер жапсырады, сабақ
бойынша сұрақтары болып, түсінбеген жағдай болса
тағамның дайындалып жатқан стикерді жапсырады.
Сурет, стикер
материалдың
тексеруді
қалай
оқушылардың
деңгейін
Бағалау
меңгеру
жоспарлайсыз?
Оқушылардың оқудағы жетстіктерін бағалау
мақсатында қалыптастырушы бағалау әдістері
жүргізіледі:
«Жидектер» (Ұ)
«Сусындар»(Ж)
«Тағамдар»(Т)
Кері байланыс: Мейрамхана
және
Денсаулық
қауіпсіздік
техникасының
сақталуы.
Партаға дұрыс отыру,
сергіту сәтін жасаған
кезіндегі қауіпсіздікті
сақтау.
Саралау
оқушыларғ
а
қалай
көбірек
қолдау
көрсетуді
жоспарлайс
ыз?
Қабілеті
жоғары
оқушыларғ
а қандай
міндет
қоюды
жоспарлап
отырасыз? Барлық
оқушылар:
деректерді
жинап,
көмекші
сұрақтар
арқылы
диаграмманы
құрады.
Қабілетті
оқушылар:
деректерге
сүйене
отырып,
шығармашыл
ық
тапсырмалар
ды орындап,
диаграмманы
құрады,
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезендері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі(оқыту турулу да оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2.
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /
Бұл бөлімді
сабақ
туралы өз пікіріңізді
пайдаланыңыз.
Өз
сабағыңыз туралы сол
жақ бағанда берілген
сұрақтарға
жауап
беріңіз. қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
Математика. Диаграмма
Математика. Диаграмма
Математика. Диаграмма
Математика. Диаграмма
Математика. Диаграмма
Математика. Диаграмма
Математика. Диаграмма
Математика. Диаграмма
Математика. Диаграмма
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.