Сабақ: Математика |
|
|||
Күні: 16.03.2017 |
|
|||
Сыны: 1 «Г» |
Қатысқандар: 29 |
Қатыспағандар: 0 |
||
Сабақтың тақырыбы: |
Монеталар |
|||
Сабақтың мақсаты: |
1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындарымен түрлі операцияларды орындау |
|||
Ойлау деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану |
|||
Күтілетін нәтижелері |
Барлық оқушылар:монеталарды ажырата алады |
|||
Кейбірі Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. |
||||
Тілдік мақсат |
монета құны, әмиян |
|||
Бастапқы білім |
Күнделікті өмірде ақшаны қолдану |
|||
Қолданылатын әдіс - тәсілдер |
Жұппен жұмыс, топтық жұмыс, «менің орнымды тап» ойыны АКТ, «Дүкенде» ойыны |
|||
Жоспар |
||||
Сабақ кезеңдері |
Уақыт 45 мин |
|
Ресурстар |
|
Басталуы |
3 мин |
Сәлеметсіздерме оқушылар Бүгінгі сабақты бір-бірімізге жақсы тілектер тілеп бастаймыз Әр топ тілек айтады І-топ Тамаша сезім ІІ-топ Керемет күн ІІІ-топ Ғажайып мінез ІV-топ Батыл ой V-топ Сәттілік Сол сәтте монета дыбысы шығады. Сұрақ-жауап. Оқушылар монета туралы білгендерін айтады.
Қысқаметражды видео көрсетіледі
|
Монеталар
АКТ |
|
Ортасы
Сергіту сәті |
7-мин
10 мин
2 мин
6 мин
2-мин
5 мин
3 мин |
Мағынаны тану Оқушылар әр топтағы әмиян ішінде не бар екенін айтады. 1тг, 2тг, 5тг, 10тг, 20тг. (МК) Балалар монетада жазылған сан оның құнын білдіреді. Сендер бүгінгі сабақта 1тг, 2тг, 5тг, 10тг, 20теңгелік монеталарды бір-бірінен ажырата аласыңдар және монеталармен әртүрлі амалдар орындайсыңдар. Ендеше «Менің орнымды тап» ойыны Шарты: әр топтағы оқушы әмияндағы монетаны вагондарға өсу ретімен орналастырады.
1 – тапсырма (Д) Әмияндағы монеталарды салыстыр Бағалау критерийі: Білім алушы 1.Әмиян ішіндегі монета санын анықтай алады. 2.Монета құнын ажырата алады. 3.Монеталарды салыстыра алады
Дескриптор: Білімалушы
1.Әмиян ішіндегі монета санын анықтады 2.Монета құнын ажырата алды. 3.Монеталарды салыстырды От шашумен бағалау.
(МК)
2– тапсырма (Ж) Қанша монета Бағалау критерийі: Білім алушы
Монета құнын анықтайды. Берілген теңгені алу үшін неше монета қажет екенін біледі.
Дескриптор: Білім алушы Монета құнын анықтай алды. Берілген теңгені алу үшін неше монета қажет екенін білді
«Санау әні»
3– тапсырма (Т) Ақшаны сана Бағалау критерийі: Білім алушы Есептің шартын құра алады. Сұрағын дұрыс қоя біледі. Өрнектің мәнін таба алады. Есептің жауабын жазады. Қосу мен азайтуға берілген есепке қатысты таңдаған амалдарын түсіндіреді. Ақшаны сана Асанда 5 теңгелік 2 монета және 10 теңгелік 1монета бар. Асанда барлығы қанша ақша бар? Асанда 5 теңгелік 2 монета және 10 теңгелік 1монета бар. Асанда барлығы қанша ақша бар?
Дескриптор: Білім алушы Есептің шартын құра алды. Сұрағын дұрыс қойды. Өрнектің мәнін таба алды. Есептің жауабын жазды. Қосу мен азайтуға берілген есепке қатысты таңдаған амалдарын түсіндірді. Дәптермен жұмыс
|
Пойыз, әр түрлі монета
Әмиян, үлестірме |
|
Аяқталуы |
7-мин
|
-Балалар бүгінгі сабақта не өттік. Кері байланыс «Дүкенде» ойыны Әр топтан бір оқушы шығып дүкеннен 6 зат сатып алады. Топтағы оқушыларға бір-бірден ұсынады. Оқушылар сол кәмпитте көрсетілген сома бойынша параққа қандай монета қолданды жазады. Рефлексия Бүгінгі сабақта не үйрендік
|
Дүкен, шоколадтар |
|
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.