Мое дерево

  • docx
  • 08.02.2020
Публикация на сайте для учителей

Публикация педагогических разработок

Бесплатное участие. Свидетельство автора сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Иконка файла материала մմմ.docx

Դասի թեման՝ Ում ծառն է։

Դասի նպատակները՝ ա ․Գիտելիքներ

Նոր բառեր և իմաստներ՝ տնկի, հոգատար, զորացել։

Դարձավ, շոգ, պաշտպանեց, թևեր,տերև բառերի ուղղագրությունը։

բ ․ Կարողություններ և հմտություններ

Ճիշտ առոգանությամբ կարդալ բանաստեղծությունը,

միտքը հստակ ձևակերպելով՝ կապակցված խոսք կառուցել,

նկարագրական խոսք կառուցել,

իր կարծիքը հայտնել բանաստեղծության վերնագրի մասին և նոր վերնագիր

առաջարկել։

գ․Արժեքային համակարգ

Վերաբերմունք արտահայտել հայրենի բնության նկատբամբ,

կարևորել բնության դերը մարդու կյանքում։

Դասի ընթացքը՝ 1 Կազմակերպչական մաս

Հին դասանյութի հարցում

Ստուգել տնային աշխատանքը

Վերարտադրել <<Արևն ու ամպիկը>> բնագիրը։

Տեքստային աշխատանք

Ձևակերպել դասի հիմնական միտքը։

Ֆիզկուլտ դադար

3․Նոր դասի հաղորդում

ա ․Խթանման փուլ

<<Կանխագուշակություն ըստ բառերի և բառակապակցությունների>>մեթոդի միջոցով աշակերտներին մղել կանխագուշակություններ անելու ընթերցվելիք բնագրի բովանդակության շուրջ։

Լսել կանխագուշակությունները։

Օգտագործել՝ տնկի, ծիլ, տղա, ծառ,հոգատար տղա, մեծացավ ։

բ․Իմաստի ընկալման փուլ

Բնագրային աշխատանք՝

բառային աշխատանք

տեքստային աշխատանք

աշխատանքային տետր առ․1

գԿշռադատման փուլ

Անձնանունների ուղղագրություն առ․1,3

Մտածել նոր վերնագիր

Ձևակերպել դասի հիմնական միտքը

Հանձնարարել տնային աշխատանք

Անդրադարձ,ամփոփում։

 

 

 

 

Դասի թեման՝ Ավոյի ծիլը։

Դասի նպատակները՝ ա ․Դիտալիքներ՝

Նոր բառեր և բառակապակցություններ՝ առատ, լոբի։

Ամբողջ, հաջորդ, ոչինչ, համբերություն,հատիկ-հատիկ բառերի ուղղագրությունը։

Բացականչական նշան։

Բ ․Կարողություններ և հմտություններ՝

Արտասանական ունակությունների կատարելա-

գործում

Դասագրքում զետեղված հարցերից ու առաջադրանքներից օգտվելու

կարողության ձևավորում

Ստեղծագործական կարողությունների ձևավորում

Գ․Արժեքային համակարգ

Կարևորել բնության դերը մարդու կյանքում։

Դասի ընթացքը՝ 1․Կազմակերպչական մաս

2․Հին դասանյութի հարցում

<Ում ծառն է>>բանաստեղծության ընթերցում

Տեքտային աշխատանք

Ձևակեպել դասի հիմնական միտքը

Ֆիզկուլտ դադար

3․Նոր դասանյութի հաղորդում

Ա ․Խթանման փուլ

Զրույց ծավալել բնության պահպանության,ծառերի օգտակարության մասին։

Կիրառել մտագրոհի մեթոդը

ծառ

 

Բ․Իմաստի ընկալման փուլ

Բնագրային աշխատանք

բառային աշխատանք

տեքստային աշխատանք

գ ․Կշռադատման փուլ

Ձևակերպել դասի հիմնական միտքը

Հանձնարարել տնային աշխատանք առ․2

Անդրադարձ,ամփուփու

Քառաբաժան մեթոդ