Теңдеу ұғымын танытуды жалғастыру. Теңдеу - белгісіз саны бар теңдік екенін, белгісіз санның мәні теңдеудің түбірі екенін яғни теңдеудің шешуі болатынын меңгереді.
1. Теңдеу шешу тәсілін меңгереді.
2. Теңдеу шешу -теңдеуді дұрыс сандық теңдеуге айналдыратындай белгісіз санның мәнін табу екенін ұғынады.
3. Күрделі теңдеуді шешу үшін әуелі орындауға болатын бөлігін есептеп алатынын үйренеді.
тендеу.docx
Сыныбы
Сабақтың
тақырыбы:
Сілтеме
Жалпы
мақсаттар
Оқыту
нәтижесі
«Теңдеу»
5«б» сынып
Математика 5 сынып Алматы «Атамұра» 2015 жыл,
интернет
Математиканы оқыту әдістемесі
Теңдеу ұғымын танытуды жалғастыру. Теңдеу белгісіз
саны бар теңдік екенін, белгісіз санның мәні теңдеудің
түбірі екенін яғни теңдеудің шешуі болатынын меңгереді.
1.Теңдеу шешу тәсілін меңгереді.
2.Теңдеу шешу -теңдеуді дұрыс сандық
теңдеуге айналдыратындай белгісіз санның
мәнін табу екенін ұғынады.
3.Күрделі теңдеуді шешу үшін әуелі
орындауға болатын бөлігін есептеп
алатынын үйренеді.
Негізгі
идеялар
Теңдеулерді шешу және тексеру. Берілген әріптер мен
цифрлардан өрнек құрастырып, жазып, оқу. Үшбұрыштың
периметрін өрнек түрінде жазу. Мазмұнды есептер
шығару.
Тапсырмала
р
1. Топқа бөлу A,X,Y,Z айнымалысы бар
теңдеулерді алып айнымалыс бірдей теңдеуі
бар оқушылар топтасады.
2. “Ой қозғау”
“Теңдеу” деген не?
Теңдеудің түбірі дегеніміз не?
“Теңдеуді шешу” деген не?
Өмірдегі теңдеу
3. Деңгейлікесептершығару« меніңкөлігім»
Велосипед Атобыныңесептері
Мотоцикл Втобыныңесептері
Машина Стобыныңесептері
Берілген теңдеулердің шығарылуын толық
түсіндіріп беруі керек.
4. Қорытындылау
Уақыты
Жүргізілетін жұмысым
Мұғалімнің ісәрекеті
Оқушылардың іс
әрекеті 5 минут
2 минут
10 минут
15 минут
8 минут
5 минут
Ұйымдастыру кезеңі.
1. Топқа бөлу A,X,Y,Z
айнымалысы бар
теңдеулерді алып
айнымалыс бірдей теңдеуі
бар оқушылар топтасады.
Бағалау критерийлері:
1.Тапсырмалардың барлығын
қатесіз орындау.
2. Ережелерді толық білу.
3. Сұрақтарға жауап беру.
№4, Ойлан, тап.
Қызығушылықты ояту:
“Ой қозғау”
1. “Ой қозғау”
“Теңдеу” деген не?
Теңдеудің түбірі дегеніміз не?
“Теңдеуді шешу” деген не?
Өмірдегі теңдеу
1. Деңгейлікесептершығару
Велосипед
Атобыныңесептері
Мотоцикл
Втобыныңесептері
Машина
Стобыныңесептері
Қорытындылау
1 топ (45х)*3=93
2 топ 55у=12
3 топ а:10=31
4 топ z+6=25
Рефлексия.
Бағалау.
Үйге тапсырма: №тапсырма,
Ойлан, тап.
Бүгінгі сабаққа белсене
қатысқандарыңызға рахмет!
Мұғаліммен
сәлемдесу.
Оқушылар
парақшалар бойынша
бөлініп, өз
үстелдерінің басына
жиналады.
Оқушылар бағалау
критерийлерін ескере
отырып, жақсы
бағалануға
ұмтылады. Белсенді
қатысады.
Сабақтың
мақсатына жетеді.
Оқушылар бүгінгі
сабақтың
тақырыбымен және
мақсатымен
танысады.
Оқушылар жауап
береді.
Берілген
тапсырмамен
мұқият танысып,
орындайды. Әр оқушы
тапсырманы өз
бетінше ойланады
және жазады.
Мұғалімнің
бағыттауы бойынша
топта жұмыс
істейді, яғни топта
талқылап, бір
шешімге келіп,
дәптерлеріне
жазады.
Топтың жауабына
сай баға
қойылады.Оқушы
лар өздеріне өздері
баға береді.
Өздеріне түртіп алады.
Бағалау критерийлері:
1.Тапсырмалардың барлығын қатесіз орындау.
2. Ережелерді толық білу.
3. Сұрақтарға жауап беру.
4. деңгейлік тапсырмаларды толық орындап шығу.
Оқушының аты
Тақырып
жөні
ашу
есептері
Сұрақтарғ
а жауап
Деңгейлік
тапсырма
С
А В
қорытынд
ы
р/
с
1
2
3
4
5
Топтың бағасы
Жекежеке критерий бойынша топтың бағасы беріледі.
+ 5= «5»
+4= «4»
+3= «3» Т.Амандосов атындағы орта мектеп Ашық сабақ
5б сынып
Тақырыбы: Теңдеу
Өткізген: Ауданова Н.С.
Математикадан сабақ жоспары «Теңдеу»
Математикадан сабақ жоспары «Теңдеу»
Математикадан сабақ жоспары «Теңдеу»
Математикадан сабақ жоспары «Теңдеу»
Математикадан сабақ жоспары «Теңдеу»
Математикадан сабақ жоспары «Теңдеу»
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.